GIMNAZJUM NR 1 w GLOGOWIE

Przykładowa grafika

Wykaz nowości książkowych, zakupionych do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, jest już dostępny TUTAJ.

 

Jestes tutaj: Aktualności
Aktualności

 

Przykładowa grafikaZakończyliśmy pracę nad artykułem z gazety niemieckiej, który przedstawia historię budynku naszej szkoły. Szczególne podziękowania za przetłumaczenie tego tekstu należą się panu Krzysztofowi Majsakowi, a pani Ewie Komosińskiej za jego redakcję. Życzymy wszystkim miłej lektury i zapraszamy do zakładki HISTORIA SZKOŁY, w której znaleźć można wiele materiałów foto i wideo o naszej szkole sprzed wielu lat.

Historia budynku w formacie PowerPoint 2007

 

 

 

Przykładowa grafika

2012-04-03

 

Dzisiaj odwiedziła naszą szkołę Pani D. Kwaśnik. Przyniosła nam zdjęcie zrobione w roku 1950, na którym zobaczyć możemy uczniów klasy VII Szkoły Podstawowej, która mieściła się w budynku dzisiejszego Gimnazjum nr 1. Zdjęcie zrobione zostało przy zabytkowej studni, która na początku lat 70-tych została rozebrana. Na odwrocie znaleźć możemy podpisy uczniów widocznych na zdjęciu.

 

 

Przykładowa grafika

2012-01-29

Udało nam się dotrzeć do wielu kronik Szkoły Podstawowej nr 1 w Głogowie. Każda z nich zawiera bardzo dużo cennych, archiwalnych materiałów. Wśród nich jest wiele zdjęć, które będziemy publikować na stronie naszej szkoły. Wszystkie zdjęcia będą miały te same podpisy, które umieszczone są w kronikach szkolnych. Życzymy wielu wrażeń i zapraszamy od regularnego odwiedzania tej strony.

 

Sample Image

2011-12-11

W piątek 9 grudnia 2011 r. odwiedziło nas wielu emerytowanych pracowników naszej szkoły, których ucieszył pomysł spisania historii budynku, w którym kiedyś pracowali. Wielu z nich obiecało nam przekazać kopie zdjęć i innych materiałów, które będziemy mogli wykorzystać w pracy nad historią szkoły. Już we wtorek 13 grudnia swoimi wspomnieniami podzieli się z nami Pani Andruszkiewicz, która pamięta początki Szkoły Podstawowej nr 1 w Głogowie.

 

Sample Image

2011-12-03

Uwaga! Na stronie dotyczącej historii naszej szkoły rozpoczynamy publikację materiałów video, które pochodzą z prywatnych zbiorów Izydora Wyszyńskiego - wieloletniego nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 1 w Głogowie. Filmy, do których udało nam się dotrzeć, stanowią pewnego rodzaju kronikę szkoły z lat 1990 – 2004.

 

Sample Image

 2011-11-23

Witam serdecznie na stronie poświęconej historii naszej szkoły. Jak widać są to dopiero jej początki, ale mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się ją rozbudować. Na początek postaramy się odtworzyć historię budynku szkoły od jego powstania do dnia dzisiejszego. Już teraz można obejrzeć wiele zdjęć sprzed lat.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

e-Głogów

Uczniowie klas trzecich

 REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
ul. gen. Władysława Sikorskiego 11
67-200 Głogów
tel. (fax) 76 72 65 612 
               76 72 65 613

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 

BIP

Kalendarz

Pogoda

Tutaj znajdziesz pomoc

 
 

Bezpieczny uczeń


Gimnazjum nr 1 w Głogowie uczestniczy w następujących programach

                                       

Najnowsze video