GIMNAZJUM NR 1 w GLOGOWIE

Jestes tutaj: Aktualności
Aktualności
Najlepsi wolontariusze w Głogowie

Przykładowa grafika

9 października 2015 r. grupa wolontariuszy naszego gimnazjum wzięła udział w Olimpiadzie Wolontariatu o Puchar Prezydenta Miasta Głogowa. W tym roku zmagania były dość nietypowe, bo miały charakter gry terenowej. Wśród zadań znalazły się między innymi: poszukiwanie księżniczki na wieży ratuszowej, przytulanie przechodniów, quiz wiedezy o mieście, opieka nad balonikami. Podobnie jak dwa lata temu, nasza drużyna wypadła  najlepiej i wygrała całą rywalizację. Nagrodą jest wspomniany puchar oraz zaszczyt zorganizowania kolejnej olimpiady głogowskich wolontariuszy. (Galeria zdjęć)

Dowiedz się więcej o wolontariacie Gimnazjum nr 1.

 
Ogólnopolski sukces Kornelii

Przykładowa grafikaKornelia Krakowiak z klasy 3B zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Czempionacie Użytkowym Koni Rasy Huculskiej w ramach XXI Dni Huculskich. Kornelia swój sukces osiągnęła w próbie kondycyjnej na klaczy Prehyba. Gratulujemy.

 
Warsztaty sushi

Przykładowa grafika7 października 2015 r. odbyły się w naszym gimnazjum pierwsze warsztaty sushi. Uczestniczki zajęć z języka japońskiego z entuzjazmem lepiły swoje pierwsze rolki, które z jeszcze większym entuzjazmem skonsumowały. Zajęcia poprowadziła pani dr Katarzyna Pulit-Binkowska – nauczycielka języka niemieckiego i japońskiego w naszej szkole. (Galeria zdjęć)

 
Nakręciliśmy spot o dopalaczach

Przykładowa grafikaRuszył konkurs Ministerstwa Spraw Wewnętrznych „Przytomni”, w którym uczestnicy muszą nakręcić 40 sekundowy spot informujący, że „Dopalacze kradną życie”. Również i nasze gimnazjum przyłączyło się do tej akcji. Zobacz spot zatytułowany "Nie wdepnij!".

 
Dopalacze kradną życie
 
Dolnośląski Festiwal Nauki

Przykładowa grafika2 października 2015 r. odbył się w naszym mieście Dolnośląski Festiwal Nauki, którego motywem przewodnim było Światło Nauki. Nasi uczniowie wzięli udział w wykładzie dr Anny Olejonczyk zatytułowanym „Znaki, a postrzeganie rzeczywistości” oraz w doświadczeniach „pryzmat światła” przygotowanych przez panią Dorotę Zarembę. Niewątpliwą atrakcją tego dnia były warsztaty oraz przedstawienie „Gra cieni”. (Galeria zdjęć)

 
Wycieczka integracyjna klas pierwszych

Przykładowa grafika2 października 2015 r. uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum pojechali na integracyjną wycieczkę do stadniny konnej w Jakubowie. Oprócz jazdy konnej, uczestnicy wyjazdu wysłuchali krótkiej lekcji na temat koni, upiekli kiełbaski przy ognisku, zagrali w piłkę oraz rywalizowali w konkursie skoków wzwyż. W tej ostatniej zabawie bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy 1C - Maks i Eryk - którzy pokonali najwyższą przeszkodę. (Galeria zdjęć)

 
Turniej pokazowy z Bartoszem Jureckim

Przykładowa grafika1 października 2015 r. w ramach XVIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki grupa uczniów z naszego gimnazjum wzięła udział w turnieju pokazowym SPR Chrobry Głogów, w którym wystąpił reprezentant kadry narodowej – Bartosz Jurecki.  Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich w konkursie rzutów karnych.  Do ścisłego finału tej zabawy dotarł Szymon Milewicz z klasy 2A.

 
Szkolne święto demokracji

Przykładowa grafika30 września 2015 r. odbyły się wybory do prezydium Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 1 w Głogowie. Spośród trojga kandydatów najwięcej głosów uzyskała Paulina Łohinowicz z klasy 3B i tym samym została przewodniczącą SU. Do prezydium dostali się również: Gabrysia Igner z klasy 2B oraz Dawid Czułakow z klasy 3A. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wspaniałe święto demokracji, a wybranemu prezydium SU życzymy owocnej pracy w samorządzie.

 
Wybraliśmy Rzecznika Praw Ucznia

Przykładowa grafika30 września 2015 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 w Głogowie im. Dzieci Głogowskich  wybrali Rzecznika Praw Ucznia. Spośród pięciorga kandydatów na to stanowisko drugi rok z rzędu najwięcej głosów uzyskała pani Iwona Wspaniała. Gratulujemy Pani ogromnego zaufania uczniów i życzymy wytrwałości na tak wymagającym stanowisku. Zobacz stronę  rzecznika.

 
Dary jesieni

Przykładowa grafika30 września 2015 r. w holu głównym naszej szkoły zaprezentowana została wystawa Dary Jesieni.  Utworzono ją z owoców, warzyw i roślin, które przynieśli uczniowie. To jedno z wrześniowych zadań  do Rankingu Klas. (Galeria zdjęć)

 
Srebrna sztafeta

Przykładowa grafika29 września 2015 r. w Parku Leśnym naprzeciwko pływalni „Chrobry” odbyły się Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Drużyna chłopców, po fascynującym finiszu, zajęła II miejsce. Piorunującym finiszem popisał się Oskar Kozik. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj całość
 
Na ogólnopolskiej okładce

Przykładowa grafikaW jednym z ostatnich numerów ogólnopolskiego czasopisma Przegląd Oświatowy znaleźć można serię zdjęć oraz artykułów dotyczących projektów historyczno-patriotycznych, które przeprowadzone zostały w naszym gimnazjum w ubiegłym roku szkolnym. Na okładce tego czasopisma znajduje się zdjęcie pani Jolanty Peciak wraz z grupą tegorocznych absolwentów, którzy w nagrodę odwiedzili kolebkę ruchu Przykładowa grafika. (Czytaj artykuły)

 

 
Rekreacyjny paintball

Przykładowa grafika10 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe rekreacyjno-sportowym, w czasie którego grali w paintball. Grupa została przeszkolona przez instruktorów oraz wyposażona w odpowiedni strój i sprzęt do gry. W czasie zabawy dwie rywalizujące drużyny odgrywały przygotowane przez organizatorów scenariusze walk. (Galeria zdjęć)

 
Rozpoczęcie roku szkolnego

Przykładowa grafika1 września 2015 r. uroczystym apelem na boisku szkolnym rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Gimnazjum nr 1 w Głogowie im. Dzieci Głogowskich. Miło nam powitać nowych uczniów, którym życzymy wielu sukcesów w nauce oraz wspaniałych wrażeń w naszej szkole.

 
Festyn charytatywny dla Pauliny
 
Zakończenie roku szkolnego

Przykładowa grafika26 czerwca 2015 r. uroczystym apelem na sali gimnastycznej zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. Uczniowie odebrali świadectwa, nagrody oraz wyróżnienia i udali się na zasłużony wakacyjny wypoczynek. (Na zdjęciu Super Klasa) Galeria zdjęć (Przeczytaj list Rzecznika Praw Dziecka z okazji zakończenia roku szkolnego)

LISTA WZOROWYCH UCZNIÓW

Czytaj całość
 
Uroczyste pożegnanie klas trzecich

Przykładowa grafika25 czerwca 2015 r. uczniowie klas trzecich i ich rodzice uczestniczyli w uroczystym zakończeniu nauki w Gimnazjum nr 1 w Głogowie im. Dzieci Głogowskich. Był to wzruszający czas podziękowań, wspomnień oraz wyróżnień. Żegnamy kolejny rocznik uczniów, którzy przez trzy lata pracowali na dobre imię naszej szkoły. Mamy nadzieję, że zapamiętają oni czas spędzony z nami na wiele lat. (Galeria zdjęć)

 
Spotkanie z Lechem Wałęsą

Przykładowa grafika19 czerwca 2015 r. w Gdańsku odbył się finał programu Solidarna Szkoła, w którym udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunem – panią Jolantą Peciak. W czasie pobytu w Europejskim Centrum  Solidarności uczestnicy mogli zwiedzić jedno z najnowocześniejszych muzeów w Polsce oraz spotkać się Lechem Wałęsą – legendarnym przywódcą ruchu Przykładowa grafika

 
Jesteśmy Solidarną Szkołą

 Gimnazjum nr 1 w Głogowie im. Dzieci Głogowskich otrzymało certyfikat Solidarnej Szkoły przyznany przez fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Europejskie Centrum Solidarności. Zobacz działania szkoły, które przyczyniły się do końcowego sukcesu naszego gimnazjum.


 
Jak przeciwdziałać mowie nienawiści?

Przykładowa grafikaJulia Miszczuk, Paulina Łohinowicz oraz Kornelia Krakowiak reprezentowały głogowskie Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA na  warsztatach dotyczących przeciwdziałaniu mowie nienawiści, które odbyły się w Oslo w The European Wergeland Centre.

 
3B mistrzami SLPN

Przykładowa grafika15 czerwca 2015 r. rozegrany został ostatni mecz Szkolnej Ligi Piłki Nożnej. Było to decydujące o końcowej klasyfikacji spotkanie. Drużyna klasy 3B pokonała zawodników z klasy 2C 34:11 i tym samym wywalczyła mistrzostwo ligi. (Zobacz końcową tabelę SLPN). Królem strzelców rozgrywek został Daniel Danielak z klasy 3D, który strzelił 107 bramek. (Zobacz klasyfikację strzelców)

 
Bal gimnazjalny

Przykładowa grafika12 czerwca 2015 r. odbył się bal gimnazjalny uczniów klas trzecich Gimnazjum nr 1 w Głogowie im. Dzieci Głogowskich. Zobacz galerię zdjęć z tej niezapomnianej imprezy.

 
Spotkanie z Bednarkiem

Przykładowa grafikaRok szkolny dobiega końca. Przez cały ten czas wspieramy Paulinę w jej walce z ciężką chorobą. W miniony weekend wolontariusze naszego gimnazjum kwestowali na Starym Mieście wśród uczestników Dni Głogowa. W czasie zbiórki pieniędzy Paulina i towarzyszący jej uczniowie i nauczyciele mogli spotkać się z gwiazdami miejskiej imprezy. Jak śpiewał Kamil Bednarek „takie chwile jak te, nie zdarzają się zbyt często. Takie chwile jak te, to nasze zwycięstwo”. Tego ostatecznego zwycięstwa życzymy Paulinie i cieszymy się, że była z nami w ten piękny weekend. (Galeria zdjęć z Bednarkiem)

 
Losy Polaków na Syberii

Przykładowa grafikaPo sukcesach w ubiegłorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Losy Polaków na Syberii (czytaj artykuł), w bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie zostali jego finalistami w dwóch kategoriach: literackiej (Anna Sepiół) oraz multimedialnej (Natalia Jabłońska, Karolina Wańkowicz i Michał Rozwadowski). Zobacz film Przykładowa grafikaDziękuję Ci Mamo przygotowany przez naszych uczniów.

 
Ogólnopolski sukces

Przykładowa grafikaZakończyła się druga edycja ogólnopolskiego konkursu Polska Nasza Niepodległa. Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii multimedialnej zajęła Karolina Tomczak i jej prezentacja Legionista spod Głogowa. Wyróżnienia w kategorii plastycznej otrzymały: Karolina Wańkowicz i Natalia Łęgowska. Gratulujemy.

 
Poselskie gratulacje

Przykładowa grafika

3 czerwca 2015 r. Magdalena Idkowiak, Adam Bock, Robert Petecki i Michał Rozwadowski uczestniczyli w spotkaniu z panem Wojciechem Zubowskim – posłem na Sejm obecnej kadencji. Zaproszeni uczniowie otrzymali od posła wieczne pióra, dyplomy i słodycze oraz przyjęli gratulacje za swoją wiedzę i osiągnięte sukcesy w konkursach historycznych. W spotkaniu uczestniczyła też pani Jolanta Peciak – koordynatorka wszystkich konkursów i projektów historycznych w naszym gimnazjum.

 
Finał projektu Kamienie Pamięci

Przykładowa grafika28 maja w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbyło się finałowe spotkanie uczestników ogólnopolskiego projektu edukacyjnego IPN Kamienie  Pamięci Z modlitwą Ojczyźnie. Projekt poświęcony był duchownym i osobom konsekrowanym, które walczyły o wolność i godność człowieka w latach 1939 – 1989. (Galeria zdjęć)

W tegorocznej edycji projektu wzięły udział zespoły z Polski, Litwy i USA. Wśród zaproszonych na galę znalazł się zespół z Gimnazjum nr 1 w Głogowie im. Dzieci Głogowskich przedstawiający postać duszpasterza ludzi pracy księdza Piotra Żuberka, który zaszczycił spotkanie swoją obecnością. (Zobacz film naszych uczniów o księdzu Żuberku)

Czytaj całość
 
Festyn dla Pauliny

Przykładowa grafika27 maja 2015 r. na boiskach Gimnazjum nr 1 w Głogowie odbył się sportowo-rekreacyjny festyn charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie Pauliny z klasy 2A. Oprócz udziału w meczach siatkówki, piłki ręcznej oraz piłki nożnej, uczestnicy mogli zatańczyć zumbę, a także ścigać się na dmuchanym torze, przygotowanym przez firmę Jerzego Górskiego.(Galeria zdjęć miedziowe.pl, a w przygotowaniu film z całej akcji)

Relacja wideo Telewizji MASTER

Czytaj całość
 
Dzień Otwartych Drzwi

Przykładowa grafika26 maja 2015 r. gościliśmy w naszym gimnazjum uczniów klas szóstych szkół podstawowych, którzy stoją przed wyborem nowej szkoły. W ramach Otwartych Drzwi Szkoły uczniowie oraz nauczyciele Gimnazjum nr 1 przygotowali wiele atrakcji dla młodszych gości. Na sali gimnastycznej szóstoklasiści obejrzeli krótki program artystyczny, po którym zaproszeni zostali do zwiedzania naszej szkoły. (Galeria zdjęć)

 
Wygrała wycieczkę do Petersburga

Przykładowa grafika25 maja 2015 r. odbyła się uroczysta gala konkursu historycznego z wiedzy o Rosji Białe Noce. Miło nam poinformować, że laureatką tego konkursu została Anna Sepiół z klasy 3A, która w nagrodę pojedzie na 10-dniową wycieczkę do Petersburga. Gratulujemy.

 
W nagrodę spotkają się z Lechem Wałęsą

 Uczniowie naszego gimnazjum przez cały rok pracowali przy ogólnopolskim projekcie SOLIDARNA SZKOŁA, w ramach którego przeprowadzili wiele ciekawych działań. Grupa prowadzona przez panią Jolantę Peciak znalazła się w gronie sześciu szkół, które zostały laureatami tego projektu. W nagrodę reprezentanci naszej szkoły pojadą na kilkudniową wycieczkę do Gdańska, gdzie spotkają sie z legendą ruchu Przykładowa grafikaLechem Wałęsą. Gratulujemy.

 
Charytatywna aukcja obrazów

Przykładowa grafika

21 maja 2015 r., w Kawiarni Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem w Głogowie, odbyła się charytatywna aukcja obrazów, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie zmagającej się z ciężką chorobą Pauliny.

 
 
Debata o solidarności

Przykładowa grafika15 maja w Gimnazjum nr 1 w Głogowie odbyła się debata oksfordzka Czy jesteśmy solidarni?, zorganizowana w ramach projektu Solidarna szkoła. Partnerami projektu są: Region Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność” i NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Głogowie. (Galeria zdjęć)

Czytaj całość
 
Spektakl profilaktyczny

Przykładowa grafika12 maja 2015 r. uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt: Retusz. Przedstawienie to ukazało młodzieży, jak niebezpieczne i wyniszczające może być zażywanie środków psychoaktywnych. (Galeria zdjęć)

 
Inspirowane Makowskim

Przykładowa grafikaPół roku po uroczystym otwarciu wyremontowanej klatki schodowej w Gimnazjum nr 1, miejsce to zostało dodatkowo wzbogacone obrazami namalowanymi przez uczennice naszej szkoły. Prace te inspirowane były twórczością Tadeusza Makowskiego, a przy ich powstaniu pomagały pani Elżbieta Chylińska oraz pani Katarzyna Pulit-Binkowska. (Galeria zdjęć)

 
Pobiegli dla Pauliny

Przykładowa grafika26. kwietnia 2015r. na terenach Górkowa odbył się Cross Straceńców. W trakcie zawodów uczniowie naszego gimnazjum prowadzili zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia Pauliny. Dziękujemy mieszkańcom Głogowa i okolic za okazane wsparcie. Dziękujemy również uczestnikom samego biegu, którzy biegli ze specjalnym emblematem z napisem Biegnę dla Pauliny. Dzięki nim Fundacja PKO BP wesprze leczenie Pauliny kwotą 10 tysięcy złotych. (Galeria zdjęć)

 
Najlepsza sztafeta w mieście

Przykładowa grafika24 kwietnia 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Sztafetowych Mistrzostwach Głogowa, które zorganizowane zostały w ramach corocznego Crossu Straceńców. Z radością informujemy, że żeńska sztafeta naszej szkoły wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Gratulujemy.

Czytaj całość
 
Egzamin gimnazjalny za nami

Przykładowa grafikaW dniach 21-23 kwietnia kolejny rocznik uczniów III klasy gimnazjum przystąpił do egzaminu gimnazjalnego. Podobnie jak w poprzednim roku, egzamin składał się z sześciu części. Zobacz oficjalne arkusze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 
Zagrali dla Pauliny

Przykładowa grafikaGRAMY DLA PAULINY – w koszulkach z takim napisem 20 kwietnia wyszli na boisko zawodnicy KGHM Euromaster Chrobry Głogów w meczu ligowym ekstraklasy futsalu, w czasie którego uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum zbierali pieniądze na leczenie uczennicy klasy 2A. Podobna akcja odbyła się trzy dni wcześniej w czasie meczu piłkarzy ręcznych. W obu meczach uczestniczyła Paulina wraz z tatą;  oboje pomagali w zbiórce pieniędzy. Mamy nadzieję, że zebrane środki przybliżą naszą uczennicę do ostatecznego zwycięstwa w nierównej walce z ciężką chorobą. (Galeria zdjęć)

 
Laureat prestiżowego konkursu

Przykładowa grafika15 kwietnia 2015 r. odbył się finał VI Powiatowego Konkursu Matematycznego „W pogoni za indeksem”, który objęty był honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Głogowa oraz Starosty Powiatu Głogowskiego. Spośród 109 uczestników konkursu do finału dostało się dziesięcioro najlepszych. Miło nam poinformować, że jednym z trojga laureatów zawodów został Szymon Gawlik z klasy 3A, którego do konkursu przygotowała pani Krystyna Wilk. W nagrodę laureaci otrzymali indeks dowolnie wybranej przez siebie szkoły średniej. Jednocześnie gratulujemy Magdalenie Idkowiak, która została finalistką geograficznej części tego konkursu.

 
Szkolna Liga Piłki Siatkowej

Przykładowa grafikaW marcu 2015 roku zakończyła się Szkolna Liga Piłki Siatkowej. W rozgrywkach wzięło udział 8 klas, a mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Spośród wszystkich drużyn najlepszą okazała się klasa 2B. Gratulujemy. Zobacz całą klasyfikację końcową rozgrywek.

Czytaj całość
 
Świąteczna akcja dla Pauliny

Przykładowa grafikaW marcu 2015 roku uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum przygotowywali ozdoby świąteczne, które sprzedawane były przy głogowskich kościołach oraz wśród miejscowych VIP-ów. Cała akcja przebiegała pod czujnym okiem pań Iwony Jaworskiej i Iwony Wspaniałej, a zebrane pieniądze przekazane zostały na leczenie Pauliny, która zmaga się z ciężką chorobą. Wszystkim czynnie zaangażowanym w tę świąteczną inicjatywę serdecznie dziękujemy. (Galeria zdjęć)

 
Ania w finale wojewódzkim

Przykładowa grafikaAnna Sepiół z klasy 3A awansowała do finału wojewódzkiego Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji "Białe Noce", który organizowany jest przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Finał odbędzie się 14 maja we Wrocawiu. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 
Od Solidarności do III Rzeczypospolitej

Przykładowa grafika28 marca 2015 r. we Wrocławiu odbył sie finał wojewódzkiego konkursu Od Solidarności do III Rzeczypospolitej.  Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Magdalena Idkowiak, Adam Bock i Robert Petecki zajęła II miejsce, przegrywając o 0,5 punktu z drużyną 14 Gimnazjum z Wrocławia. W finale gimnazjaliści odpowiadali na pytania dotyczące najnowszej historii Polski z uwzględnieniem historii NSZZ "Solidarność" i ludzi z nią związanych. (Galeria zdjęć)

 

Przykładowa grafika

Drużyna z Prezesem Instytutu Pamięci Narodowej dr. Łukaszem Kamińskim

 
Najwspanialsza Magda

Przykładowa grafikaMagdalena Idkowiak – uczennica klasy IIIA została Najwspanialszą w tegorocznej. XVI już edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Magda znalazła się w gronie trzech laureatów i w piątek 27 marca, podczas gali w MOK-u odebrała dyplom i gratulacje, a do domu udała się na otrzymanym w nagrodę rowerze. Podczas gali podziękowano też rodzicom wyróżnionych za wkład włożony w ich wychowanie, a także nauczycielom, którzy zajmują się wolontariuszami w poszczególnych szkołach. Magda  weźmie udział w ogólnopolskich eliminacjach tego konkursu i będzie reprezentować nasze miasto na uroczystej gali w Ostródzie.

 
Uczę się bezpiecznie żyć

Przykładowa grafika24 marca 2015 r. w Legnicy odbył się konkurs bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży – Uczę się bezpiecznie żyć. W etapie subregionu legnickiego wzięło udział ponad 20 szkół. Magdalena Idkowiak z klasy 3A zajęła w nim szóste miejsce. Gratulujemy.

 
Teatrapia 2015

Przykładowa grafika

Dziesięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w ósmym przeglądzie przedstawień o tematyce profilaktycznej Teartapia 2015. W tym roku przygotowaliśmy przedstawienie pt. Anioły stąd odeszły na podstawie książki Heidi Hassenmuller o tym samym tytule. Głównym bohaterem jest młoda dziewczyna Merel , która cierpi na neurodermit- dziedziczną chorobę skóry. Wraz z diagnozą lekarza w życiu Merel zmienia się wszystko. Przyjaciółki, koledzy z klasy odwracają się od niej, zaczynają ją prześladować,  a ojciec - dopatrujący się podobieństwa między córką i siostrą - jawnie okazuje dziewczynie odrazę.

Czytaj całość
 
1% dla Pauliny

Przykładowa grafikaGrupa młodzieży i nauczycieli naszej szkoły przyłączyła się do akcji informacyjnej 1% dla Pauliny.Wspólnie roznosiliśmy ulotki na ulicach naszego miasta, zachęcając wszystkich do przekazania części swojego podatku na tak ważny dla nas cel.

 
Kamienie Pamięci

Przykładowa grafika19 marca 2015 r. w naszej szkole odbyła się prezentacja projektu Duszpasterz ludzi pracy realizowanego w ramach VI edycji projektu Kamienie Pamięci - Z modlitwą Ojczyźnie. Na prezentację  zaprosiliśmy bohatera projektu - księdza Piotra Żuberka, przedstawicieli samorządu terytorialnego, przedstawicieli NSZZ Solidarność i działaczy Solidarności z lat 80-tych. (Galeria zdjęć)

Zobacz film o księdzu Żuberku.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 301 - 350 z 837

e-Głogów

Uczniowie klas trzecich

 REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
ul. gen. Władysława Sikorskiego 11
67-200 Głogów
tel. (fax) 76 72 65 612 
               76 72 65 613

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 

BIP

Kalendarz

Pogoda

Tutaj znajdziesz pomoc

 
 

Bezpieczny uczeń


Gimnazjum nr 1 w Głogowie uczestniczy w następujących programach

                                       

Najnowsze video