Przykładowa grafikaGimnazjum nr 1 w Głogowie zostało laureatem trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń.

zDolny Ślązak Gimnazjalista

Przykładowa grafikaZnamy wyniki szkolnego etapu wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z części humanistycznej, przyrodniczej oraz językowej. Miło nam poinformować, że do etapu powiatowego awansowali: Adam Bock, Magdalena Idkowiak, Adrian Kaczmarek oraz Adrian Kwolek (część humanistyczna), Magdalena Idkowiak (część przyrodnicza) oraz Szymon Gawlik (język angielski). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Charytatywny kiermasz świąteczny

Przykładowa grafika20 listopada 2014 r. w czasie zebrań z rodzicami odbył się kiermasz kartek i ozdób świątecznych, które przygotowane zostały przez uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum. Wszystkie prace wykonane zostały ręcznie, a w ich przygotowaniu pomagała pani Iwona Jaworska – nauczycielka matematyki i wychowawczyni klasy 1C. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do wzięcia udziału w kolejnym kiermaszu, dochód z którego przeznaczony będzie na cel charytatywny. Zobacz zdjęcia z przygogowań do kiermaszu.

Kolejny sukces koszykarek

Przykładowa grafika12 i 13 listopada 2014 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego w Piłce Koszykowej szkół gimnazjlanych.  W zawodach tych uczestniczyły drużyny dziewcząt i chłopców naszej szkoły. Miło nam poinformować, że żeńska reprezentacja Gimnazjum nr 1 zajęła w tych rozgrywkach drugie miejsce. Drużyna męska niestety nie powtórzy sukcesu z poprzedniego roku szkolnego, kiedy dotarła do finału strefy legnickiej. Na tegorocznym turnieju chłopacy zajęli czwarte miejsce.

Wycieczka do Londynu

Przykładowa grafikaW czerwcu przyszłego roku planujemy pojechać na wycieczkę do Londynu i Paryża. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami wyjazdu – koszt, transport, noclegi, program, ubezpieczenie itp. Ze względów organizacyjnych musimy zebrać minimum 40 uczestników. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli języka angielskiego.

Przykładowa grafikaPROGRAM WYCIECZKI LONDYN-PARYŻ

Otrzęsiny klas pierwszych

Przykładowa grafika13 listopada 2014 r. odbyły się OTRZĘSINY klas pierwszych. Pierwszoklasiści musieli wykazać się sprytem, refleksem i sprawnością fizyczną. W wyniku rywalizacji  przywilej organizacji przyszłorocznych otrzęsin przypadł klasie IC. Mamy jednocześnie przyjemność poinformować, że wszystkie pierwszaki zostały z dniem dzisiejszym oficjalnie przyjęte do grona braci uczniowskiej Gimnazjum nr 1. (Galeria zdjęć)

A nad nami biało-czerwona

Przykładowa grafikaGłogowskie obchody Święta Niepodległości uświetnił almanach, czyli zbiór wierszy napisanych na konkurs: A nad nami biało-czerwona. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych utworów znalazł się wiersz Olgi Dziubek, naszej tegorocznej absolwentki.