GIMNAZJUM NR 1 w GLOGOWIE

Przykładowa grafika

Wykaz nowości książkowych, zakupionych do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, jest już dostępny TUTAJ.

 

Jestes tutaj: Aktualności
Wyróżnione wiersze

Przykładowa grafika11 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury podczas połączonej sesji Rady Powiatu Głogowskiego i Rady Miasta Głogowa zostały wręczone nagrody II Powiatowego Konkursu Historycznego "Boje Polaków od powstania Wielkopolskiego do powstania Warszawskiwgo". W kategorii wiersz II miejsce zajęła uczennica klasy 7b Julia Kuczkowiak, III miejsce zajęła uczennica klasy 2a Aleksandra Białek. Opiekunem merytorycznym była pani Jolanta Peciak. Gratulujemy


 

Przykładowa grafika
 

Zapraszamy do lektury nagrodzonych wierszy

 

Czytaj całość
 
Szkolny konkurs interdyscyplinarny

Przykładowa grafikaKolejna premiera w naszej szkole. W tym roku miał miejsce pierwszy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych w SP nr 2. Do rywalizacji przystąpiło 19 uczniów klas VII, oraz II i III klas gimnazjalnych. Zawodnicy musieli odpowiedzieć na 25 pytań testowych za pomocą swoich smartfonów. W rywalizacji wykorzystano program "Kahoot". W konkursie zwyciężyła Mariola Staszewska z kl. III "a". Na kolejnych miejscach uplasowali się Wiktoria Makuć z klasy III "b" oraz Szymon Lewicki z klasy III "a".

Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie

Przykładowa grafikaCoroczną rywalizację uczniów z poszczególnych przedmiotów objętych programem nauczania otworzyła w tym roku szkolnym wiedza o społeczeństwie. Prawie wszyscy uczniowie klas III rozwiązywali test składający się z 30-tu pytań. Pierwsze miejsce Szkolnym Konkursie z Wiedzy o Społeczeństwie dla klas III gimnazjalnych zdobył Szymon Lewicki. Drugie miejsce przypadło ex aequo Marioli Staszewskiej i Darii Smolińskiej. Wszyscy laureaci chodzą do klasy 3aG. Celem tego konkursy było m.in. zachęcenie naszych uczniów do udziału w Młodzieżowej Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie. Pierwszy etap tej rywalizacji będzie miał miejsce 3.12.2017 r. Wszystkim zainteresowanym życzymy powodzenia.  

 
Wspomnienie wszystkich zmarłych

Przykładowa grafika2 listopada w tradycji Kościoła Katolickiego obchodzone są Zaduszki. Tego dnia wspominamy wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Szczególną pamięcią chcemy otoczyć zmarłych nauczycieli, pracowników oraz byłych uczniów naszej szkoły.

 
Zwiedziliśmy naszą stolicę

Przykładowa grafikaW czasie wycieczki do Warszawy nasi uczniowie zwiedzili także Zamek Królewski, byli na starówce, "spotkali się"  z warszawska syrenką, oddali hołd powstańcom warszawskim pod ich pomnikiem, jak również podziwiali naszą stolicę z punktu widokowego w Pałacu Kultury i Nauki. Dużo emocji dostarczyła gimnazjalistkom, bo tylko one się na to odważyły, wizyta w jednym z tzw. "pokojów zagadek". Był też czas na zakupy w galeriach handlowych. 

 

Przykładowa grafika

 

 
Z wizytą u Redemptorystów

Przykładowa grafikaPodczas pobytu w Warszawie młodzież z naszej szkoły odwiedziła kościół pod wezwaniem św. Benona na Nowym Mieście, gdzie swoją siedzibę mają redemptoryści. Było to możliwe dzięki inicjatywie ze strony ojca Stanisława, za co wypada serdecznie podziękować. Gimnazjaliści zwiedzili niewielki, skromny ale bardzo pięknie utrzymany kościół oraz kaplicę. Uczniowie zostali zapoznani z burzliwą historią tego miejsca. 

 

Przykładowa grafika

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 761

e-Głogów

Uczniowie klas trzecich

 REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
ul. gen. Władysława Sikorskiego 11
67-200 Głogów
tel. (fax) 76 72 65 612 
               76 72 65 613

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 

BIP

Kalendarz

Pogoda

Tutaj znajdziesz pomoc

 
 

Bezpieczny uczeń


Gimnazjum nr 1 w Głogowie uczestniczy w następujących programach

                                       

Najnowsze video