GIMNAZJUM NR 1 w GLOGOWIE

Przykładowa grafika

Wykaz nowości książkowych, zakupionych do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, jest już dostępny TUTAJ.

 

Jestes tutaj: Aktualności
Aktualności
Projekt walentynkowy


Sample Image8 lutego studentki trzeciego roku edukacji artystycznej współpracowały z uczennicami głogowskiego Gimnazjum nr 1 przy realizacji walentynkowego projektu, nadzorowanego przez Panią Alicję Ostrowską. Odrobina inwencji twórczej i korytarz szkolny został zapełniony serduszkami, amorkami i girlandami.

Czytaj całość
 
Pożegnaliśmy naszych kolegów

Sample ImageW tych bolesnych chwilach dzielimy się  smutkiem oraz łączymy się w bólu z rodzinami naszych kolegów. Niełatwo znaleźć słowa pociechy. Można jedynie życzyć sił do zniesienia tego bólu, który tylko czas może złagodzić. Serdeczne wyrazy współczucia składają uczniowie i pracownicy Gimnazjum nr 1.

„I nastała wokół cisza, cisza, która wszystko wypełnia”.

Czytaj całość
 
Mistrz ortografii

Sample ImageW naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz ortografii”. Zwyciężczynią została Dominika z klasy Ia. Kolejne miejsca zdobyły Agata  i  Adrianna z klasy IIIa. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanego startu.

 
Graffiti Ojca

Sample ImageOjciec Paweł Zyskowski zakończył pracę nad swoim kolejnym graffiti w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego etapy powstawania tego imponującego dzieła. Mamy nadzieję, że w przyszłości kolejne ściany naszego gimnazjum zostaną tak pięknie odnowione.

Czytaj całość
 
13 grudnia

Sample ImageW dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu. Ta symboliczna uroczystość związana była z kolejną rocznicą ogłoszenia stanu wojennego. Widowisko słowno-muzyczne, przygotowane przez młodych artystów przypomniało ważne fakty związane z grudniem ’81.

 
Stypendia Prezydenta Głogowa

Sample Image2 grudnia 2010r. odbyła się w naszym Gimnazjum uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Głogowa. Hasłem przewodnim spotkania było podkreślenie szczególnie ciężkiej pracy nagrodzonych uczniów i  uznania  nauki za „pokarm dla ludzkiego rozumu”.

Czytaj całość
 
Tydzień zdrowego odżywiania

Sample ImageNiezdrowe  odżywianie  wśród  uczniów  jest  coraz częstszą  przyczyną różnego rodzaju problemów zdrowotnych. W grudniu 2010 roku  została przeprowadzona w naszej szkole akcja „¯ycie bez  fastfoodu  - początkiem cudu”.

Czytaj całość
 
święto Misia

Sample ImageMiękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – pluszowy miś. W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia wszyscy szkolni sympatycy pluszaków przynieśli swoje zabawki.

Czytaj całość
 
Kolorowe przedszkole

Sample Image17 listopada grupa teatralna z naszego gimnazjum gościła z krótkim programem teatralnym w przedszkolu w Wilkowie. Tematem przewodnim tego sympatycznego spotkania były kolory. Dzieci bardzo miło nas przyjęły i już na samym początku zaprosiły nas do wspólnej zabawy w kole.

Czytaj całość
 
Dopalacze

Sample Image

W poniedziałek  15  listopada  odbyły  się w  naszym Gimnazjum dwa spotkania, na których młodzież szkolna oraz rodzice mogli zapoznać się z wieloma faktami związanymi  z używaniem tzw. „dopalaczy”.

 

Czytaj całość
 
Szkolna telewizja

Sample Image

Ruszamy z naszą szkolną telewizją. W audycjach „Szkolnego Kanapowca” postaramy się w wesoły i ciekawy sposób pokazywać wszystko to, co dzieje się w świecie naszego gimnazjum. Oczywiście jest  to  pierwsze wydanie, które może zawierać pewne niedociągnięcia. Dlatego też  prosimy o sporą dozę uśmiechu. Miłej zabawy.

Czytaj całość
 
Graffiti Ojca

Sample ImageW przyszłym tygodniu ojciec Paweł Zyskowski rusza z kolejnym projektem, w którym ozdobi jedną ze ścian naszej szkoły interesującym graffiti. Będzie to już drugie takie dzieło po tym, jak pomalował ścianę w sali 38. Poniżej możesz obejrzeć film ukazujący etapy powstawania pierwszego graffiti w naszym gimnazjum.

Czytaj całość
 
Wspomnienia o zespole

Sample ImageW poprzednim roku szkolnym pożegnaliśmy szkolny zespół muzyczny. Byli z nami przez 3 lata. Poniżej prezentujemy film ukazujący historię Angels of PC’et. Jest to nasze podziękowaniem za ich zaangażowanie w szkolne życie. Miłego oglądania.

 
Czytaj całość
 
Halloween i szkolne "Okociny".

Sample ImageSzkolne obchody święta  Halloween w tym roku połączone były z „okocinami” klas pierwszych.  Impreza odbyła  się 29 października w szkolnej sali gimnastycznej. Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów wszystkich klas szereg ciekawych zadań.

Czytaj całość
 
Londyn 2010

Sample Image23 września 2010 grupa gimnazjalistów z naszej szkoły wyjechała do Londynu w ramach realizacji projektu językowego. Po długiej podróży uczestnicy wraz z opiekunami wyjazdu Panem Krzysztofem Majsakiem i Michałem Sękowskim zakwaterowani zostali w ośrodku młodzieżowym w nadmorskiej miejscowości Margate. W programie były trzy wyjazdy do samego  Londynu oraz jeden dzień zwiedzania miejscowości Margate. Wyjazd okazał się być ciekawą i aktywną formą nauki języka

 
Czytaj całość
 
Zachowaj Trzeźwy Umysł

Sample ImageGrupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła 8 września w rajdzie rowerowym,  podkreślając swój udział w 10 edycji ogólnopolskiej kampanii pt. Zachowaj Trzeźwy Umysł". Organizatorem rowerowej akcji na ulicach miasta był Miejski Ośrodek Profilaktyki Uzależnień.

 
Czytaj całość
 
Mandat do Sejmu RP na XVI Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży

Przykładowa grafika23.04.2010 r. Gimnazjum nr 1 w Głogowie było gospodarzem dyskusji na temat pracy SU. Miała ona formę debaty oksfordzkiej. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych naszej gminy i powiatu. Obecni byli uczniowie, w tym władze SU, dyrekcja i nauczyciele z naszej szkoły oraz przedstawiciele głogowskich gimnazjów.

Czytaj całość
 
Od scenariusza do realizacji

Sample ImageW "Wentylatornii" głogowskiego MOK-u odbył się konkurs teatralny „Od scenariusza do realizacji”. W zmaganiach scenicznych wzięło udział 5 grup z głogowskich gimnazjów. Grupa teatralna Gimnazjum nr 1 pod kierunkiem Pani Iwony Wspaniałej zajęła I miejsce  w całej rywalizacji. Serdecznie im gratulujemy.

Czytaj całość
 
Ocalić mogiłę pradziada od zapomnienia

Sample ImageW związku z akcją "Mogiłę pradziada ocalić od zapomnienia" uczniowie naszej szkoły zorganizowali zbiórkę fantów, która odbyła się 20 kwietnia br. Samorząd Uczniowski uzyskany dochód z przeprowadzonej loterii przekazał organizatorom akcji. Zostaną one wykorzystane do odbudowy grobów polskich pozostawionych na Kresach Wschodnich.

Wszystkim, którzy brali udział w loterii dziękujemy za pomoc..
.
Czytaj całość
 
Katyń - apel 2010

Sample ImageW dniu dzisiejszym odbył się w szkole uroczysty apel poświęcony męczeńskiej śmierci polskich oficerów zamordowanych na Kresach Wschodnich.  Montaż poetycko-muzyczny przygotowany przez uczniów pozwolił wszystkim na zadumę i samodzielne przemyślenie tej ludzkiej tragedii.

 
Czytaj całość
 
Pamięci ofiar tragedii w Smoleńsku

Sample Image10 kwietnia 2010r. miała miejsce katastrofa lotnicza w Smoleńsku. 13 i 14 kwietnia uczniowie oraz pracownicy Gimnazjum nr 1 w Głogowie uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających ofiary tragedii w Smoleńsku. We wtorek odbył się uroczysty apel na sali gimnastycznej, a w środę  wszyscy udali sie na modlitwę do Parafii św. Klemensa w Głogowie. Odczytano listę wszystkich ofiar katastrofy oraz złożono znicze i wieniec pod krzyżem misyjnym. Modlitwę za zmarłych oraz ich rodziny poprowadził ojciec Paweł Zyskowski.

Czytaj całość
 
Konkurs wiedzy przyrodniczej

Sample ImageDnia 5 marca 2010r. odbył się w naszej szkole V Konkurs Wiedzy Przyrodniczej, który został zorganizowany przez p. Katarzynę Kuczewską. Z naszego zaproszenia skorzystali uczniowie z SP  2, 3, 6, 7, 10, 11, 12 i 14. Po zakończeniu zmagań, klasyfikacja przedstawia się w następujący sposób: SP3 - m. I, SP7 - m. II, SP2 i SP12 - m. III, SP 14 - m. IV.

 
Konkurs anglojęzyczny dla klas VI SP

Sample ImageDnia 18 lutego br. w naszej szkole odbył się konkurs anglojęzyczny Play and Learn. Udział w konkursie wzięły SP Jaczów oraz szkoły podstawowe z naszego miasta. Tym razem do zabawy dołączyła również SP 2.

Czytaj całość
 
Szkolenie dla rodziców


Sample Image18 lutego 2010r. o godz. 16.30 w sal gimnastycznej naszego gimnazjum odbyło się szkolenie dla rodziców. Tematem spotkania było „Rozpoznawaniem niepokojących zachowań u dziecka w drugim okresie dojrzewania”. Wszyscy zainteresowani, podczas spotkania, mogli się dowiedzieć na jakie niepokojące symptony w zachoowaniu swoich dzieci mają zwracać uwagę, jak rozmawiać z młodzieżą itp. Prowadzący spotkania terapeuci odpowiadali też na indywidualne pytania. 

Czytaj całość
 
Dzień "Otwartych drzwi"

Sample ImageJak co roku witaliśmy w naszej szkole uczniów szkół podstawowych, którzy stoją przed wyborem gimnazjum, w którym chcieliby kontynuować naukę. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum przygotowali krótki program artystyczny, po którym szóstoklasiści mogli obejrzeć szkołę i spotkać się z nauczycielami. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tej imprezy.

Czytaj całość
 
Król Wschodzącego Słońca

Sample Image22 listopada w auli św. Gerarda mieszczącej się przy kościele św. Klemensa odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Król Wschodzącego Słońca”, które zaprezentowali członkowie grupy teatralnej działającej w naszym gimnazjum. Przedstawienie powstało na podstawie scenariusza Adama Piekarzewskiego i opowiadało o odwiecznej walce dobra i zła.

Czytaj całość
 
Poświęcenie sztandaru

Sample ImageDnia 11 listopada 2009 r. w kościele Bożego Ciała, podczas uroczystej mszy z okazji 91 rocznicy odzyskania niepodległości w obecności władz miasta i powiatu, dokonano poświęcenia sztandaru Gimnazjum nr 1 w Głogowie, które 12 listopada otrzyma imię Dzieci Głogowskich w Głogowie.

 
Ze sztuką na Ty

Sample ImageGrupa uczniów naszej szkoły, po raz kolejny uczestniczyła w cyklu lekcji, które odbyły się w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Tematyka zajęć związana była z symbolem i alegorią. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli na osiągnięcie lepszych wyników na egzaminie gimnazjalnym z części humanistycznej.

Czytaj całość
 
Wyjazd koła humanistycznego

Sample ImageCzłonkowie koła historycznego działającego przy naszej szkole w roku szkolnym 2009/2010 realizują projekt edukacyjny „Dolny Śląsk – miejsce trzech kultur”, którego celem jest poznanie historii i kultury mieszkańców tych terenów na przestrzeni wieków.

Czytaj całość
 
Wyprawa do miasta

Sample ImageW dniu wczorajszym klasy pierwsze naszego gimnazjum uczestniczyły w wycieczce po zabytkach Głogowa.  W zamku uczniowie obejrzeli wystawy związane np. z Obroną Głogowa. Następnie była fosa i wizyta w podziemiach koło ulicy Szkolnej. Niby znamy nasze miasto, ale dla niektórych była to ciekawa niespodzianka.

Czytaj całość
 
Najlepsza klasa w Głogowie

Sample ImageUczniowie klasy IIIA naszego gimnazjum uzyskali najlepsze wyniki (spośród wszystkich szkół miasta) w części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej podczas tegorocznych egzaminów gimnazjalnych. Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom oraz dziękujemy im za wspólną, ciężką pracę.

 
Raport z oblężenia

Sample ImageDnia 3 czerwca 2009 roku z okazji 20-lecia wolnych wyborów – 4 czerwca 1989 roku, odbyła się w naszej szkole uroczystość pt.” Raport z oblężenia ”. Program artystyczny spotkania zawierał montaż słowno-muzyczny oraz  pokaz prezentacji multimedialnej związanej z historią PRL.  Przeprowadzono też debatę oksfordzką „Czy okrągły stół to początek przemian demokratycznych”. Na koniec głos zabrali zaproszeni goście.

 
Wycieczka edukacyjna do Warszawy

Sample ImageW ramach realizacji projektu edukacyjnego „Drogi ku niepodległości 1918-1989” uczniowie klasy I A oraz członkowie koła humanistycznego naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Warszawy „Śladami wolności i demokracji”. Wycieczka odbyła się w dniach 6 – 7 maja.

 
Czytaj całość
 
Forum Rad Rodziców

Sample Image7 kwietnia 2009r. odbyło się w Gimnazjum nr 1 „I Głogowskie Forum Rad Rodziców”, którego inicjatorem z ramienia naszej szkoły był Pan Mirosław Vetter – przewodniczący Rady Rodziców.

Czytaj całość
 
Wiosenne wagary

Sample ImageZakończył się kolejny dzień w naszym gimnazjum, oczywiście nie był on zwykły. Dzień wagarowicza, czyli pierwszy Dzień Wiosny, nie spowodował, że szkolne korytarze wiały pustkami. Wszystko to dzięki imprezie zorganizowanej przez SU, a poprowadzonej we wspaniały sposób przez pana Michała Sękowskiego. Podczas wesołej zabawy, klasy rywalizowały za sobą w różnych konkurencjach np. na przebranie wiosenne,  najładniejszy plakat czy najlepszą piosenkę,

Czytaj całość
 
OTWARTE DRZWI SZKOŁY

Sample ImageNo i po spotkaniu. Dzień Otwartych Drzwi Gimnazjum nr 1 można uznać za zakończony. Odwiedzili nas uczniowie z kilku szkół podstawowych naszego miasta. Spotkanie rozpoczęło się galą ”Mam Talent”, na której prezentowali swoje umiejętności uczniowie uczęszczający na różnorodne zajęcia pozalekcyjne. Wystąpili min.: zespół wokalny, poetki z koła poetyckiego, zespół muzyczny, grupa taneczna oraz grupa teatralna.

 

Czytaj całość
 
Szkolne poetki

Sample ImageUczennice naszej szkoły - Patrycja Goc, Iga Dziubalska oraz Agata Ściebura -  zgłosiły swoje prace na VII Międzygimnazjalny Konkurs Poetycki „Cogito, ergo sum”, organizowany przez Gimnazjum nr 19 we Wrocławiu. Wysłano osiem utworów poetyckich. Autorkom życzymy powodzenia w konkursie.

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 801 - 837 z 837

e-Głogów

Uczniowie klas trzecich

 REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
ul. gen. Władysława Sikorskiego 11
67-200 Głogów
tel. (fax) 76 72 65 612 
               76 72 65 613

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 

BIP

Kalendarz

Pogoda

Tutaj znajdziesz pomoc

 
 

Bezpieczny uczeń


Gimnazjum nr 1 w Głogowie uczestniczy w następujących programach

                                       

Najnowsze video