GIMNAZJUM NR 1 w GLOGOWIE

Przykładowa grafika

Wykaz nowości książkowych, zakupionych do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, jest już dostępny TUTAJ.

 

Jestes tutaj: Aktualności
Aktualności
Wybraliśmy Rzecznika Praw Ucznia

Przykładowa grafika23 września 2016 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 w Głogowie im. Dzieci Głogowskich  wybrali Rzecznika Praw Ucznia. Spośród trojga kandydatów na to stanowisko trzeci raz najwięcej głosów uzyskała pani Iwona Wspaniała. Gratulujemy Pani ogromnego zaufania uczniów i życzymy wytrwałości na tak wymagającym stanowisku. Zobacz stronę  rzecznika.

 
Doceniona praca opiekuna SU

Przykładowa grafika23 września 2016 r. w naszej szkole odbyły się wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie naszego gimnazjum docenili pracę i zaangażowanie zeszłorocznych opiekunów SU i w bieżącym roku szkolnym powierzyli to zadanie pani Iwonie Jaworskiej. Serdecznie gratulujemy dobrego wyboru.

 
Miejska inauguracja roku szkolnego

Przykładowa grafika1 września 2016 roku odbyła się w naszej szkole Miejska Inauguracja Roku Szkolnego, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele Sejmu RP, władze miasta i powiatu oraz przedstawiciele głogowskich szkół. W czasie uroczystości uczniowie oraz nauczyciele Gimnazjum nr 1 przedstawili wzruszający program artystyczny dedykowany Paulinie Kowalskiej - zeszłorocznej absolwentce naszej szkoły, która odeszła w sierpniu po ciężkiej walce z chorobą nowotworową. W imieniu dyrekcji naszej szkoły dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły, którzy pomagali w przygotowaniach tej inauguracji.

 

Przykładowa grafika

Galeria miedziowe.pl

 

 
...
 
Zakończenie roku szkolnego

Przykładowa grafika24 czerwca 2016 r. uroczystym apelem na sali gimnastycznej zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Uczniowie odebrali świadectwa, nagrody oraz wyróżnienia i udali się na zasłużony wakacyjny wypoczynek. Tego dnia rozstrzygnięty został konkurs na Superklasę, który prowadzony był w ramach rankingu klas. W zakończonym roku szkolnym Puchar Dyrektora Szkoły odebrała klasa 2C (na zdjęciu), której wychowawczynią jest pani Iwona Jaworska. (Galeria wkrótce)

 

Przykładowa grafika

 

 
Uroczyste pożegnanie klas trzecich

Przykładowa grafika23 czerwca 2016 r. uczniowie klas trzecich i ich rodzice uczestniczyli w uroczystym zakończeniu nauki w Gimnazjum nr 1 im. Dzieci Głogowskich w Głogowie. Był to wzruszający czas podziękowań, wspomnień oraz wyróżnień. Żegnamy kolejny rocznik uczniów, którzy przez trzy lata pracowali na dobre imię naszej szkoły. Mamy nadzieję, że zapamiętają oni czas spędzony z nami na wiele lat. Szczególne podziękowania przekazujemy paniom Iwonie Jaworskiej oraz Iwonie Wspaniałej za przygotowanie tej uroczystości.

 

Przykładowa grafika

 

 
Odkryty talent księdza Stanisława

Przykładowa grafika23 czerwca 2016 r. w naszym gimnazjum miała miejsce uroczystość pożegnania klas trzecich. Wszyscy absolwenci naszej szkoły otrzymali na niej pamiątkowe certyfikaty ukończenia Gimnazjum nr 1 im. Dzieci Głogowskich w Głogowie. Na jego pierwszej stronie umieszczona została piękna grafika przedstawiająca budynek naszej szkoły, której autorem jest ksiądz Stanisław Dereń. Dziękujemy za tak cenny prezent i życzymy księdzu Stanisławowi wielu łask Bożych w nowej parafii.

 

Przykładowa grafika

 

 
Korowód historyczny

Przykładowa grafika21 czerwca 2016r. grupa uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum wzięli udział w korowodzie historycznym, który zorganizowany został z okazji rocznicy Zjazdu Głogowskiego, do którego doszło w 1462 roku. Wszyscy uczestnicy korowodu wystąpili w strojach średniowiecznych, specjalnie przygotowanych na tę okazję. Kilkoro z naszych uczniów wystąpiło w strojach rycerskich przygotowanych przez trzech osadzonych w głogowskim zakładzie karnym, za co im serdecznie dziękujemy.


Przykładowa grafika
 
 
 Przykładowa grafika
 
Mistrzowie piłki stołowej

Przykładowa grafikaZakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Stołowej. Po rozegraniu blisko 50 spotkań i strzeleniu ponad 1000 bramek wyłoniliśmy zwycięzców turnieju, którymi zostali Tomasz Chełmecki i Kacper Korobczuk z klasy 3B. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie klasy 2C – Kacper Duda, Marek Niedośpiał oraz Konrad Patla. Trzecią lokatę uzyskali ex aequo Maks Szymański i Krystian Kula z 1C oraz Ernest Prawdzik i Rafał Jakóbczyk z klasy 2A.

 
Dzień sportu

Przykładowa grafika16 czerwca 2016 r. zorganizowaliśmy w naszym gimnazjum Dzień Sportu. Wśród wielu atrakcji znalazły się turnieje piłki nożnej i siatkowej, żonglerka, rzuty osobiste do kosza, skoki przez skakankę oraz rozgrywki w tenisa stołowego i badmintona. Wkrótce przedstawimy pełną listę zwycięzców w poszczególnych rozgrywkach.

 

Przykładowa grafika

 

 
Chodzenie do szkoły może być ciekawe

Przykładowa grafikaW bieżącym roku szkolnym uczniowie klas drugich realizowali projekt pt. "Jak daleko byś zaszedł, gdybyś codziennie chodził do szkoły?" Do projektu przystąpiło 20 osób. Głównym założeniem pracy uczniów było wyliczenie drogi, jaką przebywają, chodząc przez trzy lata do szkoły, a następnie przedstawienie w ciekawy sposób miejsca na świecie, do którego mogliby dotrzeć, pokonując ten sam odcinek drogi. Projekt wymagał od uczniów wykorzystania wiedzy z przedmiotów: matematyka, fizyka, biologia, geografia, chemia i informatyka. Koordynatorem projektu była pani Iwona Jaworska, przy współpracy nauczycieli Zespołu Matematyczno-Przyrodniczego.

 

 Przykładowa grafika

 

 
Leszcze na wagę zwycięstwa

Przykładowa grafika8 czerwca 2016 r. na zalewie LOK w Głogowie odbyły się zawody wędkarskie, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Pomimo słabego brania, udało się wyłonić zwycięzców, którymi zostali Kacper Poczyszcz z klasy 3C oraz Michał Wojtanowicz z klasy 2C. Obaj złapali po dwa leszcze.(Galeria zdjęć)

 
Szkoła na tle historii miasta

Przykładowa grafika6 czerwca 2016 r. odbyła się w Gimnazjum nr 1 prezentacja projektu „Szkoła na tle historii miasta”. Z tej okazji gościliśmy Prezydenta Głogowa – Rafaela Rokaszewicza, jego zastępcę – Bożenę Kowalczykowską, byłych dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 1, przewodniczącą rady rodziców oraz Izydora Wyszyńskiego – wieloletniego nauczyciela muzyki w naszej szkole. Zaproszeni goście obejrzeli filmy, prezentacje oraz krótką inscenizację słowno-muzyczną o obronie Głogowa, jak również wysłuchali hymnu SP 1 w aranżacji pana Mariusza Sałaty. Bez wątpienia była to bardzo wzruszająca uroczystość. Galeria zdjęć - miedziowe pl

 

Przykładowa grafika

 

Następnego dnia odbyła się prezentacja tego projektu dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum.

 

Przykładowa grafika
Galeria zdjęć - 2016.06.07
 
Artystyczne ujęcie naszej szkoły

Przykładowa grafikaW ramach projektu Szkoła na tle historii miasta uczniowie naszego gimnazjum przygotowali kilkanaście prac plastycznych, które przedstawiają budynek naszej szkoły w ciekawych ujęciach. Wśród nich znalazły się rysunki, szkice oraz film Szkoła mazakiem widziana.

 

Przykładowa grafika

 

 
Szkoła mazakiem widziana
 
Znani absolwenci głogowskiej 'jedynki'

Przykładowa grafikaW ramach projektu Szkoła na tle historii miasta zaprezentowane zostały sylwetki znanych absolwentów głogowskiej ‘jedynki’ – zarówno Szkoły podstawowej nr 1 jak również Gimnazjum nr 1 w Głogowie. Wśród nich znaleźli się: Ewa Drozd – poseł na Sejm, tenisista Michał Przysiężny, Krzysztof Meisinger  - wirtuoz gitary klasycznej, Justyna Skoczek – pianistka, Marta Zielińska-Michna – arcymistrzyni szachowa, Lesław Rachwał – fizyk oraz Waldemar Herman – lekarz endokrynolog. Oprócz nich przedstawiono sylwetki najmłodszych absolwentów naszej szkoły, którzy zaczynają odnosić sukcesy w świecie. Jednym z nich jest Łukasz Jarzyna, który przesłał nam krótki film ze wspomnieniami z czasów nauki w Gimnazjum nr 1 oraz z bezcennym przesłaniem dla obecnych uczniów.

 

Przykładowa grafika

 

 
Zaśpiewały historyczny hymn

Przykładowa grafikaW czasie prezentacji projektu Szkoła na tle historii miasta uczennice ze szkolnego zespołu wokalnego (Ania i Hania Jodczyk, Zuzanna Duziak, Aleksandra Grycewicz oraz Wiktoria Klimek) zaśpiewały hymn Szkoły Podstawowej nr 1 w Głogowie, którego autorem jest Izydor Wyszyński – wieloletni nauczyciel muzyki w głogowskiej ‘jedynce’.  Hymn „Głogowskie dzieci” zaprezentowany został w nowej aranżacji, przygotowanej przez pana Mariusza Sałatę.

 

Przykładowa grafika

 

 
Patryk odkryciem zawodów sportowych

Przykładowa grafikaNiewielu z nas wie, że Patryk Kroczyński z klasy 2C jest rekordzistą szkoły w biegu na 60m. Jego talent sportowy został dostrzeżony na lekkoatletycznych mistrzostwach Głogowa, w których  - oprócz biegu na 100m -  wziął udział w skoku w dal. To właśnie w tej drugiej dyscyplinie doceniony został jego nieprzeciętny talent. Mimo że swoim wynikiem wywalczył czwarte miejsce, to oddał najdłuższy skok w zawodach. Niestety, Patryk odbił się blisko pół metra przed belką, co  wpłynęło na ostateczny rezultat. Całe  wydarzenie miało swój pozytywny finał – talent Patryka zauważył trener Piasta Głogów i zaprosił naszego ucznia do udziału w regularnych treningach w klubie.

 
Lekcja inna niż zwykle

Przykładowa grafikaUczniowie wszystkich klas II wzięli udział w zajęciach na temat samorządu terytorialnego, które odbyły się 31 maja 2016 r. w Sali Rajców w naszym magistracie. Tym razem w roli nauczycieli naszych gimnazjalistów wystąpili Prezydent Głogowa, pan Rafael Rokaszewicz oraz Przewodniczący Rady Miasta, pan Andrzej Koliński. Uczniowie mogli się dużo dowiedzieć o rozwoju swojej miejscowości, funkcjonowaniu władzy wykonawczej i stanowiącej, a także poznać, na czym konkretnie polega praca prezydenta Głogowa. Miłym akcentem tego spotkania były nagrody, które nasi gospodarze wręczyli laureatkom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym: I m. Łucja Starzec, II m. Aleksandra Bujnowska i III m. Wiktoria Chruściel. (Galeria zdjęć)

Czytaj całość
 
...za to, że byli Polakami

Przykładowa grafika20 maja we Wrocławiu  odbył się finał VII edycji projektu IPN „Kamienie Pamięci”, tegoroczna edycja projektu nosiła tytuł …za to, że byli Polakami… Wśród finalistów tego prestiżowego konkursu znalazła się grupa uczniów naszego gimnazjum (Ewa Krawiec, Ewelina Nowicka, Paulina Łohinowicz, Jan Markocki, Tomasz Król, Magdalena Wolanin) wraz z opiekunem - panią Jolantą Peciak. Dowiedz się więcej o projekcie naszych gimnazjalistów. (Galeria zdjęć)

Czytaj całość
 
Dzień otwartych drzwi

Przykładowa grafika17 maja 2016 r. gościliśmy w naszym gimnazjum uczniów klas szóstych szkół podstawowych, którzy stoją przed wyborem nowej szkoły. W ramach Otwartych Drzwi Szkoły uczniowie oraz nauczyciele Gimnazjum nr 1 przygotowali wiele atrakcji dla młodszych gości. Na sali gimnastycznej szóstoklasiści obejrzeli krótki program artystyczny, po którym zaproszeni zostali do zwiedzania naszej szkoły. (Galeria zdjęć)

 
Dzień japoński w Gimnazjum nr 1

Przykładowa grafika

11 maja obchodziliśmy w naszej szkole dzień japoński, którego inicjatorką i organizatorką była pani Katarzyna Pulit-Binkowska – dr nauk humanistycznych oraz lektorka języków niemieckiego i japońskiego. Z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum oraz zaproszeni goście mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o kulturze kraju kwitnącej wiśni. Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo Telewizji MASTER oraz galerii zdjęć na portalu miedziowe.pl.

 Galeria miedziowe.pl

Przykładowa grafika
 
Szymon na uroczystej gali

Przykładowa grafika

10 maja w Auli Ossolineum we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Konkursie Historycznym Wiedzy o Rosji – Białe Noce. Przypominamy,  że Szymon Lewicki z klasy 1A został laureatem tego konkursu i w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Petersburga. Jednocześnie gratulujemy Mateuszowi Furmańskiemu z klasy 3A, który został finalistą tych zawodów.

 
Kolarskie sukcesy

Przykładowa grafika7 maja. odbył się wyścig kolarski Małe Grody Piastowskie, którego trasa prowadziła wokół Ratusza Miejskiego. W kategorii klas trzecich zwyciężyła Natalia Jabłońska z klasy 3a, w kategorii klas drugich III miejsce wywalczyła Weronika Stephan z klasy 2a, a w kategorii klas pierwszych II miejsce zdobyła Martyna Zielińska z klasy 1a. Gratulujemy. (Galeria zdjęć)

 
Finał Szkolnej Ligi Piłki Nożnej

Przykładowa grafika5 maja na boisku szkolnym odbył się finałowy turniej Szkolnej Ligi Piłki Nożnej. W zawodach tych wystąpiły trzy najlepsze drużyny całej ligi. Zwyciężyła klasa 3b. Wyniki turnieju: 3b - 3c (6:3); 3b- 3a (4:1); 3c-3a (8:4). Najlepszym zawodnikiem ligi został Tomasz Chełmecki (3b),  najlepszym strzelcem Norbert Gaworski (3c), a najlepszym bramkarzem Marcel Murawski (3a).

 
Profilaktycznie o przemocy w sieci

Przykładowa grafika5 maja 2016 r. grupa teatralna naszego gimnazjum przedstawiła spektakl profilaktyczny na podstawie powieści Jeffery DeaveraPrzydrożne krzyże”. Głównym tematem przedstawienia jest przemoc w sieci oraz jej tragiczne konsekwencje. Sztuka wystawiana była w tym roku szkolnym na Teatrapii – corocznym przeglądzie spektakli o tematyce profilaktycznej.

 
Ukończył warszawski maraton

Przykładowa grafika 24 kwietnia w Warszawie odbył się Orlen Warsaw Marathon, który jak co roku zgromadził wielu znakomitych biegaczy z całego świata. Jednym z uczestników tego narodowego święta biegania był pan Michał Papuszka. Gratulujemy ukończenia tego morderczego biegu, (Galeria zdjęć)

 
Bezcenny dar

Przykładowa grafika28 kwietnia 2016 r. gościliśmy w naszej szkole panią Teresę Hrynacz, kierownika Terenowego Oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Głogowie.  Spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich, było związane z realizacją projektu Twoja krew – Moje życie – wspólnie pokonamy smoka. Podczas trwania zajęć, uczniowie zapoznanali  się  procedurami pozyskiwania krwi, sposobami jej przetwarzania i wykorzystania. Poznali również historię krwiodawstwa oraz akcje, które realizowane są w celu zachęcenia ludzi do oddawania krwi.

 
Tydzień medialny w Warszawie

Przykładowa grafikaW ramach współpracy z Gimnazjum Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie siedmioro uczniów z kl. 3A: Martyna, Paulina, Wiktoria, Marcel, Marek, Oskar i Szymon wzięło udział w Tygodniu Medialnym. Nasi gimnazjaliści, w towarzystwie swoich rówieśników, odwiedzili TVP, POLSAT, Polskie Radio, redakcje dzienników Fakt i Gazeta Wyborcza, tygodników: Polityka, Wprost i W Sieci oraz agencję reklamową. Uczestnicy projektu  spotkali się także z dziennikarzami, radiowcami, autorami reportaży i specjalistami od spraw mediów. (Galeria zdjęć)

Czytaj całość
 
Wygrał wycieczkę do Petersburga

 27 kwietnia odbył się finał Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji "Białe Noce". Wzięło w nim udział 42 uczniów z 18 szkół gimnazjalnych Dolnego Śląska. Komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. dr hab. Izabelli Malej wyłoniła 20 laureatów, których prezentacje o życiu i twórczości wybitnych pisarzy rosyjskich zostały ocenione najwyżej. Wśród wąskiego grona laureatów znalazł się Szymon Lewicki z klasy 1A i w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Petersburga. Gratulujemy.

 
Festiwal Twórczości Własnej

Przykładowa grafika28 kwietnia 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród w „Festiwalu Twórczości Własnej”, którego patronem był Prezydent Miasta Głogowa. Miło nam ogłosić, że czworo naszych uczniów zostało nagrodzonych w tym konkursie: Karolina Wańkowicz zajęła drugie miejsce w kategorii malarskiej (zobacz nagrodzone obrazy), Paulina Kowalska była druga w kategorii proza, Izabela Kałużna zdobyła drugą nagrodę w kategorii reżyser filmowy (obejrzyj film), a Piotr Buczek wywalczył trzecie miejsce w kategorii grafika komputerowa. Gratulujemy. (Galeria zdjęć)

 
Scrabble w języku angielskim

Przykładowa grafika

27 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie odbył się powiatowy turniej języka angielskiego w Scrabble. W zawodach rywalizowało siedem drużyn naszego powiatu, a uczniowie naszej szkoły – Dawid Jędrzejewski i Mateusz Furmański – zajęli w nim drugie miejsce. Gratulujemy

 
Dzień Ziemi

Przykładowa grafika27 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji wszystkie klasy naszego gimnazjum przygotowały wystawę związaną z ochroną naszej planety oraz szkodliwością dwutlenku węgla. W konkursie na najładniejszy plakat wygrała klasa 2C. Gratulujemy. (Galeria zdjęć)

 

Przykładowa grafika

 

 
Konstytucja mojego państwa

Przykładowa grafikaW naszej szkole w dwóch klasach powadzona  jest edukacja prawna. W tym semestrze uczniowie zdobywali  wiedzę i poszerzali swoje umiejętności, realizując projekt "Konstytucja mojego państwa". Polegał on na analizie tekstu ustawy zasadniczej, zapoznaniu  się z jej strukturą oraz terminologią, a także  przygotowaniu banku pytań na temat naszego najwyższego aktu prawnego.  Wykorzystując zdobytą wiedzę,   opracowali również  konstytucję własnego państwa.  Każda drużyna zaprezentowała efekty swojej pracy na forum klasy. Zwieńczeniem tych  działań był konkurs sprawdzajacy  wiedzę o  obecnie obowiązującej Konstytucji RP. Pierwsze miejsce zdobył Szymon Lewicki, drugie Mariola Staszewska, zaś trzecią lokatą podzielili się Aleksandra Konefał oraz Tomasz Król. 

 
Cenna lekcja pierwszej pomocy

Przykładowa grafika22 kwietnia 2016, podczas  Mistrzostw Ratownictwa Medycznego, klasa 2C brała udział w warsztatach wspinaczkowych W czasie tych zajęć poznali również zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach trudnych, wykonywanych pod presją czasu. (Galeria zdjęć)

 
Wygrali miejską grę

Przykładowa grafikaUczniowie klasy 1A - Amelia Lech, Daria Smolińska, Jan Markocki i Szymon Lewicki zdobyli I miejsce w grze miejskiej "Sprawiedliwi dawniej i dziś". Była to gra popularyzujaca  tematykę z zakresu edukacji globalnej i historii chrztu Polski. Konkurs odbył się 21 kwietnia 2016 r., a jego organizatorem był Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie. Każdy zespół uczestniczący w grze musiał zaliczyć 11 tzw. stacji poprzez wykonanie zadań z bardzo szerokiego zakresu tematycznego. Pytania były także po angielski i niemiecku. Gratulujemy

 
Egzaminy już za nami

Przykładowa grafikaW dniach 18 – 20 kwietnia uczniowie klas trzecich pisali egzaminy gimnazjalne. Tutaj możesz przejrzeć wszystkie arkusze egzaminacyjne oraz poznać oficjalny klucz odpowiedzi.

 
Zatańczyły z Sebastianem

Przykładowa grafika5 kwietnia 2016 r. na zaproszenie Aurelii Łyskawki oraz Pauliny Tokar gościł w naszej szkole Sebastian Kowalczyk – tancerz, aktor, model i uczestnik programu „Mam talent”. W czasie dwugodzinnego spotkania w naszym gimnazjum, Sebastian nauczył swoje fanki ciekawego układu tanecznego oraz zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. (Galeria zdjęć)

 
Powalczą o wyjazd do Rosji

 6 kwietnia odbył się międzypowiatowy etap Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji "Białe Noce", do finału wojewódzkiego awansowali: Szymon Lewicki  i Mateusz Furmański. Nagrodą główną w tym konkursie jest wycieczka do Petersburga. Trzymamy kciuki.

 
Historyczny sukces

Przykładowa grafika2 kwietnia odbył sie we Wrocławiu finał wojewódzkiego konkursu historycznego "Od Solidarności do III Rzeczypospolitej", drużyna naszego gimnazjum w składzie: Mariola Staszewska, Zuzanna Duziak i Tomasz Król zajęła IV miejsce. Gratulujemy.

 
Ważna lekcja o dopalaczach

Przykładowa grafikaProgram "Moja faza - Nie! dla dopalaczy" jest kierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz ich rodziców. W ramach tej inicjatywy w naszej szkole przygotowaliśmy spotkanie dla rodziców, którym przedstawiono film zrealizowany przez nauczyciela Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Głogowie  Jarosława Komisarka oraz  strażnika Mariusza Juszczyka wraz z udziałem wychowanków pt. MY Z POPRAWCZAKA 2 – MOJA FAZA.

Czytaj całość
 
Nowe studio nagrań filmowych

Przykładowa grafika

Zakończyliśmy pracę nad studiem nagrań filmowych, w którym realizować będziemy projekty z użyciem tzw. greenscreen effect. Szczególne podziękowania dla pana konserwatora za pomoc w przygotowaniu pomieszczenia do nagrań. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego filmu, który w nagrywaliśmy z uczniami klasy 3B. W roli głównej wystąpiła Iza Kałużna, która jest również reżyserem tego filmu.

 
...
 
Radosnych Świąt Wielkiej Nocy
 
Przykładowa grafikaŻycząc wszystkim odwiedzającym naszą stronę radosnych świąt Wielkanocnych, zachęcamy do chwili refleksji w czasie oglądania przedstawienia pt. Proces Obywatela J., w którym wystąpili uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum. Spektakl wystawiony był w Parafii św. Klemensa w Głogowie.

 
Dzień wiosny w G1

Przykładowa grafika21 marca z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski przygotował bardzo ciekawy program zajęć. Na pierwszych trzech lekcjach uczniowie przygotowywali i prezentowali doświadczenia naukowe z różnych dziedzin. W drugiej części dnia odbyły się zawody uczniowie kontra nauczyciele oraz wspólne karaoke.

Galeria zdjęć miedziowe.pl

 
Teatrapia

Przykładowa grafikaJuż po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przeglądzie spektakli o tematyce profilaktycznej Teatrapia 2016 zorganizowanym  w ramach FAZY czyli Festiwalu Alternatywnej Zjednoczonej Aktywności. Tym razem pod okiem pań Iwony Wspaniałej oraz Ewy Komosińskiej uczniowie przygotowali spektakl na podstawie powieści  Jeffery Deavera „Przydrożne krzyże”. Tematem książki jest przemoc w sieci. W przedstawieniu wystąpili:  Paulina Łohinowiecz, Amelia Lech, Natalia Król, Milena Borsuk, Sandra Patrzałek, Ewelina Nowicka, Norbert Gaworski, Szymon Lewicki, Kacper Starmach oraz Karol Młynek. Ponadto głosy podkładali: Dawid Hirzyński, Janek Markocki, Kamil Sabat, Oskar Sobolewski, Szymon Sulej, Ewa Prałat, Ania Sarzyńska, Wiktoria Makuć i  Emilia Obara. Nagrodę Grand Prix na tegorocznym festiwalu zdobyła grupa MIG-MIG Fundacja Animacji, Kultury i Sztuki MAMUT.  Zwycięzcom gratulujemy a naszym uczniom dziękujemy za zaangażowanie. (Galeria zdjęć)

 
Pokazowy trening

Przykładowa grafika18 marca 2016 r. w naszej szkole gościło dwóch zawodników SPR Chrobry Głogów - Arek Miszka i Tomek Rosiński. Przeprowadzili oni pokazowy trening piłki ręcznej dla naszych uczniów. (Galeria zdjęć)

 
Profilaktyczne warsztaty z policją

Przykładowa grafika

15 i 16 marca 2016 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z przedstawicielami głogowskiej policji, w czasie których podjęto kilka ważnych dla młodych ludzi tematów. Głównym tematem zajęć była cyberprzemoc oraz stalking. Omówiono konsekwencje cyberprzemocy dla ofiar oraz sprawców. Wskazano na bezpieczne i kulturalne zasady korzystania z sieci., przedstawiono również sposoby reagowania w sytuacjach cyberprzemocy. Uczniowie zostali poinformowani jak powinna zachowywać się ofiara przemocy oraz jej świadkowie i gdzie może szukać pomocy. Dodatkowo uczniowie klas pierwszych dowiedzieli się o odpowiedzialności prawnej nastolatków oraz konsekwencjach spożywania alkoholu i palenia tytoniu.

 
Bartosz Jurecki w Gimnazjum nr 1

Przykładowa grafika15 marca 2016 r. w ramach projektu edukacyjnego „Poznajemy sylwetkę znanego sportowca” nasze gimnazjum gościło Bartosza Jureckiego – reprezentanta Polski w piłce ręcznej oraz zawodnika i trenera SPR Chrobry Głogów. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem podczas jego realizacji, a zadawane pytania niejednokrotnie zmuszały gościa do sięgania pamięcią w swoją bogatą zawodową przeszłość. (Galeria zdjęć)

 
Za co kocham moją szkołę

Przykładowa grafika8 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły prezentowali, za co kochają nasze gimnazjum. Forma prezentacji była dowolna - liczył się pomysł i zaangażowanie klas. Były plakaty, gazetka szkolna, okrzyki, piosenki i prezentacja multimedialna. Wygrała klasa 2C. Gratulujemy.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 201 - 250 z 837

e-Głogów

Uczniowie klas trzecich

 REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
ul. gen. Władysława Sikorskiego 11
67-200 Głogów
tel. (fax) 76 72 65 612 
               76 72 65 613

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 

BIP

Kalendarz

Pogoda

Tutaj znajdziesz pomoc

 
 

Bezpieczny uczeń


Gimnazjum nr 1 w Głogowie uczestniczy w następujących programach

                                       

Najnowsze video