GIMNAZJUM NR 1 w GLOGOWIE

Jestes tutaj: Aktualności
Aktualności
Spotkanie z Jerzym Górskim

Przykładowa grafika22 marca 2018 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie odbyło się spotkanie z Jerzym Górskim zorganizowane przez uczniów klas drugich w ramach projektu pt. Poznajemy sylwetkę znanego sportowca.. Wkrótce przedstawimy relacje z tego wydarzenia.

 

Przykładowa grafika

 

 

 
Pierwszy dzień wiosny

 

Przykładowa grafika

 

 
Strofy dla Niepodległej

Przykładowa grafika15 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie odbył się konkurs recytatorski Strofy dla Niepodległej, wzięło w nim udział 42 uczniów klas I-VII i klas gimnazjalnych. Uczniowie przygotowali wiersze zarówno znanych i mniej znanych poetów jak również wiersze własnego autorstwa. Jury miało bardzo trudne zadanie aby wybrać najlepszych młodych recytatorów. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

 

Przykładowa grafika

 

Czytaj całość
 
Legionista spod Głogowa

Przykładowa grafika19 marca 2018r w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie odbyła się prezentacja projektu „Kamienie Pamięci – Nieznany bohater niepodległości 1914-1939”. W ramach projektu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali sylwetkę Franciszka Sokołowskiego, który służył w armii austro-węgierskiej w 11 Pułku Dragonów Lwowskich. Opiekunem uroczystej prezentacji była pani Jolanta Peciak.

Przykładowa grafika

 

 
Otwarte klatki

Przykładowa grafikaW czwartek 15 marca uczniowie klas VII oraz IIB uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez przedstawiciela Stowarzyszenia Otwarte Klatki. W pierwszej teoretycznej części spotkania uczniowie rozmawiali o empatii do zwierząt, warunkach hodowli oraz możliwościach wegańskiego odżywiania. Dzięki specjalnym okularom mogli wczuć się w rolę zwierząt na farmach hodowlanych, dokładnie zobaczyć warunki tam panujące. W drugiej praktycznej części uczniowie wykonali koszulki promujące działalność Stowarzyszenia. Warsztaty poprowadził pan Przemysław Boruszak.

 

Przykładowa grafika

 

 

 
Dzień matematyki

 

Przykładowa grafika

 

 
Rywalizowali w konkursie wojewódzkim

 

Przykładowa grafikaUczniowie klasy VIIb Stanisław Burz i Kamil Wójcik awansowali do finału wojewódzkiego konkursu historycznego  "Znam historię polskich symboli narodowych". W finałowych zmaganiach 6 miejsce zajął Kamil, a 12 Stanisław. Opiekunem uczniów jest pani Jolanta Peciak. Gratulujemy.

 
Rekolekcje wielkopostne

 W dniach 12-14 marca 2018 r. w Parafii św. Klemensa odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie. Nauki rekolekcyjne pomogły przygotować się naszym wychowankom do świąt Wielkiej Nocy. Chcąc zachęcić do głębszego przeżycia czasu wielkiego postu zapraszamy do obejrzenia przedstawienia teatralnego Proces Obywatela J., które nagrane zostało kilka lat temu przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

 
Leniwiec TV w bibliotece

 

Przykładowa grafika

 

 
Profesjonalna Zumba w szkole

Przykładowa grafika

 Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w profesjonalnych zajęciach Zumby, które poprowadziła pani Agata Papuszka – instruktorka fitness. Na załączonym filmie można zobaczyć, jak bardzo wszyscy zaangażowali się w tę zabawę.

 

 

Przykładowa grafika
 
Konwersatorium o patriotyzmie

Przykładowa grafika19 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się konwersatorium Patriotyzm dnia dzisiejszego, patriotyzm na co dzień, w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Szkoła młodych patriotów. Na spotkanie z uczniami klas gimnazjalnych przybyli zaproszeni goście: Pan Zbigniew Szczachowiak, działacz opozycji antykomunistycznej w latach 80-tych i Pan Mariusz Jabłoński ze Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów. Pan Szczachowiak opowiadał o postawach młodych ludzi w czasie stanu wojennego, Pan Jabłoński przybliżył sylwetki żołnierzy wyklętych. Następnie uczniowie przedstawiali co dla nich znaczy patriotyzm dziś.

 

Przykładowa grafika

 

 
Historyczne sukcesy

Przykładowa grafikaMariola Staszewska i Szymon Lewicki z klasy 3a wywalczyli awans do finału wojewódzkiego konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Mariola i Szymon wraz z Tomkiem Królem drużynowo wywalczyli awans do  finału wojewódzkiego konkursu historycznego "Od Solidarności do Trzeciej Rzeczypospolitej", Gratulujemy również pani Jolancie Peciak - opiekunowi wspomnianych uczniów.

 
Integracyjny turniej piłki siatkowej

Przykładowa grafika15 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się coroczny turniej integracyjny w piłkę siatkową dla rodziców, uczniów i nauczycieli. Liczną grupę stanowili uczniowie, którzy chcieli sprawdzić się w rywalizacji z dorosłymi zawodnikami. Pierwsze miejsce zajęła drużyna nauczycieli i rodziców; na drugim miejscu uplasowała się drużyna chłopców, a trzecie miejsce uzyskały dziewczęta. Gratulujemy.

 

Przykładowa grafika

 

 

Przykładowa grafika

 

 
Patriotyczny projekt

Przykładowa grafika12 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie odbyła się prezentacja projektu „Przyśniła się Frankowi Polska”. Projekt realizowali uczniowie klas siódmych. Na bohatera projektu młodzież wybrał Franciszka Semczyszyna, który mieszkał w Głogowie, urodził się we Lwowie. W wieku 15 lat w listopadzie 1918 r. Franek uczeń szkoły realnej wraz z kolegami z klasy wyruszył do walki o polski Lwów. Był jednym ze 1421 młodych obrońców miasta, którzy nie ukończyli 17 lat, nazwano ich Orlętami Lwowskimi.

 

Przykładowa grafika

 

Przykładowa grafika

 

Gośćmi uczniów głogowskiej Dwójki byli: Pan Wojciech Zubowski, poseł na Sejm RP, Pani Bożena Kowalczykowska, zastępca Prezydenta Miasta Głogowa, Pan Bogdan Orłowski, Przewodniczący Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”, Pani Ewa Osomańska, radna Rady Powiatu Głogowskiego, Pan Zdzisław Wandycz, członek Społecznego Komitetu Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości, Pan Marcin Marciszak, Prezes Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów i Pan Paweł Chruszcz, Przewodniczący Rady Rodziców.

 

Przykładowa grafika

 

Czytaj całość
 
Wizyta zagranicznych studentów

Przykładowa grafikaW piątek 12 stycznia gościliśmy w naszej szkole studentów z Chin, Brazylii oraz Indii, którzy odwiedzili nasza szkołę dzięki wsparciu Rady Rodziców oraz międzynarodowej organizacji AIESEC. W czasie zajęć goście chętnie prezentowali regiony świata, z których przyjechali oraz odpowiadali na pytania uczniów. Jedna z niewątpliwych atrakcji kulturalnych było wykonanie piosenki w języku chińskim przez uczestniczkę projektu.

 

Przykładowa grafika
 
 Przykładowa grafika

 

 
List Rzecznika Praw Dziecka na ferie

 

Przykładowa grafika

 Przykładowa grafikaPosłuchaj listu RPD na ferie zimowe 2018 (mp3)

 
Nauczyciele na medal

Przykładowa grafikaMiło nam poinformować, że pani Iwona Jaworska została laureatką plebiscytu Gazety Wrocławskiej NAUCZYCIEL NA MEDAL na najbardziej cenionego i lubianego nauczyciela w powiecie głogowskim. Trzecie miejsce w tym plebiscycie zajął pan Łukasz Cirko. 15 grudnia, podczas Dolnośląskiego Kongresu Edukacyjnego, otrzymali oni pamiątkowe dyplomy oraz medal Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Gratulujemy.

 

Przykładowa grafika

 

 
Jasełka bożonarodzeniowe

Przykładowa grafika21 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie przeżywaliśmy jasełka bożonarodzeniowe. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy 2B, którzy odegrali sceny biblijne z czasu narodzin Chrystusa. Towarzyszyła im wspaniała oprawa kolęd świątecznych, które wykonali podopieczni pani Justyny Kuchnik. Całość wyreżyserował ojciec Stanisław Paprocki.

 
Dziękujemy za wsparcie dla Hani i Adasia
 
Przykładowa grafika
 

Zobacz ozdoby świąteczne, które przygotowali
rodzice, uczniowie i nauczyciele

 Przykładowa grafika

 
Spotkanie z mistrzem świata

Przykładowa grafika20 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami – panem Michałem Papuszką i Tomaszem Trznadlem pojechali do Lubina na mecz ligowy Cuprum Lubin - Onico Warszawa. Uczestnicy wyjazdu spotkali tam mistrza świata z 2014r. - Pawła Zagumnego

 

Przykładowa grafika

 

 
Świąteczna wycieczka do Niemiec

Przykładowa grafikaWyprawa na świąteczny jarmark do Niemiec to już tradycja w naszej szkole. W poprzednich latach byliśmy w Berlinie i Dreźnie. Tym razem wybraliśmy się do miejscowości Cottbus, która leży niedaleko od granicy. Dosłownie największą atrakcją tego miejsca jest pokaźnych rozmiarów diabelski młyn. Poza tym było bardzo wiele stoisk z różnymi artykułami. Wszystko było pięknie przystrojone i prezentowało się naprawdę okazale. Wcześnie odwiedziliśmy Park Mużakowski, który rozciąga się po obu stronach Nysy Łużyckiej w Łęknicy i Bad Muskau. Najsłodszym punktem tej wycieczki były warsztaty w manufakturze czekolady w Hornow. 

 

Przykładowa grafika

 

 
Wizyta podróżnika

Przykładowa grafikaLegniczanin Łukasz Tuchaj dokonał nie lada wyczynu. Podczas jednej wyprawy w ciągu 185 dni pokonał na swoim ośmioletnim rowerze 12 tys. 514 km. Wystartował w swoim mieście, by poprzez polskie wybrzeże, Litwę, Łotwę, Estonię, Rosję, Finlandię, Norwegię, Szwecję, Danię i Niemcy wrócić do domu. W poniedziałek, 11.12.2017 r. ten wyjątkowy rowerzysta podzielił się wrażeniami ze swojej podróży życia podczas wizyty w naszej szkole. Jak nam zdradził, przed nim już kolejne turystyczne wyzwania. Wypada więc podziękować za wizytę i życzyć powodzenia.

 

Przykładowa grafika

 

 
Głogowskie Forum Młodzieżowe

Przykładowa grafikaZ inicjatywy Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA oraz innych organizacji 05.12.2017 r. odbyło się Forum Młodzieżowe Powiatu Głogowskiego. W tym wydarzeniu, w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday, brała także udział silna reprezentacja uczniów naszej szkoły. Celem tego spotkania było wskazanie młodym ludziom możliwych form zaangażowania się na rzecz społeczności lokalnej, np poprzez tworzenie Budżetu Obywatelskiego.

 

Przykładowa grafika

 

 
Podziękowaliśmy prezydentowi

Przykładowa grafika30 listopada 2017r. przedstawiciele społeczności naszej szkoły spotkali się z Prezydentem Miasta Głogowa, panem Rafaelem Rokaszewiczem, i przekazali podziękowania za wsparcie, jakie okazuje naszym różnorodnym inicjatywom. Jako prezent przekazaliśmy bombkę bożonarodzeniową wykonaną ręcznie w czasie przygotowań do charytatywnego kiermaszu świątecznego, przy organizacji którego pomaga nam pan Rokaszewicz.

 
Próbny egzamin gimnazjalny

Przykładowa grafikaW dniach 22-24 listopada 2017r. uczniowie klas trzecich pisali próbne egzaminy gimnazjalne, które przygotowane zostały przez wydawnictwo Nowa Era. Był to kolejny wtap przygotowań do kwietniowego egzaminu.

 
Wycieczka na Ukrainę

Przykładowa grafikaW ubiegłym tygodniu grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem – panem Krzysztofem Majsakiem odwiedziła Kamieniec Podolski na Ukrainie, gdzie przebywali na zaproszenie zaprzyjaźnionej szkoły. Zobacz relację z tej wizyty klikając w zdjęcie poniżej.


 

Przykładowa grafika

 

 
Wyróżnione wiersze

Przykładowa grafika11 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury podczas połączonej sesji Rady Powiatu Głogowskiego i Rady Miasta Głogowa zostały wręczone nagrody II Powiatowego Konkursu Historycznego "Boje Polaków od powstania Wielkopolskiego do powstania Warszawskiwgo". W kategorii wiersz II miejsce zajęła uczennica klasy 7b Julia Kuczkowiak, III miejsce zajęła uczennica klasy 2a Aleksandra Białek. Opiekunem merytorycznym była pani Jolanta Peciak. Gratulujemy


 

Przykładowa grafika
 

Zapraszamy do lektury nagrodzonych wierszy

 

Czytaj całość
 
Plastyczna odsłona niepodległości

 

Przykładowa grafika
 

Zobacz prace plastyczne wykonane z okazji święta niepodległości

 

 
Szkolny konkurs interdyscyplinarny

Przykładowa grafikaKolejna premiera w naszej szkole. W tym roku miał miejsce pierwszy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych w SP nr 2. Do rywalizacji przystąpiło 19 uczniów klas VII, oraz II i III klas gimnazjalnych. Zawodnicy musieli odpowiedzieć na 25 pytań testowych za pomocą swoich smartfonów. W rywalizacji wykorzystano program "Kahoot". W konkursie zwyciężyła Mariola Staszewska z kl. III "a". Na kolejnych miejscach uplasowali się Wiktoria Makuć z klasy III "b" oraz Szymon Lewicki z klasy III "a".

Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie

Przykładowa grafikaCoroczną rywalizację uczniów z poszczególnych przedmiotów objętych programem nauczania otworzyła w tym roku szkolnym wiedza o społeczeństwie. Prawie wszyscy uczniowie klas III rozwiązywali test składający się z 30-tu pytań. Pierwsze miejsce Szkolnym Konkursie z Wiedzy o Społeczeństwie dla klas III gimnazjalnych zdobył Szymon Lewicki. Drugie miejsce przypadło ex aequo Marioli Staszewskiej i Darii Smolińskiej. Wszyscy laureaci chodzą do klasy 3aG. Celem tego konkursy było m.in. zachęcenie naszych uczniów do udziału w Młodzieżowej Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie. Pierwszy etap tej rywalizacji będzie miał miejsce 3.12.2017 r. Wszystkim zainteresowanym życzymy powodzenia.  

 
Wspomnienie wszystkich zmarłych

Przykładowa grafika2 listopada w tradycji Kościoła Katolickiego obchodzone są Zaduszki. Tego dnia wspominamy wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Szczególną pamięcią chcemy otoczyć zmarłych nauczycieli, pracowników oraz byłych uczniów naszej szkoły.

 
Zwiedziliśmy naszą stolicę

Przykładowa grafikaW czasie wycieczki do Warszawy nasi uczniowie zwiedzili także Zamek Królewski, byli na starówce, "spotkali się"  z warszawska syrenką, oddali hołd powstańcom warszawskim pod ich pomnikiem, jak również podziwiali naszą stolicę z punktu widokowego w Pałacu Kultury i Nauki. Dużo emocji dostarczyła gimnazjalistkom, bo tylko one się na to odważyły, wizyta w jednym z tzw. "pokojów zagadek". Był też czas na zakupy w galeriach handlowych. 

 

Przykładowa grafika

 

 
Z wizytą u Redemptorystów

Przykładowa grafikaPodczas pobytu w Warszawie młodzież z naszej szkoły odwiedziła kościół pod wezwaniem św. Benona na Nowym Mieście, gdzie swoją siedzibę mają redemptoryści. Było to możliwe dzięki inicjatywie ze strony ojca Stanisława, za co wypada serdecznie podziękować. Gimnazjaliści zwiedzili niewielki, skromny ale bardzo pięknie utrzymany kościół oraz kaplicę. Uczniowie zostali zapoznani z burzliwą historią tego miejsca. 

 

Przykładowa grafika

 

 
Spotkanie z żywą hstorią

Przykładowa grafikaNa terenie szkoły im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Warszawie nasi uczniowie mieli zaszczyt spotkać się z panią Anną Trzeciakowską, tłumaczką literatury amerykańskiej i angielskiej, sanitariuszką w czasie powstania warszawskiego.  Miała wtedy 17 lat. Była to rozmowa z kobietą niezwykle mądrą, społecznie mocno zaangażowaną, mającą doskonały kontakt z młodzieżą. Była to również wspaniała lekcja historii, patriotyzmu oraz obywatelskiej postawy. Osobiste i rodzinne losy wplecione w jakże trudne czasy wojny, stalinizmu czy stanu wojennego.

 

Przykładowa grafika

 

Czytaj całość
 
Święto w zaprzyjaźnionej szkole

Przykładowa grafikaDzięki uprzejmości dyrekcji i grona pedagogicznego mogliśmy ponownie uczestniczyć w Święcie Szkoły Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II na Ursynowie w Warszawie. W tym roku była to okrągła, 20-ta rocznica. Jest to szkoła katolicka, wobec tego uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej. Potem były występy artystyczne, gdzie swój talent wokalny objawiła Wioletta Sasińska. Za swój występy zebrała gromkie brawa i wiele słów uznania.

 

Przykładowa grafika
 
Czytaj całość
 
Wycieczka do Warszawy

Przykładowa grafikaJuż po raz trzeci uczniowie naszej szkoły biorą udział w dorocznym święcie zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Przymierza Rodzin im. Jan Pawła II na Ursynowie w Warszawie. Tym razem jest to szczególny jubileusz, gdyż ta placówka obchodzi w rym roku swoje XX-lecie. Dzisiaj uczniowie gimnazjalnych klas III spotkali się z panem dyrektorem Pawłem Głowackim i przekazali mu zaproszenie do złożenia wizyty w Głogowie i w Szkole Podstawowej nr 2.

 

Przykładowa grafika
 
Czytaj całość
 
Szczepienia przeciwko wirusowi HPV

Przykładowa grafika26 października 2017 r.  o godz. 1630 w sali 11 odbędzie się spotkanie rodziców uczennic klas drugich oddziałów gimnazjalnych w sprawie szczepień przeciwko wirusowi HPV.

 
Audycja radiowa na Dzień Nauczyciela

 

Przykładowa grafika
 
KLIKNIJ W OBRAZEK I POSŁUCHAJ AUDYCJI RADIOWEJ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
 
Dolnośląski Festiwal Nauki

Przykładowa grafika12 października 2017r. Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie była jednym z gospodarzy XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, który w tym roku odbywał się pod hasłem Nauka bez granic. W ramach festiwalu nasza szkoła przygotowała Gigantyczną Grę Planszową, Debatę Oxfordzką, warsztaty Jak się do szkoły przygotować, żeby się nie napracować?, oraz pokazy doświadczeń z fizyki i chemii. Niewątpliwą atrakcją tego dnia był udział uczniów i nauczycieli w treningu samoobrony, który przeprowadzili żołnierze z Akademii Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

 

Przykładowa grafika

 

 
Podziękowanie za organizację DFN
 
Przykładowa grafika
 
Konkurs wiedzy o Ukrainie

Przykładowa grafikaPierwszy konkurs w tym roku szkolnym już za nami. Był to także pierwszy konkurs o Ukrainie w historii szkoły, jak również pierwszy, który został przeprowadzony w oparciu o program kahoot. Emocji było co nie miara. O wynikach zadecydowała nie tylko ilość prawidłowych odpowiedzi, ale także szybkość ich udzielania. W tej rywalizacji zwyciężył Szymon Lewicki, przed Anną Sarzyńską oraz Wiktorią Makuć. Pulę nagród wypełniły słodycze z Ukrainy oraz wysokie oceny - do wyboru - z geografii, historii i wos-u.

 
Korowód historyczny

 

Przykładowa grafika

 

 
Ubezpieczenie

Zapoznaj się z warunkami ubezpieczenia dla uczniów w COMPENSA TU SA >>

 
Dzień chłopaka w Jakubowie

Przykładowa grafikaW piątek 29 września klasy 2a i 2b pojechały na wycieczkę do Jakubowa. Był to wyjazd z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie odwiedzili stajnię sióstr Stańczak, dowiedzieli się ciekawych rzeczy na temat hodowli koni oraz mogli doświadczyć przejażdżek konnych.  Ponadto dziewczynki z obu klas przygotowały zadania dla chłopców. Ci musieli zmierzyć się między innymi z przeróżnymi pytaniami, konkurencjami sprawnościowymi, tanecznymi oraz wykazać się troskliwością w opiece nad jajkiem. Na koniec wycieczki było wspólne ognisko.

 

Przykładowa grafika

 

 
Magia Miejsc

Przykładowa grafikaWeronika Lisiewicz z klasy II b została laureatką konkursu powiatowego Magia Miejsc "Slajdowisko", wykonując prezentację multimedialną dotyczącą ciekawego pod względem turystycznym miejsca/regionu w Polsce i na świecie. Weronika swoją pracę przygotowała o Trójmieście, a prezentowała ją w Sali Rajców w Głogowskim Ratuszu. Opiekunem uczennicy była p. Iwona Jaworska. Gratulujemy.

 

Przykładowa grafika

 

 
Nowości w bibliotece szkolnej

Przykładowa grafika

Wykaz nowości książkowych, zakupionych do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, jest już dostępny TUTAJ.

 
Nie ma śmieci, są odpady

Przykładowa grafika22 września uczniowie klas VII oraz wygaszanych oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata, która w tym roku odbyła się pod hasłem Nie ma śmieci, są odpady. Wszystkie klasy z zaangażowaniem zbierały i segregowały odpady, które następnie przekazaliśmy do recyklingu.

 

 

 

Przykładowa grafika

 

 
Wizyta na Ukrainie

Przykładowa grafikaPomiędzy Głogowem a Kamieńcem Podolskim na Ukrainie jest niemal tysiąc kilometrów, ale to co łączy, to idea miast partnerskich. Postanowiłem na tej właśnie podstawie znaleźć w tym mieście szkołę chętną do współpracy. Udało się to poprzez grupę facebookową  "Deutschlehrer weltweit". Na przełomie sierpnia i września spędziłem kilka dni w Kamieńcu Podolskim. Przybyłem tam na zaproszenie społeczności szkoły podstawowej "Slavutynka". Ze sobą miałem liczne pamiątki z Głogowa ufundowane przez prezydenta miasta.

 

Przykładowa grafika

 

Czytaj całość
 
Zajęcia zawodoznawcze w plenerze

Przykładowa grafikaW ramach zajęć zawodoznawczych uczniowie gimnazjalnych klas III  wybrali się 20.09.2017 r. do Grochowic do stadniny koni. Pani Blanka Horbatowska Arcturus z pasją opowiadała o swojej pracy ze zwierzętami. Z kolei pan Marcin Horbatowski przybliżył nam, na czym polega zawód marynarza oraz kapitana dużego statku. Oprócz tego nasi gospodarze zapewnili nam bardzo urozmaicony pobyt. Było ognisko, strzelanie z łuku, przejażdżka quadem, a nawet dojenie kozy. Dla odważnych była jeszcze jazda konna oraz bliski kontakt z różnymi zwierzętami. Dodatkową i nieoczekiwaną atrakcją był spacer do pobliskiego lasu, skąd po krótkim czasie wracano z torbami pełnymi grzybów. 

 

Przykładowa grafika

 

 
Broszura MEN na rok szkolny 2017/2018
 
Przykładowa grafika

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 51 - 100 z 837

e-Głogów

Uczniowie klas trzecich

 REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
ul. gen. Władysława Sikorskiego 11
67-200 Głogów
tel. (fax) 76 72 65 612 
               76 72 65 613

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 

BIP

Kalendarz

Pogoda

Tutaj znajdziesz pomoc

 
 

Bezpieczny uczeń


Gimnazjum nr 1 w Głogowie uczestniczy w następujących programach

                                       

Najnowsze video