Pamiętamy o górnikach

Przykładowa grafika1 grudnia 2016 r. cała społeczność Gimnazjum nr 1 im. Dzieci Głogowskich w Głogowie uczciła minutą ciszy górników, którzy zginęli w katastrofie w kopalni Rudna w Polkowicach.

Mądry miś w Gimnazjum nr 1

Przykładowa grafika25 listopada 2016 r. obchodziliśmy dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował konkurs w ramach rankingu klas. Zadaniem wszystkich zespołów było przygotowanie Mądrego Misia i zaprezentowanie go całej społeczności szkolnej. Efekty pracy uczniów widoczne są w galerii zdjęć.

Profilaktyczne szkolenie

22 listopada 2016 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Głogowie przeprowadzili szkolenie, w czasie którego przedstawili procedury postępowania w sytuacji zagrożenia terrorystycznego w szkole.

Polecam ci książkę

W październiku obchodzimy Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych,  dlatego jedno z zadań, których  realizacja  zaliczana jest  do klasyfikacji w rankingu  klas, związane było z książką. Wskazywaliście   tę, którą - Waszym zdaniem - warto przeczytać. Zachęcaliście za pomocą plakatu, ciekawej graficznie prezentacji w PowerPoincie i recenzji. Prace plastyczne – bardzo piękne – wystawiliśmy w szkolnym holu.  Dziękujemy wszystkim autorom  za zaangażowanie.

Głogów w akcji

Przykładowa grafika21 listopada 15 osobowa grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w konferencji młodzieżowej "Głogów w akcji". Organizatorem spotkaniu było Stowarzyszenie dla Dzieci I Młodzieży Szansa. W trakcie spotkania można było zapoznać się z ideą wolontariatu oraz poznać ofertę grup młodzieżowych działajacych w naszym mieście. Uczestnicy wspólnie wypracowali działania i rozwiazania zwiazane z działalnością wolontaryjną w naszym mieście. Gościem konferencji był Rzecznik Praw Dziecka pan Marek Michalak oraz przedstawiciele władz lokalnych.

Spotkanie z kombatantami

Przykładowa grafika15 listopada 2016 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów odbyła sie lekcja historii „35-ta rocznica stanu wojennego”. Uczestnicy wydarzeń sprzed 35 lat, działacze NSZZ "Solidarność", opowiedzieli o czasie stanu wojennego w Głogowie i w Zagłębiu Miedziowym. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się jak wyglądała działalność opozycyjna i z jakimi represjami spotykały się ówczesne postawy patriotyczne.