GIMNAZJUM NR 1 w GLOGOWIE

Przykładowa grafikaGimnazjum nr 1 w Głogowie zostało laureatem trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń.

Jestes tutaj: Aktualności
W kuchni molekularnej

Przykładowa grafikaW środę 22 października 2014 r. grupa uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum odwiedziła wrocławskie Humanitarium, w którym obejrzała wystawę „Szkiełko i Oko - tajemnice optyki”.  Prezentowała ona wiele ciekawych zjawisk fizycznych i optycznych. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach poświęconych kuchni molekularnej, podczas których poznali znaczenie oraz zastosowanie chemii do celów gastronomicznych. (Galeria zdjęć)

 
Wiem jak jem

Przykładowa grafikaStowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA rozpoczęło nowy projekt pod nazwą Wiem jak jem. Tym razem oferta skierowana jest do rodziców, dzieci i młodzieży. Projekt ma charakter edukacyjny i terapeutyczny. Ma na celu pomoc osobom, które mają problem z jedzeniem (osoby z zaburzeniami odżywiania) oraz zwiększenie wiedzy i świadomości na temat zdrowego odżywiania młodych mieszkańców miasta Głogowa.
Bezpłatne spotkania z psychologiem i dietetykiem:
- 8 spotkań dla rodziców
- 8 spotkań dla dzieci i młodzieży
- indywidualne konsultacje z psychologiem
Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 767276070 lub osobiście w siedzibie SZANSY, ul. Perseusza 13. Zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona! Projekt współfinansowany przez Fundację Polska Miedź.

Czytaj całość
 
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Przykładowa grafikaZbliża się 1 listopada – dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pomoc i naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia od 5 lat porządkują kresowe nekropolie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą je na Ukrainę i Wileńszczyznę. Podobnie jak w latach ubiegłych, nasze gimnazjum przyłącza się do akcji zbiórki zniczy. Szczegóły u wychowawców oraz opiekunów SU i wolontariatu szkolnego.

 
Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

Przykładowa grafika17 października 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z panem Markiem Michalakiem - Rzecznikiem Praw Dziecka. Tematem spotkania była mowa nienawiści w Internecie.

 
Śladami akcji 'Burza'

Przykładowa grafikaW dniach od 11 do 14 października 2014 r. pani Jolanta Peciak wzięła udział w edukacyjnym wyjeździe na Litwę i Białoruś, zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej - Śladami akcji Burza. Wyjazd był nagrodą w konkursie na scenariusz lekcji „70 lat po Burzy”. Podczas wyjazdu pani Peciak miała okazję odwiedzić miejsca związane z walkami Armii Krajowej w 1944 r. oraz zapalić znicze na grobach żołnierzy AK. (Galeria zdjęć)

 
Dzień Edukacji Narodowej

Przykładowa grafika15 października 2014 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie wszystkich klas przygotowali wiele ciekawych niespodzianek dla swoich pedagogów: oprócz tradycyjnych kwiatów i życzeń, każda klasa napisała wiersz o wybranym nauczycielu. Największymi atrakcjami okazały się przebrania uczniów za nauczycieli oraz wspólne z nauczycielami odegranie scenki 'Romeo i Julia'. W imieniu wszystkich pracowników naszego gimnazjum serdecznie dziękujemy za milo spędzony Dzień Nauczyciela. (Galeria zdjęć)

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 438

e-Głogów

Kontakt

Gimnazjum nr 1 w Głogowie
im. Dzieci Głogowskich
ul. gen. Władysława Sikorskiego 11
67-200 Głogów
tel. (fax) 76 72 65 612 
               76 72 65 613

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 

BIP

Kalendarz

Pogoda

Tutaj znajdziesz pomoc

 
 

Bezpieczny uczeń

Rekrutacja elektroniczna

Online jest:

Odwiedza nas 2 gości

Społeczności

       

Gimnazjum nr 1 w Głogowie uczestniczy w następujących programach

                                       

Najnowsze video