GIMNAZJUM NR 1 w GLOGOWIE

Przykładowa grafika

Wykaz nowości książkowych, zakupionych do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, jest już dostępny TUTAJ.

 

Jestes tutaj: Aktualności
Aktualności
Wycieczka z superwychowawczyniami

Przykładowa grafika8 czerwca 2017 r. klasy I B i III C uczestniczyły w wycieczce do Wrocławia. Wycieczka była nagrodą w konkursie Tygodnika Głogowskiego na Superwychowawcę. Przypominamy, że pani Iwona Jaworska została suprwychowawczynią, a pani Iwona Wspaniała zajęła w tym plebiscycie drugie miejsce. W czasie wyjazdu uczniowie zwiedzali Afrykarium oraz wrocławski rynek, na którym usypano sztuczną plażę.

 

Przykładowa grafika

 

 
Twórcze osiągnięcia

Przykładowa grafika7 czerwca 2017 r. odbyła się uroczysta gala festiwalu sztuki własnej Zatoka Twórczości. W tym roku zdobyliśmy nagrody w dwóch kategoriach: Gabrysia Igner zajęła I miejsce w kategorii fotografia, a Zuzanna Zajączkowska uzyskała III miejsce w kategorii rysunek. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Przykładowa grafika

 

 
Przygoda na dwóch kółkach

Przykładowa grafika7 czerwca 2017r. grupa uczniów wraz z nauczycielami wychowania fizycznego udała się na wycieczkę rowerową, w czasie której uczestnicy przeżyli niecodzienną przygodę. Szczegóły wkrótce.

 

Przykładowa grafika
 
Szkolna wycieczka z okazji dnia dziecka

Przykładowa grafika5 czerwca 2017 r. cała społeczność Gimnazjum nr 1 w Głogowie wzięła udział w szkolnej wycieczce do Sławy, której organizatorem była Rada Rodziców naszej szkoły.Wyjazd był prezentem z okazji dnia dziecka.

  

Przykładowa grafika

 

 
List Rzecznika Praw Dziecka

 

List Rzecznika Praw Dziecka

z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

 
Nie pozwól mi odejść

Przykładowa grafikaPrzedstawienie oparte na motywach powieści Catherine  Ryan Hyde  pod takim tytułem  obejrzeli  uczniowie  naszego gimnazjum 30 maja, podczas szkolnej prezentacji projektu edukacyjnego pod  hasłem Kocham cały świat. Udział w nim wzięli: Natalia Król i Wiktoria Makuć z kl. 2b, odtwórczynie głównych ról, oraz Sandra Patrzałek, Ewa Prałat, Amelia Lech, Szymon Lewicki i Błażej Rybak z kl. 2a.

 

Przykładowa grafika

 

 
Olimpiada wolontariatu

Przykładowa grafika30 maja 2017r. wolontariusze Gimnazjum nr 1 w Głogowie, opiekunem których jest pani Iwona Wspaniała, byli organizatorami IX Olimpiady Wolontariatu o Puchar Prezydenta Głogowa. Do rywalizacji stanęło 12 drużyn, a zwyciężyli wolontariusze z Gimnazjum nr 2 w Głogowie i to oni będą organizatorami Jubileuszowej olimpiady w przyszłym roku. Dowiedz się więcej o naszej imprezie na miedziowe.pl

 

Przykładowa grafika
Galeria miedziowe.pl

 

 
Festyn charytatywny

Przykładowa grafika30 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się Festyn Charytatywny im. Pauliny Kowalskiej, z którego dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację małej Ani Fabjańskiej Przykładowa grafika. W akcji wzięła udział cała społeczność szkolna. W trakcie festynu każdy mógł skorzystać z wielu atrakcji. Szczegóły już wkrótce w relacjach foto i wideo. Przeczytaj o akcji na miedziowe.pl

 

Przykładowa grafika
Galeria miedziowe.pl

 

Zobacz film z poprzedniego festynu charytatywnego

 
Finał projektu Kamienie Pamięci

Przykładowa grafika26 maja w Rzeszowie odbył się finał projektu IPN Kamienie Pamięci. Tegoroczna VIII edycja projektu nosiła tytuł Życie za Życie, jej celem było odnalezieni i przedstawienie w społeczności lokalnej bohaterów – Polaków ratujących Żydów w czasie Holocaustu podczas II wojny światowej. Wśród finalistów była również grupa uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunem - panią Jolantą Peciak.

 
Gala konkursu Białe Noce

Przykładowa grafika23 maja we Wrocławiu w siedzibie Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odyła się gala Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji "Białe Noce" Laureatem konkursu został uczeń klasy 2a Szymon Lewicki, a finalistkami  uczennice tej samej klasy - Laura Kinder i Anna Szarzyńska.

 

Przykładowa grafika

 

 
Bal gimnazjalny

Przykładowa grafika24 maja 2017 r. uroczystym polonezem w Gospodzie Głogowskiej uczniowie klas trzecich rozpoczęli bal gimnazjalny. Wkrótce fotoreportaż z tego wydarzenia. (Galeria zdjęć w przygotowaniu)

 
Poznaliśmy sylwetkę znanego sportowca

Przykładowa grafika24 maja 2017 r. w sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbyła się prezentacja projektu klas drugich pt Poznajmy sylwetkę znanego sportowca, którego gościem był kilkukrotny mistrz Polski, medalista mistrzostw Europy i świata, trener klubu sportowego ''Legion'' w Głogowie Maciej Domińczak.

 

Przykładowa grafika

 

 
Akcja sadzenia głogów

Przykładowa grafika18 maja 2017 r. wybrani uczniowie naszego gimnazjum sadzili drzewa wokół budynku szkoły. Akcję zorganizowało miasto, które przekazało dwadzieścia głogów do posadzenia. Niektórzy z uczestników tego wydarzenia zakopali symboliczne kapsuły czasu.

 

 

Przykładowa grafika

 

 
Konkurs informatyczny

Przykładowa grafika17 maja w Gimnazjum nr 4 w Głogowie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Informatyczny. Miło nam poinformować, że Szymon Lewicki z klasy 2A zajął w nim trzecie miejsce. Gratulujemy.

 
Sukces w konkursie historycznym

Przykładowa grafika8 maja w Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu miało miejsce ogłoszenie wyników etapu wojewódzkiego Konkursu Historycznego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Szymon Lewicki z klasy 2a zajął czwarte miejsce a Zuzanna Duziak z klasy 3a miejsce dwunaste. Gratulujemy.

 

Przykładowa grafika

 

 
Podsumowanie projektu medialnego

Przykładowa grafikaNa ostatni dzień realizacji projektu składały się jeszcze dwa spotkania, przygotowanie prezentacji oraz przedstawienie wyników pracy poszczególnych zespołów: radio, telewizja, tygodniki opinii, dzienniki, wokół mediów. Na początek spotkaliśmy się z p. Marcinem Mellerem, dziennikarzem, m.in. piszącym felietony do "Newsweeka", znanym np. z TVN24, autorem książek. Potem o swojej pracy opowiadał nam p. Marcin Bisiorek, dziennikarz związany z radiem muzo.fm. Co ciekawe, z wykształcenia lekarz. Na koniec wypełniliśmy ankietę, podsumowującą pięć dni różnych aktywności w ramach projektu medialnego.

 

Przykładowa grafika

 

 
Wizyta w Polskim Radiu

Przykładowa grafikaCzwarty dzień realizacji projektu medialnego rozpoczął się od spotkania z panem Ignacym Dudkiewiczem, który jest związany z kwartalnikiem „Kontakt”. Następnie pracowaliśmy w swoich grupach nad przygotowaniem prezentacji na temat naszych działań. Potem wszyscy wybraliśmy się na ulicę Niepodległości do budynku, gdzie mieści się Polskie Radio S.A. Koniec dnia spędziliśmy na zwiedzaniu stolicy.

 Przykładowa grafika

 
Zwiedziliśmy gmach TVP

Przykładowa grafikaW środę podzieleni na cztery pary odwiedziliśmy siedzibę Polskiej Agencji Prasowej, tygodnik „Polityka”, gazetę „Fakt” oraz gmach TVP. Dzięki temu mogliśmy bezpośrednio zapoznać się z pracą różnych mediów, które kształtują opinię publiczną w naszym kraju. Podczas wizyty w telewizji byliśmy m.in. w miejscu, gdzie powstaje serial komediowy „Rodzinka.pl”, a także cykliczny program „Pytanie na śniadanie”. Wieczór spędziliśmy w Centrum Wielokulturowym, gdzie z dużym zainteresowaniem obserwowaliśmy efekt pracy mad projektem pt: „Imigranci”. Na scenie wystąpili nasi rówieśnicy z zaprzyjaźnionej szkoły

 

Przykładowa grafika

 

 
Ekologiczna piosenka

Przykładowa grafika26 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie odbył się Konkurs Piosenki Ekologicznej. Był to drugi etap Głogowskiego Konkursu Ekologicznego. Naszą szkołę reprezentowała 4-osobowa drużyna w składzie: Aleksandra Grycewicz, Wiktoria Klimek, Natalia Król oraz Wioletta Sasińska. Dziewczyny wyśpiewały czwarte miejsce. Serdecznie gratulujemy.

 
G1 w 'Milionerach'

Przykładowa grafika29 marca 2017 r. uczniowie klas III pojechali do Warszawy, gdzie wzięli udział w nagraniu Milionerów. Zobaczyli, jak wygląda praca nad programem w studiu telewizyjnym. Uczestniczyli w nagraniu 3 odcinków jako publiczność. Programy z ich udziałem będzie można oglądać w TVN w późniejszym terminie, o czym poinformujemy.

 

Przykładowa grafika

 

Przykładowa grafika

 

 
Ulotka informacyjna

Przykładowa grafikaW odpowiedzi na liczne pytania rodziców oraz uczniów dotyczących zakażenia meningokokami przedstawiamy ulotkę opracowaną przez SANEPID.

 

 Przykładowa grafika

Kliknij na obrazek - dokument otworzy się w nowym oknie

 
Antyk bez tajemnic

Przykładowa grafika25 kwietnia 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Starożytności 'Antyk Bez Tajemnic'. Miło nam poinformować, że drużyna naszego gimnazjum w składzie: Ewa Prałat, Amelia Lech oraz Wiktoria Stachura, zajęła pierwsze miejsce. Gratulujemy.

 

Przykładowa grafika

 

 
Spotkania z dziennikarzami

Przykładowa grafikaKolejny  dzień projektu rozpoczął się od spotkania z p. Samuelem Pereirą, dziennikarzem TVP Info. Następnie pracowaliśmy w swoich grupach. Później mieliśmy okazję zobaczyć z bliska, jak dziennikarze pracują w swoich redakcjach. Odwiedziliśmy również Tygodnik wSieci, gazetę Rzeczpospolita oraz Radio Warszawa. Już po zajęciach przypadkiem spotkaliśmy znanego youtubera – Mariusza Podgórskiego z kanału „Nieprzygotowani”. Po tych wydarzeniach pozwoliliśmy sowbie na chwilę relaksu w parku Pole Mokotowskie. Wieczorem zaś z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy odcinek Milionerów z udziałem naszych koleżanek i kolegów. Przez dużą część dnia towarzyszyła nam Zosia – nasza nowa koleżanka.

 

Przykładowa grafika

 

 
Warsztaty medialne w zaprzyjaźnionej szkole

Przykładowa grafikaW ramach współpracy między nasza szkołą a Gimnazjum Przymierza Rodzin w Warszawie na Ursynowie bierzemy udział w projekcie medialnym. W poniedziałek zobaczyliśmy film dokumentalny Marcela Łozińskiego „Ćwiczenia warsztatowe”. Niezwykle ciekawe było dla nas spotkanie z Mariuszem Szczygłem – dziennikarzem i reportażystą. Poza tym poznaliśmy jeszcze naszych rówieśników, z którymi w grupach będziemy realizować wspomniany projekt. Prawdziwą odskocznią od poważnych tematów była świetna zabawa w parku trampolin.

 

Przykładowa grafika

 

 
Pozdrowienia z Warszawy

Przykładowa grafikaPozdrowienia z Warszawy dla społeczności szkolnej Gimnazjum nr 1 przesyłają: Gabriela, Angelika, Ewa, Sandra, Kinga, Martyna, Dominik i Tomasz. W niedzielę 22 kwietnia byliśmy na 30-tym piętrze Pałacu Kultury i Nauki, widzieliśmy uroczystą zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz zwiedziliśmy Zamek Królewski. Podobał nam się również występ czterech chłopaków, którzy zaprezentowali street dance. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Przykładowa grafika

 

 
Egzamin gimnazjalny

Przykładowa grafikaW dniach 19-21 kwietnia uczniowie klas trzecich pisali egzamin gimnazjalny. Wszystkie ważne informacje dotyczące tegorocznego egzaminu znajdują się na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej .

 
3-2-1 akcja!

Przykładowa grafikaMiło nam poinformować, ze właśnie powstał pierwszy odcinek szkolnej telewizji. Praca nad reanimacją szkolnego Kanapowca trwały tak długo, że w trakcie zmieniliśmy nazwę na Leniwiec TV . Mamy nadzieję, że już teraz pójdzie z górki i zarówno nagrywanie jak i montaż będą szły zdecydowanie szybciej. Pomysłów jest bardzo dużo ale wciąż uczymy się obsługi programu do montowania oraz zdobywamy doświadczenia w nagrywaniu. Nad pierwszym odcinkiem pracowali: Joanna Krawiec, Małgorzata Twardochleb, Zuzanna Zajączkowska, Amelia Niwińska, Roksana Wiśniewska, Aleksandra Wójcik, Wiktoria Stachura, Oliwia Tomczak, Weronika Lisiewicz, Roksana Gołembiewska, Patrycja Chojnacka i Mariola Staszewska. Nad całością czuwa p. Iwona Wspaniała. Jeśli masz ciekawe pomysły i chciałbyś dołączyć do naszej ekipy zapraszamy w czwartki na 7 i 8 lekcji.

 
Leniwiec TV odc. 1

 
Rekolekcje wielkopostne

Przykładowa grafikaW dniach 10-12 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum przeżywali rekolekcje wielkopostne, które odbyły się w hali widowiskowo-sportowej w Głogowie. Był to ważny czas przygotowania do najważniejszych świąt w Kościele katolickim.

 
Zaśpiewała w ogólnopolskim konkursie

Przykładowa grafika10 kwietnia 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Nasze gimnazjum reprezentowała Ewa Krawiec z klasy 3b.

 

 

Przykładowa grafika

 

 
Prezentacja projektu 'Życie za życie"

Przykładowa grafika5 kwietnia 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum uczestniczyli w prezentacji projektu Kamienie Pamięci „Życie za życie”, w czasie którego poznali sylwetkę Marii Fedeckiej, która ratowała Żydów w czasie II wojny światowej. W czasie prezentacji uczniowie wysłuchali wierszy i piosenek oraz obejrzeli prezentacje multimedialne.

 

Przykładowa grafika

 

Przykładowa grafika

 

 
Park trampolin

Przykładowa grafika4 kwietnia 2017 r. grupa uczniów naszego gimnazjum pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego pojechała do Zielonej Góry, gdzie aktywnie spędziła czas w parku trampolin Skokoloco.

 

 

Przykładowa grafika
 
 Przykładowa grafika
 
Historyczny sukces

Przykładowa grafika1 kwietnia we Wrocławiu odbył się finał Konkursu Historycznego Od Solidarności do III Rzeczypospolitej. Drużyna naszego gimnazjum w składzie Zuzanna Duziak, Mariola Staszewska i Tomasz Król zajęła 3 miejsce.

 

 

Przykładowa grafika

 

 
Dotarli do finału konkursu o Rosji

 29 marca w Legnicy odbył się etap międzypowiatowy Konkursu Wiedzy o Rosji "Białe Noce". Troje uczniów naszej szkoły awansowało do finału wojewódzkiego. Są to Laura Kinder, Anna Sarzyńska i Szymon Lewicki.

 
Kamienie pamięci

Przykładowa grafika27 marca w naszym gimnazjum miała miejsce prezentacja projektu Maria Fedecka, kobieta Wielkiej Odwagi realizowanego w ramach VIII edycji projektu IPN Kamienie Pamięci...życie za życie. Celem projektu było ukazanie sylwetki Polaka ratującego Żydów podczas II wojny światowej. Maria Fedecka w latach 1942-1944 w swoim domu w Wilnie przechowywała kilkunastu Żydów, wszyscy przeżyli wojnę. Opiekunem projekty była pani Jolanta Peciak.

 

Przykładowa grafika

 

 
Patriotyczne obrazy

Przykładowa grafika26 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów "Żołnierze wyklęci - bohaterowie niezłomni". Drugie miejsce w kategorii gimnazja zajęła Alicja Bąk z klasy 3B.

 

 

Przykładowa grafika

 

 
Zgłoś się do konkursu Zatoka Twórczości

Przykładowa grafikaJesteś utalentowany artystycznie? Potrafisz malować, pisać wiersze, opowiadania, tworzyć grafikę komputerową, filmy? Zapraszamy Cię do udziału w konkursie Zatoka Twórczości w ramach II Festiwalu Sztuki Własnej, który objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Głogowa. Zapoznaj się z regulaminem konkursu, wybierz kategorie, w których chciałbyś wziąć udział i zgłoś swoje prace nauczycielom naszego gimnazjum.

Zobacz prace laureatów zeszłorocznej edycji konkursu

Zobacz zasady uczestnictwa w 7 kategoriach konkursowych

 

Czytaj całość
 
Wiosenny quiz

Przykładowa grafika21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował bardzo ciekawą zabawę dla wszystkich klas naszego gimnazjum. Była to pierwsza edycja miedzowego quizu JEDYNKOWIEC, w czasie którego uczniowie zmagali się z zadaniami z wielu dziedzin szkolnych. Zwyciężyły klasy 3A oraz 3B. Gratulujemy.

 

Przykładowa grafika

 

 
Wyróznienie Prezydenta Głogowa

Przykładowa grafika22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji PWiK w Głogowie ogłosiło wyniki konkursów plastycznego oraz filmowego, których motywem przewodnim było pytanie: Dlaczego piję wodę z kranu? Miło nam poinformować, że Gimnazjum nr 1 otrzymało wyróżnienie Prezydenta Głogowa za film H2O Głogów Love Story. Film przygotowany został przez: Wiktorię Stachurę, Adama Wasilczuka oraz Roksanę Gołębiewską. Opiekunem projektu była pani Iwona Wspaniała.

 
H2O Głogów Love Story
 
Fotograficzny sukces

Przykładowa grafikaJoanna Krawiec uczennica klasy IIA zdobyła pierwsze miejsce w Rejonowym Konkursie FotograficznymKONIEC zorganizowanym przez Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie. W tym samym konkursie wyróżnienie otrzymała Martyna Gracz z klasy IIIB. Uczennice po ogłoszeniu wyników mogły obejrzeć salę do zajęć z fotografii w szkole oraz otrzymały cenne wskazówki od jednego z organizatorów konkursu Tadeusza Trocińskiego.

 

Przykładowa grafika

Zobacz wyróżnione zdjęcia

 
Nakręć się i działaj

Przykładowa grafika20 marca na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury rozstrzygnięty został konkurs filmowy PAKT Nakręć się i działaj. Zadaniem uczniów było przygotowanie filmu przedstawiającego prowadzony przez nich rodzaj wolontariatu. Nasza szkoła zaprezentowała film pt. Uśmiech. Został on przygotowany przez uczennice: Amelię Niwińską, Zuzannę Zajączkowską, Roksanę Wiśniewską, Aleksandrę Wójcik, Joannę Krawiec oraz Wiktorię Stachurę pod okiem opiekuna szkolnego wolontariatu p. Iwony Wspaniałej.

 

Przykładowa grafika

 

Czytaj całość
 
Uśmiech
 
Spektakl profilaktyczny "Pętla zdarzeń"

Przykładowa grafika10 marca 2017 r. gościliśmy aktorów teatru  Inspiracja z Krakowa, którzy zaprezentowali przedstawienie o charakterze profilaktycznym dotyczące przemocy rówieśniczej - Pętla zdarzeń. Spektakl opiera się na historii młodego człowieka, który staje się ofiarą przemocy w szkole i podejmuje dramatyczną decyzję targnięcia się na swoje życie. Na koniec przedstawienia uczniowie uczestniczyli w krótkiej dyskusji, konkluzją której była konieczność reagowania na wszystkie przejawy przemocy, której doświadczamy, lub której jesteśmy świadkami.

 

Przykładowa grafika

 

 
Marcowe życzenia

Wszystkim Kobietom i Mężczyznom
składamy najserdeczniejsze życzenia

Przykładowa grafika

 
Atrakcyjna lekcja futbolu

Przykładowa grafika3 marca 2017 r. grupa uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego wzięła udział w wyjątkowej lekcji futbolu, uczestnicząc w meczu ekstraklasy piłki nożnej – Zagłębie Lubin-Legia Warszawa. Mecz zakończył się wygraną przyjezdnej drużyny 3:1.

 
W pogoni za indeksem

Przykładowa grafikaZakończył się szkolny etap powiatowych konkursów W pogoni za indeksem. Do kolejnego etapu konkursu awansowali: Zuzanna Duziak – geografia; Amelia Marszałek – język angielski; Aleksandra Konefał – matematyka. Gratulujemy.

 
Młodzieżowe Miejsce Spotkań