GIMNAZJUM NR 1 w GLOGOWIE

Jestes tutaj: Aktualności
Aktualności
Wiem, jak jem!

Przykładowa grafikaStowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA rozpoczęło nowy projekt pod nazwą Wiem, jak jem! Tym razem oferta skierowana jest do rodziców, dzieci i młodzieży. Projekt ma charakter edukacyjny i terapeutyczny. Ma na celu pomoc osobom, które mają problem z jedzeniem (osoby z zaburzeniami odżywiania) oraz zwiększenie wiedzy i świadomości na temat zdrowego odżywiania młodych mieszkańców miasta Głogowa.
Bezpłatne spotkania z psychologiem i dietetykiem:
- 8 spotkań dla rodziców
- 8 spotkań dla dzieci i młodzieży
- indywidualne konsultacje z psychologiem
Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 767276070 lub osobiście w siedzibie SZANSY, ul. Perseusza 13. Zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona! Projekt współfinansowany przez Fundację Polska Miedź.

Czytaj całość
 
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Przykładowa grafikaZbliża się 1 listopada – dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pomoc i naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia od 5 lat porządkują kresowe nekropolie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą je na Ukrainę i Wileńszczyznę. Podobnie jak w latach ubiegłych, nasze gimnazjum przyłącza się do akcji zbiórki zniczy. Szczegóły u wychowawców oraz opiekunów SU i wolontariatu szkolnego.

 
Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

Przykładowa grafika17 października 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z panem Markiem Michalakiem - Rzecznikiem Praw Dziecka. Tematem spotkania była mowa nienawiści w Internecie.

 
Śladami akcji 'Burza'

Przykładowa grafikaW dniach od 11 do 14 października 2014 r. pani Jolanta Peciak wzięła udział w edukacyjnym wyjeździe na Litwę i Białoruś, zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej - Śladami akcji Burza. Wyjazd był nagrodą w konkursie na scenariusz lekcji „70 lat po Burzy”. Podczas wyjazdu pani Peciak miała okazję odwiedzić miejsca związane z walkami Armii Krajowej w 1944 r. oraz zapalić znicze na grobach żołnierzy AK. (Galeria zdjęć)

 
Dzień Edukacji Narodowej

Przykładowa grafika15 października 2014 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie wszystkich klas przygotowali wiele ciekawych niespodzianek dla swoich pedagogów: oprócz tradycyjnych kwiatów i życzeń, każda klasa napisała wiersz o wybranym nauczycielu. Największymi atrakcjami okazały się przebrania uczniów za nauczycieli oraz wspólne z nauczycielami odegranie scenki 'Romeo i Julia'. W imieniu wszystkich pracowników naszego gimnazjum serdecznie dziękujemy za milo spędzony Dzień Nauczyciela. (Galeria zdjęć)

 
Policyjne szkolenie

Przykładowa grafika8 października 2014 r. uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii KPP w Głogowie. Szkolenie poświęcone było szeroko rozumianemu bezpieczeństwu w szkole i poza nią. Uczniowie dowiedzieli się, jak unikać ryzykownych zachowań oraz jak być asertywnym wobec osób stanowiących zagrożenie.

 
Integracja i bezpieczeństwo

Przykładowa grafika2 października 2014 r. wychowawcy klas pierwszych zabrali swoich uczniów na wycieczkę do Sławy. Głównym celem wyprawy było zintegrowanie i lepsze wzajemne  poznanie się. Uczniowie rywalizowali w zabawnych konkurencjach, mieli okazję współdziałać, rozwiązując zaszyfrowane zadania, upiekli kiełbaski  nad ogniskiem, a potem zatańczyli Belgijkę. (Galeria zdjęć)

Czytaj całość
 
Wybraliśmy Rzecznika Praw Ucznia

Przykładowa grafika30 września 2014 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 w Głogowie im. Dzieci Głogowskich  wybrali Rzecznika Praw Ucznia. Spośród pięciorga kandydatów na to stanowisko najwięcej uzyskała pani Iwona Wspaniała. Gratulujemy Pani ogromnego zaufania uczniów i życzymy wytrwałości na tak wymagającym stanowisku. Zobacz stronę nowego rzecznika.

 
Szkolne święto demokracji

Przykładowa grafika30 września 2014 r. odbyły się wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 1 w Głogowie. Spośród trojga kandydatów najwięcej głosów uzyskał Szymon Gawlik z klasy 3A i tym samym został przewodniczącym SU. Do prezydium dostały się również: Paulina Łohinowicz z klasy 2B oraz Katarzyna Gałka z klasy 2C. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wspaniałe święto demokracji, a wybranemu prezydium SU życzymy owocnej pracy w samorządzie. Galerie: kampania i wybory

 
Konkurs na SUPERKLASĘ

Przykładowa grafikaPo raz drugi w naszym gimnazjum organizowany jest konkurs na najlepszą klasę, w którym uczniowie muszą wykazać się pracowitością, sumiennością, zaangażowaniem w życie szkoły oraz aktywnością na rzecz ochrony środowiska i pomocy potrzebującym. W zeszłym roku szkolnym Puchar Przechodni Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Głogowie im. Dzieci Głogowskich zdobyła obecna klasa 3A. Zobacz zdjęcia z uroczystego wręczenia pucharu dla SUPERKLASY.

 
Szkolna Liga Piłki Nożnej

Przykładowa grafika22 września 2014 r. ruszyła w naszym gimnazjum Szkolna Liga Piłki Nożnej. Do marca przyszłego roku kilkuosobowe zespoły z wszystkich klas rozegrają łącznie 45 spotkań i w ten sposób wyłoniona zostanie najlepsza drużyna piłki nożnej w naszej szkole. W pierwszym meczu rozgrywek klasa 1A pokonała 1B 20:5. Zapraszamy do śledzenia wyników spotkań oraz regularnie aktualizowanych tabel w nowej zakładce SLPN.

 
Laureaci konkursu na uroczystej gali

Przykładowa grafika6 września 2014 r. w Krakowie odbyła sie gala laureatów ogólnopolskiego konkursu Losy Polaków na Syberii, w której uczestniczyło czworo uczniów i absolwentów naszej szkoły. Pierwsze miejsce w kategorii poetyckiej zdobyła Olga Dziubek, a zwycięzcami w kategorii multimedialnej byli: Agata Woźniak, Michał Rozwadowski i Aleksander Walczak. W uroczystej gali uczestniczyli: Prezydent Miasta Krakowa, Małopolski Kurator Oświaty oraz przedstawiciele Sybiraków z całego świata. (Zobacz nagrodzone prace naszych uczniów)

 
Rozpoczęcie roku szkolnego

Przykładowa grafika1 września 2014 r. uroczystym apelem na sali gimnastycznej rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Gimnazjum nr 1 w Głogowie im. Dzieci Głogowskich. Miło nam powitać nowych uczniów, którym życzymy wielu sukcesów w nauce oraz wspaniałych wrażeń w naszej szkole.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

List Rzecznika Praw Dziecka do uczniów

 
Teledysk do piosenki zespołu Blur
 
Zakończenie roku szkolnego

Przykładowa grafika27 czerwca 2014 r. uroczystym apelem na sali gimnastycznej zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Uczniom klas pierwszych i drugich gratulujemy promocji do kolejnej klasy, a naszym tegorocznym absolwentom dziękujemy za minione trzy lata i życzymy, aby zdobyta w naszym gimnazjum wiedza pomogła im w nowej szkole osiągać jak najlepsze wyniki.

Galeria 1 - klasy I i II          Galeria II - klasy III

 
Festyn rodzinny w Jaczowie

Przykładowa grafika24 czerwca 2014 r. grupa wolontariuszy naszej szkoły przyłączyła się do organizacji festynu z okazji Dnia Rodziny, który odbył się na boisku piłkarskim w Jaczowie. Nasi uczniowie przygotowali ciekawe gry i zabawy dla maluchów z ościennej miejscowości. Wśród wielu atrakcji znalazły się również: przedstawienie profilaktyczne oraz układ choreograficzny do piosenki Gangnam Style. (Galeria zdjęć)

 
Najlepsza w konkursie Głosu Głogowa

Przykładowa grafikaEwelina Nowicka z klasy 1B naszego gimnazjum wygrała konkurs pt. Narysuj pierwszą stronę Głosu Głogowa, którego organizatorem była redakcja Głosu Głogowa – Tygodnika Lokalnego. Poniżej prezentujemy pracę Eweliny opublikowaną w lokalnej gazecie.

 
Bal gimnazjalny

Przykładowa grafika19 czerwca 2014 r. uroczystym polonezem w Gospodzie Głogowskiej rozpoczął się bal gimnazjalny uczniów klas trzecich naszej szkoły. (Zobacz galerię zdjęć)

 
Sukcesy w konkursie historycznym

Przykładowa grafika18 czerwca 2014 r. w Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyło się podsumowanie konkursu historycznego 150. rocznica Powstania Styczniowego. Podczas uroczystej gali pani Dorota Czudowska, Senator RP, wręczyła uczestnikom nagrody. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Karolina Tomczak (drugie miejsce w kategorii multimedialnej) oraz Adrian Kwolek (trzecie miejsce w konkursie wiedzy).

 
Adam pojedzie do Brukseli

Przykładowa grafika

13 czerwca 2014 r. Gimnazjum nr 1 było organizatorem XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Demokracji i Europie „Obywatel i Europejczyk”. Tegoroczna edycja zawodów wpisywała się w obchody 10. rocznicy wstąpienia Polski oraz dziewięciu innych państw do Unii Eropejskiej. Miło nam poinformować, że Adam Bock z klasy 2A zajął trzecie miejsce w rywalizacji indywidualnej i jako jeden z sześciorga laureatów konkursu pojedzie na wycieczkę do Brukseli. Fundatorem tej nagrody jest pani Danuta Jazłowiecka, Posłanka do Parlamentu Europejskiego. Uzyskanie tak cennej nagrody było możliwe dzięki pomocy pani Ewy Drozd, Posłanki na Sejm RP.

Czytaj całość
 
Wygrali ogólnopolski konkurs

Przykładowa grafika13 czerwca 2014 r. ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu historycznego Losy Polaków na Syberii, którego organizatorem było Kuratorium Oświaty w Krakowie. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie wygrali w dwóch kategoriach tego konkursu – Olga Dziubek przesłała najlepsze utwory poetyckie ("Z pamiętnika małego zesłańca" i "Syberio"), a Agata Woźniak, Michał Rozwadowski oraz Aleksander Walczak przygotowali najlepszą prezentację multimedialną (film pt. "Przerwane dzieciństwo").

Przykładowa grafikaZobacz najlepszy film w kategorii szkół gimnazjalnych

Przeczytaj nagrodzone wiersze Olgi Dziubek

Czytaj całość
 
Ogólnopolski konkurs chemiczny

Przykładowa grafikaZnamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego ALBUS dla szkół gimnazjalnych, w którym uczestnicy musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru. Wśród uczniów naszego gimnazjum, którzy wzięli w nim udział, na uwagę zasługują wyniki trojga z nich: Magdalena Idkowiak 15., Szymon Gawlik 16., a Robert Petecki 18. miejsce.

 
Turniej bowlingowy

Przykładowa grafika10 czerwca 2014 r. w OK Parku odbył się II Powiatowy Turniej Bowlingowy Szkół Gimnazjalnych. Nasza drużyna – w składzie Daria Kościewicz, Nikola Wiśniewska, Kamil Ciesielski i Aleksander Walczak – wywalczyła w tych zawodach trzecie miejsce zespołowo, a Daria Kościewicz była druga w klasyfikacji dziewcząt. Gratulujemy.

 
Wspaniali w Kamieniu Pomorskim

Przykładowa grafikaW dniach 6-8 czerwca 2014 r. blisko dwustu wolontariuszy z całej Polski wzięło udział w finale Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Wolontariatu „Ośmiu Wspaniałych”, którego gospodarzem już po raz drugi był Kamień Pomorski. W trakcie gali nagrodzono ośmiu wspaniałych – grupę młodych, wyróżniających ludzi o wrażliwości w wymiarze XXL. Uczestniczkami trzydniowego spotkania były także laureatki głogowskich eliminacji konkursu: Natalia Nadolna i Justyna  Hnat  oraz opiekunka naszej grupy wolontariatu – pani Iwona Wspaniała. (Galeria zdjęć)

 
Pomogli nam zorganizwać wycieczkę

Przykładowa grafikaW pierwszym tygodniu czerwca 48 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Zorganizowanie tak długiej i ciekawej wycieczki do stolicy naszego państwa nie byłoby możliwe bez pomocy, którą otrzymaliśmy od wielu osób. Poza panem Janem Zubowskim, Prezydentem Miasta Głogowa, mogliśmy liczyć także na znaczące wsparcie finansowe uzyskane dzięki inicjatywie pani Ewy Drozd, Posła na Sejm RP. Poza tym otrzymaliśmy również istotną pomoc ze strony Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Zagłębia Miedziowego.

Czytaj całość
 
Wycieczka do Warszawy

Przykładowa grafikaW dniach 2-6 czerwca 2014 r. uczestniczyliśmy w wyjeździe do stolicy naszego kraju. Wycieczkę zaczęliśmy od zoo safari w Borysewie pod Łodzią. Oprócz zwiedzania parku mogliśmy uczestniczyć w zajęciach poświęconych zagrożonym gatunkom zwierząt oraz obserwować karmienie lwów. Następnie udaliśmy się do Łodzi do Manufaktury, gdzie podzieliliśmy się na 3 grupy i obejrzeliśmy jeden z trzech filmów: Czarownica w  najnowszej technologii IMAX, Godzilla i Powstanie Warszawskie. Potem szaleństwo zakupów. Do Warszawy dotarliśmy około 21.30, gdzie zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez społeczność Gimnazjum Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II.

Galeria zdjęć: DZIEŃ 1   DZIEŃ 2   DZIEŃ 3   DZIEŃ 4

Czytaj całość
 
Pierwszy etap konkursu ekologicznego

Przykładowa grafikaZakończył się pierwszy etap XX Głogowskiego Konkursu Ekologicznego, w którym przeprowadzono test wiedzy ekologicznej oraz wysłuchano piosenek o tej tematyce. W pierwszym zadaniu Szymon Gawlik i Robert Petecki zajęli drugie miejsce, a w konkursie wokalnym Marika Król i Martyna Pikuła wyśpiewały czwarte miejsce, prezentując piosenkę „Niech ziemia tonie w kwiatach” z repertuaru Anny Jantar.

 
Dzień dziecka dla maluchów z SP 2

Przykładowa grafika2 czerwca 2014 r. wolontariusze naszego gimnazjum we współpracy z PWSZ w Głogowie oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej byli organizatorami dnia dziecka dla maluchów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Impreza odbyła się w parku Parafii św. Klemensa, a jej uczestnicy mogli liczyć na wiele atrakcji przygotowanych przez starszych kolegów i koleżanki. Nie brakowało gier sportowych, zabaw integracyjnych, piosenek, układów tanecznych oraz słodkiego poczęstunku. Mamy nadzieję, że ta społeczna inicjatywa na dobre zagości w kalendarzu wolontariatu Gimnazjum nr 1. (Galeria zdjęć)

 
Gimnazjon w rocznicę wolnych wyborów

Przykładowa grafika30 maja 2014 r. Gimnazjum nr 1 w Głogowie było organizatorem VIII Powiatowego Konkursu Historycznego GIMNAZJON – „Święto Wolności – Polska w latach 1989 – 2014”. Wybór tematyki tegorocznych zmagań gimnazjalistów był odpowiedzią na apel Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o upamiętnienie 25. rocznicy zwycięstwa obozu Solidarności w wyborach 4 czerwca 1989 r. Miło nam poinformować, że drużyna naszego gimnazjum, w składzie: Anna Połeć, Adam Bock i Robert Petecki, zajęła pierwsze miejsce. Dodatkowo Anna Połeć zwyciężyła w rywalizacji indywidualnej.

Czytaj całość
 
Dzień Otwartych Drzwi

Przykładowa grafika27 maja 2014 r. gościliśmy w naszym gimnazjum uczniów klas szóstych szkół podstawowych, którzy stoją przed wyborem nowej szkoły. W ramach Otwartych Drzwi Szkoły uczniowie oraz nauczyciele Gimnazjum nr 1 przygotowali wiele atrakcji dla młodszych gości. Na sali gimnastycznej szóstoklasiści obejrzeli krótki program artystyczny, po którym zaproszeni zostali do zwiedzania naszej szkoły. Na koniec wszyscy otrzymali słodką niespodziankę. (Galeria zdjęć)

 
Legiony - droga do wolności

Przykładowa grafika26 maja 2014 r. odbył się w naszej szkole finał konkursu historycznego Legiony – droga do wolności. Najlepszą wiedzą o legionach wykazała się Magdalena Idkowiak z klasy 2A, która wyprzedziła Szymona Łuszczaka z klasy 2D oraz Adriana Kwolka z klasy 2A. Gościem honorowym zawodów oraz fundatorem nagród był pan Wojciech Zubowski – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Przed rozpoczęciem konkursu uczniowie Gimnazjum nr 1 zaprezentowali krótki program patriotyczny, w czasie którego śpiewali znane pieśni legionów, recytowali wiersze oraz wyświetlali prezentacje multimedialne.(Galeria zdjęć)

 
Festyn charytatywny

Przykładowa grafika22 maja 2014 r. odbył się w naszej szkole festyn charytatywny. W tym dniu zbieraliśmy pieniądze na bardzo szczytny cel. Chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w jego organizację. Impreza przebiegała w bardzo miłej atmosferze, a jego uczestnicy udowodnili, że warto działać na rzecz innych.

Zobacz relację Telewizji MASTER

Czytaj całość
 
Olimpiada Wolontariatu

Przykładowa grafika22 maja 2014 r. Gimnazjum nr 1 w Głogowie było organizatorem VII Głogowskiej Olimpiady Wolontariatu o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Głogowa. Zmagania uczestników odbyły się na sali gimnastycznej oraz boisku szkolnym i były połączone z festynem charytatywnym naszej szkoły. W turnieju wolontariuszy wystartowało pięć drużyn z naszego miasta, a zwyciężyła grupa z Miejskiego Ośrodka Kultury i to oni będą organizatorami następnej olimpiady. W imprezie uczestniczył pan Zbigniew Sienkiewicz – Przewodniczący Rady Miasta Głogowa, który nie tylko brał udział w pracach komisji konkursowej, ale bardzo aktywnie przyłączył się do naszej akcji charytatywnej.(Galeria miedziowe.pl)

Przykładowa grafikaZobacz film z olimpiady

 
Powiatowy Konkurs Fizyczny

Przykładowa grafika22 maja 2014 r. w Gimnazjum nr 3 w Głogowie odbył się Powiatowy Konkurs Fizyczny. Miło nam poinformować, że Szymon Gawlik z klasy 2A zajął w tym konkursie wysokie 5 miejsce. Gratulujemy.

 
Liczy się pasja

Przykładowa grafika20 maja 2014 r. w Gimnazjum nr 1 w Głogowie odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy osiągają wyróżniające wyniki w nauce oraz sławią dobre imię naszej szkoły w czasie wielu konkursów przedmiotowych, artystycznych oraz sportowych.  W drugiej części spotkania uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny w ramach corocznej gali talentów ‘Liczy się pasja”. (Galeria zdjęć)

 
Podziękowanie dla prezydenta

Przykładowa grafikaDecyzją Urzędu Miasta w Głogowie nasze gimnazjum otrzymało 3 tys. zł na realizację projektu „Warsztaty ekologiczne w Kampinoskim Parku Narodowym oraz w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego” Dzięki temu dofinansowaniu będziemy mogli zorganizować  wycieczkę do Warszawy w czerwcu tego roku. Adrian Kaczmarek z klasy 2A, w imieniu uczniów z naszego gimnazjum, podziękował panu Janowi Zubowskiemu, Prezydentowi Miasta Głogowa, za tak cenną pomoc.

 
Młodzi przedsiębiorcy

Przykładowa grafika14 maja 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Głogowie odbył się powiatowy konkurs Młody Przedsiębiorca, którego patronami byli Starosta Głogowski oraz Prezydent Miasta Głogowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3A – Olga Dziubek, Anna Połeć oraz Andrzej Radzieja – którzy zajęli drugie miejsce drużynowo, a dodatkowo Olga Dziubek wywalczyła drugie miejsce w rywalizacji indywidualnej. Gratulujemy.

Czytaj całość
 
Trzeci w konkursie informatycznym

Przykładowa grafika9 maja 2014 r. w Gimnazjum nr 4 odbył się XIII Powiatowy Konkurs Informatyczny. W czasie zawodów uczniowie rozwiązali test wiedzy oraz wykonali kilka zadań praktycznych. Miło nam poinformować, że Adrian Kwolek z klasy 2A zajął w tym konkursie trzecie miejsce. Gratulujemy.

 
Akcja Czysty Aniołek

Przykładowa grafikaW ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły organizujemy akcję Czysty Aniołek, która trwać będzie do końca maja. Zbieramy wszelkiego rodzaju środki czystości (mydła, szampony, pasty do zębów, szczoteczki, itp.), które przekazane zostaną najbardziej potrzebującym dzieciom na terenie naszego miasta. Wspomniane produkty zbieramy w sali 29, a na wszystkich czekają punkty do rankingu klas.

 
Uroczyście dziękowali uczniom

Przykładowa grafika9 maja 2014 r. na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel, w czasie którego dyrekcja oraz nauczyciele dziękowali uczniom za ich właściwą postawę,  gratulowali odniesionych sukcesów oraz docenili ich wkład w budowanie dobrego wizerunku szkoły.

 
Certyfikat Bezpiecznej Szkoły

Przykładowa grafikaGimnazjum nr 1 w Głogowie im. Dzieci Głogowskich zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń. Zrealizowanie zadań konkursowych wymagało bardzo intensywnej,  kilkumiesięcznej pracy całej społeczności szkolnej.  Szkolenia, warsztaty i prezentacje, w których uczniowie uczestniczyli, podniosły poziom ich umiejętności i wrażliwości w wielu obszarach życia codziennego – od pierwszej pomocy, poprzez profilaktykę uzależnień, edukację prawną,  po pomoc osobom niepełnosprawnym. Następstwem tych działań było uzyskanie przez naszą szkołę certyfikatu BEZPIECZNEJ SZKOŁY.

Czytaj całość
 
Egzamin gimnazjalny za nami

Przykładowa grafikaW dniach 23-25 kwietnia kolejny rocznik uczniów III klasy gimnazjum przystąpił do egzaminu gimnazjalnego w nowej formule. Egzamin odbył się zgodnie z poniższym harmonogramem: środa– historia, WOS i język polski; czwartek– biologia, chemia, fizyka, geografia i matematyka; piątek– język obcy nowożytny. Zobacz oficjalne arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 
Dzień Ziemi

Przykładowa grafika22 kwietnia 2014 r. obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji rozstrzygnięto konkurs miejski, który związany był z akcją sprzątania świata. W konkursie tym nasza szkoła zdobyła trzecie miejsce.

 
Rekolekcje wielkopostne

Przykładowa grafikaW dniach 14-16 kwietnia 2014 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 w Głogowie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych w Parafii św. Klemensa.

 
Zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu

Przykładowa grafika11 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs historyczny Polska... Nasza Niepodległa. Uczestnicy tych zawodów rywalizowali w kilku kategoriach, a w trzech z nich zwyciężyli uczniowie naszego gimnazjum: Mateusz Chrostowski był najlepszy w teście z wiedzy; Jakub Błachnio wygrał rywalizację na najładniejszą pracę plastyczna, a Dawid Pawlik przygotował najlepszą, zdaniem jurorów, prezentację multimedialną. Dodatkowo Agata Cierach zdobyła trzecie miejsce w konkurencji plastycznej, a Natalia Nadolna i Julia Miszczuk zostały w tej kategorii wyróżnione. (Zobacz nagrodzone prace plastyczne)

Czytaj całość
 
Historyczny sukces

Przykładowa grafikaMagdalena Idkowiak, uczennica klasy 2A naszego gimnazjum, została laureatką etapu wojewódzkiego w ogólnopolskim konkursie historycznym Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Gratulujemy.

 
10 kwietnia - Pamiętamy

Przykładowa grafika10 kwietnia pod Pomnikiem Ofiar Katynia w Głogowie odbyła się uroczystość upamiętniająca 74. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 4. rocznicę tragedii w Smoleńsku.

 
Losy Polaków na Wschodzie

Przykładowa grafika8 kwietnia 2014 r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczysta prezentacja projektu edukacyjnego Losy Polaków na Wschodzie. Wśród zaproszonych gości była pani Teresa Wilczak – córka bohaterki filmu Przerwane dzieciństwo, który opowiada o deportacji Polaków na Wschód w czasie II Wojny Światowej. W czasie uroczystości uczniowie naszego gimnazjum śpiewali pieśni patriotyczne i czytali wiersze, które sami napisali z tej okazji. Na koniec pani dyrektor wręczyła pani Teresie Wilczak album IPN o ofiarach zbrodni sowieckich oraz film i prezentację opisujące losy jej rodziny. (Galeria zdjęć) (Zobacz film)

 
Depresja u nastolatków to ważny temat

Przykładowa grafika7 kwietnia 2014 r. w naszym gimnazjum odbyło się kilka spotkań z psychologiem i seksuologiem panią Agnieszką Nomejko, która przygotowała warsztaty dla uczniów oraz szkolenie dla rodziców i nauczycieli. Zajęcia warsztatowe dla uczniów dotyczyły tematyki zdrowia psychicznego w okresie dorastania oraz zjawiska depresji młodzieńczej. 

Czytaj całość
 
Uniwersalne przesłanie mitów

Przykładowa grafika7 kwietnia 2014 r. grupa uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum obejrzała przedstawienie Mitologia, przygotowane przez Agencję Artystyczną PEGAZ ART. Spektakl ten jest połączeniem najpopularniejszych mitów greckich, które dopełnione są piosenkami wykonywanymi na żywo. Twórcom doskonale udało się odtworzyć antyczny świat za pomocą bogatej scenografii, wspaniale dobranych kostiumów oraz muzyki. Musical pokazuje uniwersalność mitów, a także ponadczasowe zasady moralne, które we współczesnym świecie technologii i Internetu wydają się być zepchnięte na bok.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 401 - 450 z 837

e-Głogów

Uczniowie klas trzecich

 REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
ul. gen. Władysława Sikorskiego 11
67-200 Głogów
tel. (fax) 76 72 65 612 
               76 72 65 613

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 

BIP

Kalendarz

Pogoda

Tutaj znajdziesz pomoc

 
 

Bezpieczny uczeń


Gimnazjum nr 1 w Głogowie uczestniczy w następujących programach

                                       

Najnowsze video