GIMNAZJUM NR 1 w GLOGOWIE

Jestes tutaj: Aktualności
Patriotyczny projekt

Przykładowa grafika12 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie odbyła się prezentacja projektu „Przyśniła się Frankowi Polska”. Projekt realizowali uczniowie klas siódmych. Na bohatera projektu młodzież wybrał Franciszka Semczyszyna, który mieszkał w Głogowie, urodził się we Lwowie. W wieku 15 lat w listopadzie 1918 r. Franek uczeń szkoły realnej wraz z kolegami z klasy wyruszył do walki o polski Lwów. Był jednym ze 1421 młodych obrońców miasta, którzy nie ukończyli 17 lat, nazwano ich Orlętami Lwowskimi.

 

Przykładowa grafika

 

Przykładowa grafika

 

Gośćmi uczniów głogowskiej Dwójki byli: Pan Wojciech Zubowski, poseł na Sejm RP, Pani Bożena Kowalczykowska, zastępca Prezydenta Miasta Głogowa, Pan Bogdan Orłowski, Przewodniczący Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”, Pani Ewa Osomańska, radna Rady Powiatu Głogowskiego, Pan Zdzisław Wandycz, członek Społecznego Komitetu Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości, Pan Marcin Marciszak, Prezes Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów i Pan Paweł Chruszcz, Przewodniczący Rady Rodziców.

 

Przykładowa grafika

 

Prezentację projektu rozpoczął montaż słowno-muzyczny „Przyśniła się dzieciom Polska” w wykonaniu uczniów klas siódmych, następnie młodzież i zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną „Przyśniła się Frankowi Polska”. Prezentacja została wykonana w oparciu o zdjęcia i dokumenty przywiezione przez Franciszka Semczyszyna ze Lwowa po II wojnie światowej, udostępniła je uczniom córka bohatera projektu Pani Maria Supronowicz.

Na zakończenie spotkania głos zabrał Pan Bogdan Orłowski, który podkreślił jak ważną sprawą jest patriotyzm i troska o dobro ojczyzny. Powiedział, że współczesne młode pokolenie powinno być wdzięczne tym, którzy sto lat temu walczyli o wolną Polskę.

Podczas realizacji projektu uczniowie poznali postać bohatera walk o niepodległość Polski,  dowiedzieli się, że sto lat temu ich rówieśnicy ginęli za wolność kraju. Uczestnicy projektu podkreślali, że udział w tym przedsięwzięciu rozbudził w nich ciekawość poznania historii dróg do Niepodległej 

Opiekunem projektu jest nauczycielka historii Pani Jolanta Peciak.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

e-Głogów

Uczniowie klas trzecich

 REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 2
ul. gen. Władysława Sikorskiego 11
67-200 Głogów
tel. (fax) 76 72 65 612 
               76 72 65 613

Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 

BIP

Kalendarz

Pogoda

Tutaj znajdziesz pomoc

 
 

Bezpieczny uczeń


Gimnazjum nr 1 w Głogowie uczestniczy w następujących programach

                                       

Najnowsze video