Koszykarze na podium strefy legnickiej

W finale Mistrzostw Strefy Legnickiej drużyna naszej szkoły zajęła  trzecie miejsce, pokonując w meczu o brąz zespół z Chojnowa 25:5.

Laureaci konkursu na uroczystej gali

Przykładowa grafika6 września 2014 r. w Krakowie odbyła sie gala laureatów ogólnopolskiego konkursu Losy Polaków na Syberii, w której uczestniczyło czworo uczniów i absolwentów naszej szkoły. Pierwsze miejsce w kategorii poetyckiej zdobyła Olga Dziubek, a zwycięzcami w kategorii multimedialnej byli: Agata Woźniak, Michał Rozwadowski i Aleksander Walczak. W uroczystej gali uczestniczyli: Prezydent Miasta Krakowa, Małopolski Kurator Oświaty oraz przedstawiciele Sybiraków z całego świata. (Zobacz nagrodzone prace naszych uczniów)

Rozpoczęcie roku szkolnego

Przykładowa grafika1 września 2014 r. uroczystym apelem na sali gimnastycznej rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Gimnazjum nr 1 w Głogowie im. Dzieci Głogowskich. Miło nam powitać nowych uczniów, którym życzymy wielu sukcesów w nauce oraz wspaniałych wrażeń w naszej szkole.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

List Rzecznika Praw Dziecka do uczniów

Teledysk do piosenki zespołu Blur

Zakończenie roku szkolnego

Przykładowa grafika27 czerwca 2014 r. uroczystym apelem na sali gimnastycznej zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Uczniom klas pierwszych i drugich gratulujemy promocji do kolejnej klasy, a naszym tegorocznym absolwentom dziękujemy za minione trzy lata i życzymy, aby zdobyta w naszym gimnazjum wiedza pomogła im w nowej szkole osiągać jak najlepsze wyniki.

Galeria 1 - klasy I i II          Galeria II - klasy III

Festyn rodzinny w Jaczowie

Przykładowa grafika24 czerwca 2014 r. grupa wolontariuszy naszej szkoły przyłączyła się do organizacji festynu z okazji Dnia Rodziny, który odbył się na boisku piłkarskim w Jaczowie. Nasi uczniowie przygotowali ciekawe gry i zabawy dla maluchów z ościennej miejscowości. Wśród wielu atrakcji znalazły się również: przedstawienie profilaktyczne oraz układ choreograficzny do piosenki Gangnam Style. (Galeria zdjęć)

Najlepsza w konkursie Głosu Głogowa

Przykładowa grafikaEwelina Nowicka z klasy 1B naszego gimnazjum wygrała konkurs pt. Narysuj pierwszą stronę Głosu Głogowa, którego organizatorem była redakcja Głosu Głogowa – Tygodnika Lokalnego. Poniżej prezentujemy pracę Eweliny opublikowaną w lokalnej gazecie.