Dzień Wolontariusza

5 grudnia w naszej szkole (budynek przy ulicy Sikorskiego) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uczniowie w ramach wspólnej zabawy mieli do wykonania wiele ciekawych zadań. Musieli wykazać się między innymi takimi cechami jak wyobraźnia, spontaniczność, wrażliwość na potrzeby innych, współpraca, opiekuńczość oraz wiedza. Wśród zadań najwięcej emocji wzbudziła opieka nad jajkiem, szukanie karteczek ukrytych na terenie szkoły oraz tworzenie układu tanecznego.  Uczniowie rozwiązywali także krzyżówkę, pisali opowiadanie o tematyce przemocy psychicznej i fizycznej wśród rówieśników, układali wiersze oraz projektowali logo szkolnego wolontariatu. Był to dzień pełen zabawy ale również i refleksji.