Przykładowa grafikaGimnazjum nr 1 w Głogowie zostało laureatem trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń.

Słodka wycieczka

Przykładowa grafika16 grudnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce we Wrocławiu i uczestniczyli w warsztatach czekoladowych. W czasie zajęć dowiedzieli się, skąd pochodzą ziarna kakaowca, jak się je uprawia, transportuje i przygotowuje do spożycia. Następnie uczniowie projektowali swoje pudełka czekolady oraz wyrabiali własne pralinki czekoladowe. Całodniowy trud nagrodzony został degustacją gorącej czekolady z dodatkami owoców i ciasteczek. (Galeria zdjęć)

Apel rocznicowy

Przykładowa grafika15 grudnia 2014 r. społeczność naszego gimnazjum uczestniczyła w apelu upamiętniającym 33. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Uczniowie odczytali wiersze i zaśpiewali piosenki patriotyczne, które oddawały klimat grudnia ’81. Dla wszystkich była to bardzo ważna lekcja historii. (Galeria zdjęć)

13 grudnia - Pamiętamy!

Przykładowa grafika13 grudnia obchodzimy 33. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum przygotowali audycję radiową, w której przypomniano wszystkim, jak wygldało życie Polaków w tamtych tragicznych dniach. W audycji zaprezentowano również wiersze oddające atmosferę grudnia '81 oraz wykorzystano utwór Jacka Kaczmarskiego „Mury”.

Przykładowa grafika Wysłuchaj audycji z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Turniej piłki siatkowej

Przykładowa grafika11 grudnia 2014 r. w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Głogowie odbył się turniej piłki siatkowej RODZICE – UCZNIOWIE – NAUCZYCIELE. Drużyna złożona z rodziców i nauczycieli okazała się lepsza od uczniów, wygrywając mecz w stosunku 3:0. Najlepszym zawodnikiem turnieju był pan Mariusz Kuczkowiak.

Wygrała konkurs plastyczny

Przykładowa grafikaAleksandra Dobrowolska z klasy 1C zajęła pierwsze miejsce w XVII edycji konkursu plastycznego MÓJ DOM, MOJE MIASTO, MOJA OJCZYZNA. Organizatorami konkursu byli: Region Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność" oraz Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 11 grudnia 2014 r. we Wrocławiu. (Galeria zdjęć)

Nasza choinka

Przykładowa grafika8 grudnia 2014 r. w holu głównym naszej szkoły stanęła choinka. To znak, że idą święta. W tym roku w dekorowaniu świątecznego drzewka wzięła udział cała społeczność Gimnazjum nr 1. Uczniowie i nauczyciele przygotowali wiele pięknych ozdób, które wspaniale przystroiły szkolną choinkę i ukazały wartość wspólnego wysiłku. (Galeria zdjęć)