Solidarna szkoła

W październiku 2014 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 w Głogowie im. Dzieci Głogowskich przystąpili do realizacji projektu Solidarna szkoła.

Głównym celem projektu jest przybliżenie postaci ludzi związanych z ruchem Solidarności i działaniami na rzecz obrony praw człowieka w Głogowie w latach 80-tych XX wieku. Zadanie realizowane w ramach tego celu nazywamy Solidarnością przez duże „S”.

Drugim równie ważnym celem jest budzenie postawy solidarności środowiskowej poprzez niesienie pomocy potrzebującym. Te działania nazywamy solidarnością przez małe „s”.

Działania w ramach Solidarności

Działania w ramach solidarności