GIMNAZJUM NR 1 w GLOGOWIE

Jestes tutaj: Aktualności
Aktualności
Nakręć się i działaj

Przykładowa grafika20 marca na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury rozstrzygnięty został konkurs filmowy PAKT Nakręć się i działaj. Zadaniem uczniów było przygotowanie filmu przedstawiającego prowadzony przez nich rodzaj wolontariatu. Nasza szkoła zaprezentowała film pt. Uśmiech. Został on przygotowany przez uczennice: Amelię Niwińską, Zuzannę Zajączkowską, Roksanę Wiśniewską, Aleksandrę Wójcik, Joannę Krawiec oraz Wiktorię Stachurę pod okiem opiekuna szkolnego wolontariatu p. Iwony Wspaniałej.

 

Przykładowa grafika

 

Czytaj całość
 
Uśmiech
 
Spektakl profilaktyczny "Pętla zdarzeń"

Przykładowa grafika10 marca 2017 r. gościliśmy aktorów teatru  Inspiracja z Krakowa, którzy zaprezentowali przedstawienie o charakterze profilaktycznym dotyczące przemocy rówieśniczej - Pętla zdarzeń. Spektakl opiera się na historii młodego człowieka, który staje się ofiarą przemocy w szkole i podejmuje dramatyczną decyzję targnięcia się na swoje życie. Na koniec przedstawienia uczniowie uczestniczyli w krótkiej dyskusji, konkluzją której była konieczność reagowania na wszystkie przejawy przemocy, której doświadczamy, lub której jesteśmy świadkami.

 

Przykładowa grafika

 

 
Marcowe życzenia

Wszystkim Kobietom i Mężczyznom
składamy najserdeczniejsze życzenia

Przykładowa grafika

 
Atrakcyjna lekcja futbolu

Przykładowa grafika3 marca 2017 r. grupa uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego wzięła udział w wyjątkowej lekcji futbolu, uczestnicząc w meczu ekstraklasy piłki nożnej – Zagłębie Lubin-Legia Warszawa. Mecz zakończył się wygraną przyjezdnej drużyny 3:1.

 
W pogoni za indeksem

Przykładowa grafikaZakończył się szkolny etap powiatowych konkursów W pogoni za indeksem. Do kolejnego etapu konkursu awansowali: Zuzanna Duziak – geografia; Amelia Marszałek – język angielski; Aleksandra Konefał – matematyka. Gratulujemy.

 
Młodzieżowe Miejsce Spotkań

Przykładowa grafikaInformujemy, że w Stowarzyszeniu dla Dzieci i Młodzieży SZANSA powstało miejsce, którego celem jest zaktywizowanie głogowskiej młodzieży.

 

 Młodzieżowe Miejsce Spotkań

poniedziałek – piątek / godz. 15:00 – 19:00

Stowarzyszenie SZANSA – ul. Perseusza 13

Czytaj całość
 
Wieczór gier

 

Przykładowa grafika

 

 
Integracyjny turniej piłki siatkowej

Przykładowa grafika9 lutego 2017 r. odbył  się w naszym gimnazjum integracyjny turniej piłki siatkowej, w którym wzięli udział rodzice, uczniowie oraz nauczyciele szkoły. Wszystkie rozegrane w tym dniu mecze były zacięte i bardzo wyrównane, a zwycięzcami czuli się wszyscy uczestnicy imprezy.

 

Przykładowa grafika

 

 
Dzień bicia dziwnych rekordów szkoły

Przykładowa grafika9 lutego 2017 r. Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum zorganizował Dzień Bicia Dziwnych Rekordów Szkoły. Wśród wielu konkurencji znalazły się zadania kulinarne, zręcznościowe, sportowe, quiz wiedzy historycznej oraz konkurs na Miss i Mistera Szkoły. Podsumowując wszystkie konkurencje, zwycięzcą została klasa 3C przed 3A oraz 2B. Gratulujemy.

 

Przykładowa grafika

 

 
Patriotyczny apel

Przykładowa grafika14 lutego przypadła 75 rocznica powstania Armii Krajowej. Z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum przygotowali apel, podczas którego przedstawili krótką historię Armii Krajowej i jej żołnierzy. Został zaprezentowany montaż poetycko-muzyczny przybliżający młodym uczestnikom apelu czas walki o wolność Polski. Gośćmi gimnazjalistów byli rekonstruktorzy Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów w strojach z czasów II wojny światowej. 

 

Przykładowa grafika
 
Czytaj całość
 
Magia Miejsc

Przykładowa grafika=1 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu na prezentację multimedialną Magia Miejsc. II miejsce zajęła Weronika Lisiewicz "Wilczy Szaniec w Gierłoży" z klasy I b, a wyróżnienie zdobył Konrad Patla "Karpacz" z klasy III c. Uczniom serdecznie gratulujemy. Opiekunem konkursu była pani Iwona Jaworska.

 

Przykładowa grafika

 Prezentacja PowerPoint

 

 
Dzień pozytywnego myślenia

Przykładowa grafikaDrugiego lutego przypada Dzień Pozytywnego Myślenia. Jak mówi przysłowie: Optymista twierdzi, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda. Pomysłodawcą tego święta jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell, która od lat zajmuje się badaniem wpływu optymistycznego nastawienia na zdrowie.

Grupa wolontariuszy z naszej szkoły zaangażowała się w akcję Uśmiechnij się. Uczniowie rozwiesili w szkole cytaty oraz przygotowali kolorowe uśmiechy, które następnie rozdawali mieszkańcom miasta. Celem akcji było zwrócenie uwagi na to, jak uśmiech wpływa na nasze samopoczucie.

 

Przykładowa grafika
 
Czytaj całość
 
Zajęcia zawodoznawcze

Przykładowa grafikaUczniowie klas trzecich w styczniu 2017 r. wzięli udział w zajęciach w Powiatowym Urzędzie Pracy w Głogowie. Dotyczyły one poradnictwa zawodowego. Podczas tych spotkać zostały omówione następujące zagadnienia: głogowski rynek pracy, zawody deficytowe i nadwyżkowe, formy aktywizacji mające na celu pomoc w znalezieniu zatrudnienia i samozatrudnienia. Ponadto uczniowie przeprowadzili testy komputerowe w zakresie motywacji, przedsiębiorczości oraz umiejętności interpersonalnych. (Galerie zdjęć Powiatowego Urzędu Pracy)

 
Zawodowe Drogowskazy

Przykładowa grafika

1 lutego 2017 r. w auli Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Zawodowe Drogowskazy, którego honorowym patronem był Prezydent Miasta Głogowa. Wśród zwycięskich gimnazjów tego konkursu znalazła się drużyna naszej szkoły w składzie: Aleksandra Wójcik, Amelia Niwińska oraz Tomasz Król. Opiekunem naszego zespołu był pan Krzysztof Majsak. Gratulujemy.

 
Gratulacje dla superwychowawczyń

Przykładowa grafika25 stycznia 2017 r. gościliśmy w naszej szkole Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza, który w imieniu czytelników Tygodnika Głogowskiego uroczyście wręczył pani Iwonie Jaworskiej pamiątkowy dyplom dla SUPERWYCHOWAWCY. Nagrodą dla klasy pani Jaworskiej będzie wycieczka do do wrocławskiego Afrykarium.  Przypominamy, że w plebiscycie TG na najlepszego wychowawcę drugie miejsce zajęła również nauczycielka naszego gimnazjum – pani Iwona Wspaniała. Gratulujemy.

 

Przykładowa grafika

 

 
Jak udzielać pierwszej pomocy

Przykładowa grafikaW czwartek, 26 stycznia 2017r., w naszej szkole odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia były prowadzone przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grębocicach. Uczniowie zapoznali się z techniką resuscytacji oraz użyciem urządzenia AED. Strażacy pokazali, jak dokonuje sie transportu poszkodowanego. Gimnazjaliści bardzo chętnie wzięli udział w nietypowej lekcji religii i wyrażają pragnienie powtórzenia warsztatów. Pomysłodawcą akcji był pan katecheta Michał Kaczyński.

 

Przykładowa grafika

 

 
Superwychowawcy roku

Przykładowa grafikaRozstrzygnięto plebiscyt Tygodnika Głogowskiego na najsympatyczniejszego wychowawcę z gimnazjum w Głogowie. W tym roku Superwychowawcą została pani Iwona Jaworska – opiekun klasy 3C. Tuż za nią uplasowała się pani Iwona Wspaniała – wychowawczyni klasy 1B. Gratulujemy.

 
Świąteczny czas w Gimnazjum nr 1

Przykładowa grafika22 grudnia 2016 r. w Gimnazjum nr 1 w Głogowie był dniem przepełnionym świąteczną atmosferą. Na początku cała społeczność szkoły uczestniczyła w przepięknych jasełkach, w czasie których uczniowie i nauczyciele mogli poczuć, że święta są już bardzo blisko. Po wzruszającym przedstawieniu i wspólnym kolędowaniu wszyscy udali się na wigilie klasowe, gdzie składano sobie życzenie i próbowano tradycyjnych potraw wigilijnych.

Przykładowa grafika

 

 
Swiąteczne stroiki

 

Przykładowa grafika

 

 
Rocznica stanu wojennego

Przykładowa grafika13 grudnia obchodzimy 35. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum przygotowali apel słowno-muzyczny, w którym przypomniano wszystkim, jak wyglądało życie Polaków w tamtych tragicznych dniach. Na apelu zaprezentowano również wiersze oddające atmosferę grudnia '81 oraz zaśpiewano utwór Jacka Kaczmarskiego „Mury”.
 
 
Przykładowa grafika

Audycja z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

 Przykładowa grafika

 
Anielska choinka

 

Przykładowa grafika

 

 
Mikołajki w Domu Pomocy

 6 grudnia grupa wolontariuszy z naszej szkoły uczestniczyła w zabawie mikołajkowej w Domu Pomocy Społecznej Magnolia.  Uczniowie mieli okazję zintegrować się i umilić zabawę chłopcom przebywającym w placówce.  Spotkanie pokazało uczniom, że praca z młodzieżą z dysfunkcjami, zarówno fizycznymi jak i psychicznymi, jest pracą bardzo wymagającą, ale jednocześnie dającą wiele satysfakcji . 

 
 
Otrzęsiny klas pierwszych

 

Przykładowa grafika

 

 
Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uczniowie zmierzyli się w różnych konkurencjach. Wśród nich znalazły się krzyżówka o tematyce wolontariatu, szacowanie, spostrzegawczość, przygotowanie kolorowanek. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyła się konkurencja związana z przytulaniem. Zadania miały na celu zwrócić uwagę uczniów na ideę wolontariatu.

 

 

Przykładowa grafika

 

Czytaj całość
 
Angelika na uroczystej gali

Przykładowa grafika5 grudnia w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbyła się gala, na której wręczono nagrody laureatom konkursu Porozmawiaj z babcią, zapytaj dziadka. Wśród nich znalazła się uczennica klasy IIIb Angelika Helwig. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie wspomnień osadników na Dolnym Śląsku z lat 1945-1952. Praca Angeliki znalazła się wśród 20 wyróżnionych prac z ponad 330 przysłanych na konkurs.

 
Wycieczka do Drezna

Przykładowa grafika2 grudnia 45 osobowa grupa uczniow pod opieką p. Lewickiej, p. Wspaniałej, p. Majsaka i p. Cirko uczestniczyła w wycieczce do Drezna. W programie wycieczki znalazły się Muzeum Transportu oraz Muzeum Człowieka.  Mimo niesprzyjającej aury udało nam się zwiedzić miasto oraz uczestniczyc w Jarmarku świątecznym.

 

Przykładowa grafika

 

 
Pamiętamy o górnikach

Przykładowa grafika1 grudnia 2016 r. cała społeczność Gimnazjum nr 1 im. Dzieci Głogowskich w Głogowie uczciła minutą ciszy górników, którzy zginęli w katastrofie w kopalni Rudna w Polkowicach.

 
Mądry miś w Gimnazjum nr 1

Przykładowa grafika25 listopada 2016 r. obchodziliśmy dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował konkurs w ramach rankingu klas. Zadaniem wszystkich zespołów było przygotowanie Mądrego Misia i zaprezentowanie go całej społeczności szkolnej. Efekty pracy uczniów widoczne są w galerii zdjęć.

 

Przykładowa grafika

 

 
Profilaktyczne szkolenie

22 listopada 2016 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Głogowie przeprowadzili szkolenie, w czasie którego przedstawili procedury postępowania w sytuacji zagrożenia terrorystycznego w szkole.

 
Polecam ci książkę

Przykładowa grafika

W październiku obchodzimy Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych,  dlatego jedno z zadań, których  realizacja  zaliczana jest  do klasyfikacji w rankingu  klas, związane było z książką. Wskazywaliście   tę, którą - Waszym zdaniem - warto przeczytać. Zachęcaliście za pomocą plakatu, ciekawej graficznie prezentacji w PowerPoincie i recenzji. Prace plastyczne – bardzo piękne – wystawiliśmy w szkolnym holu.  Dziękujemy wszystkim autorom  za zaangażowanie.

 

Przykładowa grafika
 
 
Głogów w akcji

Przykładowa grafika21 listopada 15 osobowa grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w konferencji młodzieżowej "Głogów w akcji". Organizatorem spotkaniu było Stowarzyszenie dla Dzieci I Młodzieży Szansa. W trakcie spotkania można było zapoznać się z ideą wolontariatu oraz poznać ofertę grup młodzieżowych działajacych w naszym mieście. Uczestnicy wspólnie wypracowali działania i rozwiazania zwiazane z działalnością wolontaryjną w naszym mieście. Gościem konferencji był Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michalak oraz przedstawiciele władz lokalnych.

 
Spotkanie z kombatantami

Przykładowa grafika15 listopada 2016 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów odbyła sie lekcja historii „35-ta rocznica stanu wojennego”. Uczestnicy wydarzeń sprzed 35 lat, działacze NSZZ "Solidarność", opowiedzieli o czasie stanu wojennego w Głogowie i w Zagłębiu Miedziowym. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się jak wyglądała działalność opozycyjna i z jakimi represjami spotykały się ówczesne postawy patriotyczne.

 

Przykładowa grafika

 

 
11 listopada

Przykładowa grafika11 listopada obchodzimy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W historii naszego gimnazjum  jest to również bardzo ważna data. Dokładnie siedem lat temu, w kościele Bożego Ciała w Głogowie, miało miejsce poświęcenia sztandaru szkoły. Dzień później, 12 listopada 2009 r., odbyła się uroczystość przekazania sztandaru Gimnazjum nr 1 w Głogowie im. Dzieci Głogowskich .

 

Przykładowa grafika
 
Prace plastyczne przygotowane przez klasy z okazji Dnia Niepodległości

 

 
Laureatka konkursu literackiego

Przykładowa grafikaAngelika Helwig z klasy 3B została laureatką wojewódzkiego konkursu „Porozmawiaj z babcią, zapytaj dziadka”, w którym uczestnicy przedstawiali historię swojej rodziny, pisząc pracę literacką. Opowiadanie Angeliki znalazło się w gronie 20 najlepszych prac i zostanie opublikowane w książce wydanej przez organizatorów konkursu. Gratulujemy.

 
Młodzieżowy Sejmik Wojewódzki

Przykładowa grafika28 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły Ewa Krawiec i  Szymon Lewicki  pod opieką p. Iwony Jaworskiej wzięli udział w konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Semper Avanti dotyczącej organizacji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, będącego rzecznikiem interesów młodzieży na Dolnym Śląsku. Konferencja zorganizowana była metodą Open Space, a kierowana była do aktywnej i zaangażowanej w życie społeczności lokalnej młodzieży. W trakcie konferencji uczniowie wybrali przedstawiciela powiatu do MSWD.

 
Potrawy z darów jesieni

 

Przykładowa grafika

 

 
Wyjazd do Warszawy

Przykładowa grafikaW ramach współpracy pomiędzy naszymi gimnazjami uczniowie z klasy II "a" wzięli udział w święcie Szkoły Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie. Była to już nasza kolejna wizyta w zaprzyjaźnionej placówce. Nasi gimnazjaliści uczestniczyli we mszy świętej, mogli podziwiać występy artystyczne, zobaczyli oryginalnie przystrojone sale lekcyjne, jak również spróbowali wielu smakołyków specjalnie przygotowanych na tę uroczystość. Oczywiście był też czas na zwiedzanie stolicy. Nasi uczniowie byli m.in. na Starym Mieście, w Łazienkach Królewskich, w pałacu w Wilanowie oraz w Pałacu Nauki i Kultury. Szczególnie dużo emocji dostarczyła wizyta w jednym z tzw. Escape Room. 

 

Przykładowa grafika

 

 
Sukces Oli

Przykładowa grafika

22 października 2016 r. w Polkowicach odbył się Otwarty Turniej Karate Kyokushin, w którym Aleksandra Wójcik z klasy 2B zdobyła srebrny medal w kategorii Dziewczęta Open. Gratulujemy.

 
Bieg Papieski

Przykładowa grafika20 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Głogowskim Biegu Papieskim. Bieg był  formą radosnego uczczenia dzieła świętego Jana Pawła II

 
Logiczne warsztaty

Przykładowa grafika21 października 2016 r. – w drugim dniu trwania XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki – pani Iwona Jaworska poprowadziła wykład dla uczniów naszego gimnazjum oraz Zespołu Szkół w Gaworzycach zatytułowany: Jak działają bramki logiczne? W drugiej części spotkania uczestnicy wzięli udział w warsztatach, w których budowali własne schematy logiczne.

 

Przykładowa grafika

 

 
Raper "Kolah" w Gimnazjum nr 1

Przykładowa grafika17 oraz 20 października 2016 r. gościliśmy w naszym gimnazjum rapera "Kolah", który wystąpił z bardzo ciekawym programem profilaktycznym. Głównym tematem prezentacji były zagrożenia, jakie niosą ze sobą alkohol, dopalacze oraz narkotyki. Przykładowa grafika Mirek „Kolah” Kolczyk poprowadził spotkania w bardzo interesujący sposób, a uczniowie wysłuchali jego wystąpienia z dużą uwagą. Oprócz pouczających tekstów, uczniowie mogli wysłuchać kilku piosenek młodego rapera. Niewątpliwą atrakcją okazał się być występ freestyle’owy, na temat wskazany przez samych uczniów. (Galeria zdjęć)

 

Przykładowa grafika

 

 
Kolah w Gim 1 (freestyle)
 
Badania na zwierzętach

Przykładowa grafika20 października 2016 r. w ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbył się w naszej szkole wykład pani dr Jagody Kicielińskiej zatytułowany: Czy można zastąpić badania na zwierzętach?

 
Awans koszykarzy

Przykładowa grafika18 października 2016 r. w hali widowiskowo-sportowej odbyły się Mistrzostwa Głogowa w Piłce Koszykowej Chłopców, w którym uczestniczyły cztery drużyny głogowskich gimnazjów. Miło nam poinformować, że zawodnicy naszej szkoły zajęli w tych zawodach drugie miejsce i awansowali do finału powiatu. Gratulujemy.

 
Święto Bibliotek Szkolnych

Przykładowa grafikaZ okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolonych uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zaproszeni zostali do udziału w zabawie Na tropach książki. Czteroosobowe drużyny  rozwiązywały interaktywne  quizy, tworzyły memy, układały puzzle i dzieliły się swoimi refleksjami o czytaniu, książce i bibliotece. Dziewczyny znakomicie poradziły sobie z postawionymi przed nimi zadaniami i rozgrywka zakończyła się remisem.

 
Akademia na wesoło

Przykładowa grafika13 października 2016 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod opieką pani Iwony Jaworskiej przygotował uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  W programie radosnej akademii znalazły się piosenki, wiersze, krótkie przedstawienie oraz moc życzeń dla wszystkich pracowników naszego gimnazjum. Dziękujemy

 

Przykładowa grafika

 

 
Życzenia z okazji Dnia Chłopaka

Przykładowa grafika30 września 2016 r. nowo wybrany Samorząd Uczniowski przekazał w imieniu wszystkich dziewcząt naszej szkoły życzenia z okazji Dnia Chłopaka. Zostały one nagrane i odtworzone w szkolnej radioli. Posłuchaj.

 

Przykładowa grafika

 

 
Wycieczka integracyjna klas pierwszych

 Przykładowa grafika

 

 
Samorząd Uczniowski wybrany

Przykładowa grafika30 września 2016 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Przewodniczą została Ewa Krawiec, a zastępcą Dominik Ciącio. Gratulujemy Wam serdecznie i życzymy sukcesów w pracy na rzecz naszej szkoły.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 151 - 200 z 837

e-Głogów

Uczniowie klas trzecich

 REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
ul. gen. Władysława Sikorskiego 11
67-200 Głogów
tel. (fax) 76 72 65 612 
               76 72 65 613

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 

BIP

Kalendarz

Pogoda

Tutaj znajdziesz pomoc

 
 

Bezpieczny uczeń


Gimnazjum nr 1 w Głogowie uczestniczy w następujących programach

                                       

Najnowsze video