Podaruj 1% Paulinie

TY też możesz pomóc Paulinie. Kliknij i dowiedz się więcej

Wygrał wycieczkę do Petersburga

27 kwietnia odbył się finał Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji "Białe Noce". Wzięło w nim udział 42 uczniów z 18 szkół gimnazjalnych Dolnego Śląska. Komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. dr hab. Izabelli Malej wyłoniła 20 laureatów, których prezentacje o życiu i twórczości wybitnych pisarzy rosyjskich zostały ocenione najwyżej. Wśród wąskiego grona laureatów znalazł się Szymon Lewicki z klasy 1A i w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Petersburga. Gratulujemy.

Festiwal Twórczości Własnej

Przykładowa grafika28 kwietnia 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród w „Festiwalu Twórczości Własnej”, którego patronem był Prezydent Miasta Głogowa. Miło nam ogłosić, że czworo naszych uczniów zostało nagrodzonych w tym konkursie: Karolina Wańkowicz zajęła drugie miejsce w kategorii malarskiej (zobacz nagrodzone obrazy), Paulina Kowalska była druga w kategorii proza, Izabela Kałużna zdobyła drugą nagrodę w kategorii reżyser filmowy (obejrzyj film), a Piotr Buczek wywalczył trzecie miejsce w kategorii grafika komputerowa. Gratulujemy. (Galeria zdjęć)

Scrabble w języku angielskim

27 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie odbył się powiatowy turniej języka angielskiego w Scrabble. W zawodach rywalizowało siedem drużyn naszego powiatu, a uczniowie naszej szkoły – Dawid Jędrzejewski i Mateusz Furmański – zajęli w nim drugie miejsce. Gratulujemy

Dzień Ziemi

Przykładowa grafika27 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji wszystkie klasy naszego gimnazjum przygotowały wystawę związaną z ochroną naszej planety oraz szkodliwością dwutlenku węgla. W konkursie na najładniejszy plakat wygrała klasa 2C. Gratulujemy. (Galeria zdjęć)

Konstytucja mojego państwa

Przykładowa grafikaW naszej szkole w dwóch klasach powadzona  jest edukacja prawna. W tym semestrze uczniowie zdobywali  wiedzę i poszerzali swoje umiejętności, realizując projekt "Konstytucja mojego państwa". Polegał on na analizie tekstu ustawy zasadniczej, zapoznaniu  się z jej strukturą oraz terminologią, a także  przygotowaniu banku pytań na temat naszego najwyższego aktu prawnego.  Wykorzystując zdobytą wiedzę,   opracowali również  konstytucję własnego państwa.  Każda drużyna zaprezentowała efekty swojej pracy na forum klasy. Zwieńczeniem tych  działań był konkurs sprawdzajacy  wiedzę o  obecnie obowiązującej Konstytucji RP. Pierwsze miejsce zdobył Szymon Lewicki, drugie Mariola Staszewska, zaś trzecią lokatą podzielili się Aleksandra Konefał oraz Tomasz Król.

Cenna lekcja pierwszej pomocy

Przykładowa grafika22 kwietnia 2016, podczas  Mistrzostw Ratownictwa Medycznego, klasa 2C brała udział w warsztatach wspinaczkowych W czasie tych zajęć poznali również zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach trudnych, wykonywanych pod presją czasu. (Galeria zdjęć)