Ogólnopolski sukces

W V edycji ogólnopolskiego konkursu MENOtwarta Szkoła” Gimnazjum nr 1 w Głogowie zajęło drugie miejsce za projekt „Głogów – miasto wielu kultur”.

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Przykładowa grafikaZbliża się 1 listopada – dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pomoc i naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia od 5 lat porządkują kresowe nekropolie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą je na Ukrainę i Wileńszczyznę. Podobnie jak w latach ubiegłych, nasze gimnazjum przyłącza się do akcji zbiórki zniczy. Szczegóły u wychowawców oraz opiekunów SU i wolontariatu szkolnego.

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

Przykładowa grafika17 października 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z panem Markiem Michalakiem - Rzecznikiem Praw Dziecka. Tematem spotkania była mowa nienawiści w Internecie.

Śladami akcji 'Burza'

Przykładowa grafikaW dniach od 11 do 14 października 2014 r. pani Jolanta Peciak wzięła udział w edukacyjnym wyjeździe na Litwę i Białoruś zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej - Śladami akcji Burza. Wyjazd był nagrodą w konkursie na scenariusz lekcji „70 lat po Burzy”. Podczas wyjazdu pani Jolanta miała okazję odwiedzić miejsca związane z walkami Armii Krajowej w 1944 r. oraz zapalić znicze na grobach żołnierzy AK. (Galeria zdjęć)

Dzień Edukacji Narodowej

Przykładowa grafika15 października 2014 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie wszystkich klas przygotowali wiele ciekawych niespodzianek dla swoich pedagogów: oprócz tradycyjnych kwiatów i życzeń, każda klasa napisała wiersz o wybranym nauczycielu. Największymi atrakcjami okazały się przebrania uczniów za nauczycieli oraz wspólne z nauczycielami odegranie scenki 'Romeo i Julia'. W imieniu wszystkich pracowników naszego gimnazjum serdecznie dziękujemy za milo spędzony Dzień Nauczyciela. (Galeria zdjęć)

Policyjne szkolenie

Przykładowa grafika8 października 2014 r. uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii KPP w Głogowie. Szkolenie poświęcone było szeroko rozumianemu bezpieczeństwu w szkole i poza nią. Uczniowie dowiedzieli się, jak unikać ryzykownych zachowań oraz jak być asertywnym wobec osób stanowiących zagrożenie.

Integracja i bezpieczeństwo

Przykładowa grafika2 października 2014 r. wychowawcy klas pierwszych zabrali swoich uczniów na wycieczkę do Sławy. Głównym celem wyprawy było zintegrowanie i lepsze wzajemne  poznanie się. Uczniowie rywalizowali w zabawnych konkurencjach, mieli okazję współdziałać, rozwiązując zaszyfrowane zadania, upiekli kiełbaski  nad ogniskiem, a potem zatańczyli Belgijkę. (Galeria zdjęć)

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 436