GIMNAZJUM NR 1 w GLOGOWIE

Przykładowa grafika

Wykaz nowości książkowych, zakupionych do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, jest już dostępny TUTAJ.

 

Jestes tutaj: Aktualności
Aktualności
Czwarta w dyktandzie

Przykładowa grafika3 kwietnia 2014 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie 87 gimnazjalistów naszego powiatu pisało dyktando w języku angielskim. Tematem tegorocznego dyktanda były ‘lizaki’. W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów naszej szkoły. Miło nam poinformować, że Olga Dziubek z klasy 3A zajęła w nim wysokie czwarte miejsce.

 
Konkurs piosenki obcojęzycznej

Przykładowa grafika3 kwietnia 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się IX Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie, który przed kilkoma laty wygrała Ewa Olszewska – absolwentka Gimnazjum nr 1, wzięły udział dwie nasze uczennice – Marika Król z klasy 3B oraz Martyna Pikuła z klasy 2C.

 
VII Głogowskie Dni Nauki i Sztuki

Przykładowa grafika2 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy IB wzięli udział w VII Głogowskich Dniach Nauki i Sztuki. Najpierw odwiedzili pawilon nad ruinami sukiennic, następnie weszli na wieżę ratusza, skąd mogli podziwiać panoramę naszego miasta. Kolejnym punktem programu była wizyta w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Na terenie tej placówki gimnazjaliści uczestniczyli  zajęciach: "Tajniki fizyki", "Kolorowy świat chemii", "Magia szyfrów" oraz "Ogranicza Cię tylko wyobraźnia" - blok prezentacji Koła Automatyków i Robotyków. (Galeria zdjęć)

 
Piłkarze w kolejnej rundzie Coca-Cola Cup

Przykładowa grafika1 kwietnia 2014 r. odbyła się pierwsza runda lokalnych eliminacji ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup. W zawodach tych drużyna naszego gimnazjum zajęła pierwsze miejsce i awansowała do kolejnej rundy. O sukcesie naszych zawodników zadecydowały dwa wygrane mecze: z Gimnazjum w Przedmościu (5:1) oraz Gimnazjum w Pęcławiu (2:1). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
WAMP CREW w Orange Sport

Przykładowa grafika31 marca 2014 r. w hali widowiskowo-sportowej w Głogowie odbył się mecz ekstraklasy futsalu pomiędzy drużyną Gatta Active Zduńska Wola i podopiecznymi Tomasza Trznadla – Euromasterem Chrobry Głogów. W czasie spotkania dziewczęta z grupy  WAMP CREW  wystąpiły z przygotowanym przez Olgę Dziubek specjalnie na tę okazję układem cheerliderskim.  Zarówno mecz jak i występ naszych uczennic transmitowany był przez telewizję Orange Sport. Dziewczyny zaprezentowały się fantastycznie i zebrały gromkie brawa. Zdjęcia z imprezy można również zobaczyć na  miedziowe.pl.

 
Awansowała do finału

Przykładowa grafikaOlga Dziubek z klasy 3A zakwalifikowała się do finału regionalnego konkursu W pogoni za indeksem z języka polskiego. Ostatni etap tych zawodów odbędzie się 9 kwietnia 2014 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Głogowie. Życzymy powodzenia.

 
Uczę się bezpiecznie żyć

Przykładowa grafika27 marca 2014 r. w Legnicy odbył się konkurs bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży – Uczę się bezpiecznie żyć. W etapie subregionu legnickiego wzięło udział ponad 20 szkół. Magdalena Idkowiak z klasy 2A zajęła w nim ósme miejsce.

 
Sukcesy w konkursie historycznym

Przykładowa grafikaUczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim konkursie historycznym Polska...Nasza Niepodległa. Polacy w walce o niepodległość 1795-1918/22. Wśród nagrodzonych prac naszych gimnazjalistów znalazły się cztery obrazy przygotowane przez: Natalię Nadolną, Agatę Cierach, Julię Miszczuk oraz Jakuba Błachnio. W kategorii prezentacja multimedialna nagrodzono pracę Dawida Pawlika z klasy 2C. Finałowa gala, na której zostaną ogłoszone oficjalne wyniki i wręczone nagrody, odbędzie się 11 kwietnia w Zespole Szkół Budowlano - Geodezyjnych w Białymstoku.

 
Marika na gali talentów

Przykładowa grafika21 marca 2014 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Głogowie odbyła się IV Dolnośląska Gala Talentów. Na scenie zaprezentowało się 25 placówek oświatowych z regionu legnickiego. Wśród uczestników gali była również Marika Król z naszego gimnazjum, która zaśpiewała utwór Pauliny Rubio: Ni una sola palabras.

 
Od Solidarności do III Rzeczypospolitej

Przykładowa grafikaPoznaliśmy wyniki konkursu historycznego Od Solidarności do III Rzeczypospolitej. Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Anna Połeć, Adam Bock i Robert Petecki zajęła trzecie miejsce w etapie wojewódzkim. Gratulujemy.

 
Dzień Żaka

Przykładowa grafika21 marca – pierwszego dnia wiosny – w naszym  gimnazjum świętowaliśmy Dzień Żaka. Tego dnia Samorząd Uczniowski uroczyście przejął od Pani Dyrektor klucze do szkoły  i władza w Gimnazjum nr 1 przekazana została w ręce uczniów.  Czas ten wykorzystaliśmy na zabawy  tematycznie związane z nadchodzącą wiosną. Imprezę, na której uczniowie bawili się wraz z nauczycielami, przygotowali  SU i  klasa 1A. Wśród atrakcji  znalazły się wybory najpiękniejszej Wiosenki oraz pokaz mody wiosennej.  Zajęcia tego dnia prowadzone były przez uczniów, którzy mogli popisać się swoim talentem pedagogicznym. (Galeria zdjęć)

 
Głogowska Żakinada

Przykładowa grafika20 marca 2014 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w VII Głogowskiej Żakinadzie – imprezie organizowanej przez Młodzieżową Radę Miasta. W tym roku hasłem przewodnim Żakinady były „szkolne lektury – powtórka do matury”. Wylosowaną przez nas lekturą był Mały książę. W Maydayu pokazaliśmy dwa skecze nawiązujące do tej książki. (Galeria zdjęć)

 
Lekcja samorządności

Przykładowa grafika19 marca 2014 r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach w Starostwie Powiatowym w Głogowie. W ramach przedmiotu wiedza o społeczeństwie gimnazjaliści brali udział w lekcji na temat samorządu terytorialnego. W rolę nauczycieli wspaniale wcielili się: pan Rafael Rokaszewicz, Starosta Głogowski, a także pan Marek Groffik, Przewodniczący Rady Powiatu. Uczestnicy tego spotkania żywiołowo korzystali z możliwości zadawania pytań przedstawicielom lokalnej władzy. (Galeria zdjęć)

Czytaj całość
 
Mamy dwie 'Wspaniałe'

Przykładowa grafikaUczennice naszej szkoły: Justyna Hnat i Natalia Nadolna zostały laureatkami XV edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. W piątek podczas gali w MOK-u odebrały dyplomy i gratulacje, a do domów udały się na otrzymanych w nagrodę rowerach. Ponadto w gronie wyróżnionych znalazła się Magdalena Idkowiak z klasy 2A naszego gimnazjum. Dodajmy, że w przesłuchaniach brały również udział uczennice klasy 3A: Agata Cierach i Karolina Kozak. Dziewczyny z rąk organizatorów odebrały podziękowania za zaangażowanie w pracę wolontariatu. (Galeria zdjęć)

 
Drugie miejsce w Teatrapii

Przykładowa grafika13 marca 2014 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w przeglądzie spektakli o tematyce profilaktycznej - Teatrapia. W tym roku przedstawiliśmy pantomimę  "Krzyk". Scenariusz do sztuki napisany został przez Ewelinę Nowicką, Kornelię Krakowiak i Annę Sepiół. W role bohaterów wcielili się Ewelina Nowicka, Kornelia Krakowiak, Natalia Nadolna, Justyna Hnat, Marcela Prządka, Dominik Bala i Dawid Chmieliński. Spektakl nasz związany był z tematyką nałogów. W tym roku nasza grupa zajęła drugie miejsce w kategorii gimnazjum. (Galeria zdjęć)

 
Warsztaty zawodoznawcze

Przykładowa grafika13 marca 2014 r. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach zawodoznawczych. Zajęcia przygotowane były przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, którzy zaprezentowali ofertę edukacyjną swojej szkoły.

 
Spektakl o 'cyberprzemocy'

Przykładowa grafika12 marca 2014 r. gościliśmy aktorów teatru  Inspiracja z Krakowa, którzy zaprezentowali przedstawienie o charakterze profilaktycznym dotyczące cyberprzemocy. Spektakl opierał się na klasycznym przykładzie tzw. ,,kozła ofiarnego”. Młody człowiek zostaje wykluczony z grupy rówieśniczej i poddany prześladowaniu. Pada ofiarą przemocy - obraźliwych e-maili i sms-ów, publikowania ośmieszających go informacji, zdjęć oraz podszywania się pod jego osobę w sieci. Bierność ofiary rozzuchwala sprawców i powoduje cały łańcuszek agresywnych  zdarzeń. Prowadzi to do zastraszenia i osaczenia pokrzywdzonego.(Galeria zdjęć)

Czytaj całość
 
Konkurs wiedzy o Rosji "Białe noce"

Przykładowa grafikaZakończyła się pierwsza runda wojewódzkiego konkursu wiedzy o Rosji "Białe noce". Do kolejnego etapu zmagań gimnazjalistów awasowało dwoje uczniów naszej szkoły: Anna Połeć i Tomasz Matylek z klasy 3A. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Spotkanie z historią

Przykładowa grafika5 marca 2014 r. uczniowie klasy IB wzięli udział w lekcji muzealnej w Zamku Książąt Głogowskich. Tematem tych zajęć były dzieje naszego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń związanych z obroną Głogowa i Dziećmi Głogowskimi - małymi bohaterami głogowskiego grodu, będącymi  patronem naszego gimnazjum. To ciekawe spotkanie z historią poprowadzili pracownicy Muzeum Archoologiczno-Historycznego. (Galeria zdjęć)

 
Koncert profilaktyczny

Przykładowa grafika5 marca 2014 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 w Głogowie uczestniczyli w koncercie edukacyjno-terapeutycznym, którego organizatorem było Miejskie Centrum Wspierania Rodziny. Tematyka spotkania obejmowała profilaktykę uzależnień, a poprowadził je Krzysztof Jaryczewski – były wokalista „Oddziału Zamkniętego”. (Galeria zdjęć)

 
"W pogoni za indeksem"

Przykładowa grafikaZakończył się pierwszy etap powiatowego konkursu „W pogoni za indeksem”, którego nagrodą główną jest „indeks” wybranej szkoły ponadgimnazjalnej. Wśród uczniów zakwalifikowanych do drugiego etapu znaleźli się również uczniowie naszego gimnazjum. W konkursie matematycznym do kolejnej rundy awansowali: Anna Połeć z klasy 3A i Szymon Gawlik z klasy 2A; w części polonistycznej do następnego etapu przeszli: Olga Dziubek i Mateusz Chrostowski z klasy 3A; w konkursie geograficznym awans do drugiego etapu wywalczyli: Anna Połeć i Mateusz Chrostowski z klasy 3A. Gratulujemy.

 
Olimpijski sukces

Przykładowa grafikaZnamy już wyniki ogólnopolskiej olimpiady języka angielskiego „Olimpus – sesja zimowa”. Miło nam poinformować, że Agnieszka Konieczna z klasy 3A została laureatką tego konkursu zajmując w nim 8. miejsce. Gratulujemy.

 
Wiosenne konkursy w bibliotece

Przykładowa grafikaZapraszamy do wzięcia udziału w dwóch konkursach, których organizatorem jest biblioteka szkolna. Pierwszy, KRÓTKO A CIEKAWIE O KSIĄŻCE, polegający na przygotowaniu filmowej prezentacji  książki, która zaciekawiła, zafascynowała, zaintrygowała i do lektury której chcielibyście zachęcić  innych.  Drugi  to Szkolny Konkurs dla Gimnazjalistów MÓWIMY POPRAWNIEJ. Więcej w zakładce BIBLIOTEKA.

 
Zajęcia profilaktyczne

Przykładowa grafikaW ramach Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń gimnazjaliści klas I-III z naszej szkoły przez trzy dni uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez specjalistę profilaktyki problemowej z Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie. Tematem tych spotkań był wpływ substancji psychoaktywnych na organizm człowieka. Było to jedno z działań podejmowanych w naszej szkole, związanych z profilaktyką zachowań niebezpiecznych. (Galeria zdjęć)

 
Wytańczyły drugie miejsce

Przykładowa grafikaGrupa taneczna „Wamp Crew” z naszego gimnazjum zajęła drugie miejsce w XI Powiatowym Międzyszkolnym Turnieju  Tańca Nowoczesnego . Dziewczyny były świetne!! Zespół zaprezentował ciekawy, dynamiczny układ, w przygotowanie którego włożono dużo czasu i zaangażowania nie tylko dziewcząt ale i rodziców. (Galeria zdjęć)

Czytaj całość
 
Wycieczka do Warszawy

Przykładowa grafikaW dniach 2-6 czerwca 2014 r. odbędzie się wycieczka do Warszawy. Koszt wyjazdu wynosi 300 PLN (pierwsza wpłata 50 PLN – rezerwacja miejsca). Noclegi w czasie wyjazdu będą na terenie Gimnazjum Przymierza Rodzin w Warszawie. Cena wycieczki obejmuje przejazd, noclegi, wyżywienie (od 3-6 czerwca) oraz bilety wstępu. Zapisy u pani Iwony Wspaniałej. Zobacz zdjęcia szkoły, w której będziemy spać.

Czytaj całość
 
Rozgrywki sportowe

Przykładowa grafikaDobiegają końca rozgrywki Szkolnej Ligi Piłki Nożnej. W ubiegły wtorek odbył się mecz na szczycie pomiędzy drużynami klas 1C i 3B. Po bardzo dobrym spotkaniu minimalnie lepsi okazali się uczniowie klasy pierwszej.  O końcowym wyglądzie tabeli zadecydują dwa mecze – 3B : 1B oraz 2D : 1C – które rozegrane zostaną po feriach zimowych. Zakończyły się również rozgrywki klas drugich w piłce koszykowej. Najlepszą drużyna okazała się 2C, która wyprzedziła na podium zespoły z 2A i 2D. (Zobacz szczegółowe wyniki wszystkich spotkań)

Czytaj całość
 
Brąz tenisistek

Przykładowa grafika4 lutego 2014 r. w Gimnazjum w Jerzmanowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Wolanin z klasy 1B i Roksana Ferenc z klasy 2C.  W półfinale rozgrywek nasze zawodniczki uległy drużynie z Jerzmanowej, a w meczu o trzecie miejsce pokonały zespół z Przedmościa. Gratulujemy.

 
Fundusze europejskie w naszym regionie

Przykładowa grafikaW ramach przedmiotu wiedza o społeczeństwie 31 stycznia 2014 r. uczniowie klas III uczestniczyli w zajęciach na temat funduszy europejskich. Przeprowadzil je pan Szymon Hnat,  konsultant Punktu Informacyjno - Kontaktowego RPO WD, prowadzonego przez Agencję Rozwoju Regionalnego "ARLEG" S.A. Uczniowie dowiedzieli się m.in. że nasz kraj jest największym beneficjentem środków europejskich, ile pieniędzy otrzyma Polska w perspektywie finansowej 2014-2020, poznali także  inwestycje powstałe z tych funduszy w naszym regionie .

Czytaj całość
 
'Play and Learn' po raz siódmy

Przykładowa grafika31 stycznia 2014 r. odbył się w naszej szkole powiatowy konkurs języka angielskiego dla szkół podstawowych Play and Learn. W zawodach wzięło udział siedem szkół naszego powiatu, które zmagały się z kilkoma interdyscyplinarnymi konkurencjami. Zawodnicy rozwiązywali zadania pisemne, odgrywali krótkie scenki oraz malowali obrazy przedstawiające „londyńską historię”. W tym roku rywalizację wygrała Szkoła Podstawowa z Jerzmanowej. Gratulujemy. (Galeria zdjęć)

 
Zajęcia w MOPSie

Przykładowa grafika

W ramach ogólnopolskiego konkursu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń nasi gimnazjaliści wybrali się we wtorek 28 stycznia na zajęcia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Uczniowie dowiedzieli się m.in. kim jest pracownik socjalny i jakie ma zadania. Następnie omówiono funkcjonowanie Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy. Prowadzący starali się uwrażliwić uczestników na przemoc, która może mieć miejsce w rodzinie. Pracownicy ośrodka zachęcali, aby nie pozostać obojętnym, jeśli ktoś spotka się z działaniami godzącymi w godność czy bezpieczeństwo drugiej osoby.(Galeria zdjęć)

Czytaj całość
 
Tenisistki w finale powiatu

Przykładowa grafika24 stycznia 2014 r. grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w Mistrzostwach Głogowa w Tenisie Stołowym. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła w tym turnieju drugie miejsce i awansowała do rozgrywek powiatowych. W składzie Gimnazjum nr 1 wystąpiły: Roksana Ferenc z klasy 2C i Magdalena Wolanin z klasy 1B. Gratulujemy.

Czytaj całość
 
Konkurs na pomoc dydaktyczną

Przykładowa grafikaPani Katarzyna Pulit-Binkowska, nauczycielka języka niemieckiego, japońskiego oraz plastyki, ogłasza konkurs na pomoc dydaktyczną. Wszystkie szczegóły dotyczce tego konkursu można znaleźć na blogu „nie takie języki straszne, jak je malują”. Zapraszamy!

 
Warsztaty wolontariuszy

Przykładowa grafika21 stycznia 2014 r. grupa wolontariuszy naszego gimnazjum wzięła udział w warsztatach poświęconych pomocy osobom niepełnosprawnym. Spotkanie poprowadziła pani Krystyna Piasecka-Olejniczak – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W czasie zajęć uczniowie wypracowali definicję „osoby niepełnosprawnej” oraz zastanawiali się, jak można pomagać ludziom o specjalnych potrzebach. (Zobacz galerię zdjęć)

 
Zebraliśmy Górę Grosza

Przykładowa grafikaZakończyła się kolejna edycja akcji charytatywnej Góra Grosza, w której zbieraliśmy pieniądze dla Towarzystwa NASZ DOM. Jak każdego roku, wszystkie zebrane pieniądze  przekazane będą na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych. Nasza szkoła zebrała ponad 18 tysięcy monet na łączną kwotę 600,48 PLN. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

Czytaj całość
 
Wielka Orkiestra zagrała kolejny raz

Przykładowa grafika12 stycznia 2014 r. po raz dwudziesty drugi zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

 
Wystawa modelarska

Przykładowa grafikaW bibliotece szkolnej do końca stycznia można oglądać modele pojazdów wojskowych. Wykonane zostały z papieru przez Andrzeja Radzieję, ucznia klasy 3A, i jego młodszego brata Wojtka, trzecioklasisty z SP 6. Wcześniej, na przełomie października i listopada 2013, prezentowali oni swoje prace w Klubie Batalionowym na Wystawie Modelarskiej GARNIZON. Zapraszamy! (Galeria zdjęć)

 
Losy żołnierza polskiego nie są jej obce

Przykładowa grafika

Magdalena Idkowiak z klasy 2A awansowała do wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945”. Magda będzie jedną z dwojga uczniów naszego powiatu, którzy zakwalifikowali się do tego szczebla zawodów. Gratulujemy.

 
Kolorowy kącik

Przykładowa grafikaOd września szkolny wolontariat prowadził zbiórkę zabawek oraz materiałów papierniczych. Udało nam się także pozyskać sponsora, który zakupił klocki, kolorowanki oraz książeczki z bajkami. Akcja miała swój finał w poniedziałek 23 grudnia, kiedy to wolontariusze przekazali wszystkie zebrane rzeczy do przychodni dla dzieci przy ul. Sikorskiego. Uczniowie urządzili tam kolorowy kącik, dzięki któremu na twarzach małych pacjentów zagości wiele uśmiechów.

 
Świąteczna pomoc

Przykładowa grafikaJak co roku wolontariusze naszej szkoły w okresie świątecznym angażują się w wiele akcji charytatywnych. W tym roku oprócz Góry Grosza, Grosikowego Kiermaszu, współpracy z Fundacją Dziewczynka z Zapałkami oraz spotkania świątecznego w świetlicy środowiskowej przy parafii św. Klemensa nasze uczennice pomagały w organizacji i przeprowadzeniu spotkania wigilijnego dla seniorów w domu dziennego pobytu. W piątek po wigiliach klasowych udaliśmy się także do schroniska we Wróblinie. Zawieźliśmy karmę, koce oraz kołdry, które zbieraliśmy w szkole od września.

 
Świąteczny czas w Gimnazjum nr 1

Przykładowa grafika20 grudnia 2013 r. w Gimnazjum nr 1 w Głogowie był dniem przepełnionym świąteczną atmosferą. Na początku cała społeczność szkoły uczestniczyła w przepięknych jasełkach, w czasie których uczniowie i nauczyciele mogli poczuć, że święta są już bardzo blisko. Po wzruszającym przedstawieniu wszyscy udali się na wigilie klasowe, gdzie składano sobie życzenie i próbowano tradycyjnych potraw wigilijnych.

 Jasełka (galeria zdjęć)

Wigilie klasowe (galeria zdjęć)

 
Święta w świetlicy środowiskowej
 
1Przykładowa grafika8 grudnia 2013 r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły zorganizowała spotkanie świąteczne dla dzieci ze świetlicy środowiskowej przy parafii św. Klemensa. Wspólnie z dziećmi wykonaliśmy ozdoby świąteczne, ubraliśmy choinkę i śpiewaliśmy kolędy oraz piosenki świąteczne po angielsku. Był to bardzo miło spędzony czas. Wizytę zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.
 
Betlejemskie Światło Pokoju

Przykładowa grafika18 grudnia 2013 r. harcerze z głogowskiego hufca przynieśli do naszej szkoły Betlejemskie Światło Pokoju, które zapalone zostało w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Światło to jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei i jest tradycyjnie stawiane na stole wigilijnym. (Galeria zdjęć)

 
Spotkanie z kuratorem sądowym

Przykładowa grafikaKolejnym działaniem w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń były zajęcia uczniów klas I-III, które 18 grudnia 2013 r. poprowadził kurator z Wydziału ds. Rodzinnych i Nieletnich Sądu Rejonowego w Głogowie. Uczniowie dowiedzieli się m.in. na czym polega praca kuratora, jak wygląda struktura sądownictwa w naszym kraju oraz z jakimi konsekwencjami musi się liczyć młody człowiek naruszający obowiązujące prawo. (Galeria zdjęć)

 
Nowości książkowe

Przykładowa grafikaPod naszą szkolną choinką pojawiły się prezenty – nowe książki do biblioteki. Są to mangi i powieści młodzieżowe: obyczajowe, przygodowe i fantasy. Kilka z nich to pozycje z najwyższej półki, szczególnie godne polecenia. Z wykazem można zapoznać się w zakładce BIBLIOTEKA

 
Wydarzenia sportowe

Przykładowa grafikaTrwają rozgrywki Szkolnej Ligi Piłki Nożnej. Zobacz ostatnie wyniki, aktualne tabele rozgrywek oraz klasyfikację najlepszych strzelców.
W ostatnim tygodniu zakończyły się międzyklasowe rozgrywki drużyn mieszanych w piłce siatkowej. W turnieju wystartowały zespoły klas drugich i pierwszych. Najlepszą drużyną klas drugich była 2B, a wśród klas pierwszych wygrała 1B.  Gratulujemy.

Czytaj całość
 
Podziękowanie za akcję "Znicze"

Przykładowa grafikaWrocławski oddział Telewizji Polskiej oraz Dolnoślski Kurator Oświaty przesłali społeczności naszego gimnazjum podziękowania za udział w tegorocznej zbiórce zniczy na kresowe cmentarze. Jak napisali organizatorzy akcji „Dzięki Waszej ofiarności na odległych od Polski mogiłach Rodaków znów zapłonęły tysiące ogni pamięci.”

Czytaj całość
 
Znaczący sukces koszykarzy

Przykładowa grafika13 grudnia 2013 r. w Zotoryi odbył się finał Mistrzostw Strefy Legnickiej w Koszykówce Chłopców.  Drużyna naszej szkoły zajęła w tych rozgrywkach trzecie miejsce pokonując w meczu o brąz zespół z Chojnowa 25:5. To już drugi tak znaczący sukces podopiecznych pana Tomasza Trznadla. Sześć lat temu koszykarze naszego gimnazjum dotarli do finału województwa, gdzie zajęli trzecie miejsce.

 
13 grudnia - Pamiętamy!

Przykładowa grafika13 grudnia obchodzimy 32. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum przygotowali audycję radiową, w której przypomniano wszystkim, jak wygldało życie Polaków w tamtych tragicznych dniach. W audycji zaprezentowano również wiersze oddające atmosferę grudnia '81 oraz wykorzystano utwór Jacka Kaczmarskiego „Mury”.

 Przykładowa grafika Wysłuchaj audycji z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

 
Świąteczny jarmark we Wrocławiu

Przykładowa grafikaWrocław po raz drugi! Tym razem do stolicy naszego regionu wybrało się 30 uczniów z klasy 2A i 2B. 12  grudnia  nasi gimnazjaliści przejechali się Polinką, czyli kolejką linową kursującą między brzegami rzeki Odry. Następnie wzięli udział w lekcji muzealnej w Panoramie Racławickiej. Kolejnym punktem programu były zaęjcia na temat Unii Europejskiej, które odbyły się w Domu Europy. Na koniec uczestnicy odwiedzili świąteczny jarmark. (Galeria zdjęć)

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 451 - 500 z 837

e-Głogów

Uczniowie klas trzecich

 REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
ul. gen. Władysława Sikorskiego 11
67-200 Głogów
tel. (fax) 76 72 65 612 
               76 72 65 613

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 

BIP

Kalendarz

Pogoda

Tutaj znajdziesz pomoc

 
 

Bezpieczny uczeń


Gimnazjum nr 1 w Głogowie uczestniczy w następujących programach

                                       

Najnowsze video